Jak leczyć stwardnienie rozsiane? cz. II

Jak leczyć stwardnienie rozsiane? cz. II

Wpis pochodzi z forum www.bow1.pl, jego autorem  jest Bogusław Wyszyński – twórca olejów WyszyńscyLAB, specjalista w temacie zbilansowanych kwasów tłuszczowych.

To druga z czterech części artykułu. Link do pierwszej części -> klik

O niezbędnych badaniach napisałem a teraz przystępuję do opisu leczenia. Wcześniej jednak przypomnę jakie preparaty odbudowują tkankę mózgową.

 1. Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe absolutnie konieczne aby dostarczyć niezbędne kwasy tłuszczowe takie jak ALA, DHA, EPA i AA. Kwasy te odbudowują tkankę a szczególnie błony fosfolipidowe, osłonki mielinowe oraz naczynia krwionośne. Usprawniają przepływ krwi poprzez arterie dzięki przywracaniu komórkom krwi właściwej polarności. Opisywałem to w temacie o ZKT.
  Kolejnym działaniem ZKT jest wygaszenie stanów zapalnych w całym organizmie w tym również w mózgu. Ogniska stają się nieaktywne.
 2. Fosfolipidy niezbędne do odbudowy komórek nerwowych oraz błon komórkowych. Moim zdaniem najlepsze fosfolipidy znajdziecie w żółtkach jaj ale należy jeść wyłącznie żółtka bez białek. Same żółtka zawierają szereg leków dosłownie dziesiątki cudownych leków problem w tym że w białkach jaj znajdują się inhibitory tychże leków. Jeżeli zjecie żółtko z białkiem to nie skorzystacie z dobrodziejstw żółtka.Ja produkuję preparat o nazwie KOENZYMY w którym znajdują się wyekstrahowane substancje z żółtek jaj w tym fosfolipidy. Do tego preparatu dorzuciłem koenzymy tj koenzym Q1, koenzym Q10 oraz PQQ. Wy niestety nie macie dostępu do takiego preparatu więc jedzcie żółtka i bierzcie duże ilości koenzymu Q10. Forma bez znaczenie. Koenzym niezbędny jest do odbudowy białek strukturalnych oraz do usprawnienia cyklu Krebsa. Dzięki niemu lepiej pracują mitochondria a komórki mają do dyspozycji więcej energii w postaci ATP.
 3. Metylacja. Poprawa procesów metylacji jest konieczna, a bez tego etapu nie jest możliwe wyleczenie SM.Robi się to bardzo prosto. Trzeba zakupić metylokobalaminę czyli metylowaną wit B12. Forma prowitaminy (cyjanokobalamina) pogorszy stan chorego. Kupujemy więc metylowaną B12 wysokie dawki by było taniej np 5mg czyli 5000 mcg. Witamina ta powinna być w tabletkach o smaku owocowym dzięki temu można je długo i powoli ssać. Nie można jej połykać ponieważ trzeba założyć że macie problem z transportem B12. Ssanie powoduje, że pomijacie problem niedoboru globulin transportujących B12 a przyswajanie odbywa się poprzez błonę śluzową jamy ustnej do układu limfatycznego.
  Ile tej witaminy brać? Moim zdaniem zależy to od poziomu homocysteiny. Jeżeli poziom ten osiąga 17 -18 mol/l to trzeba brać 5 – 6 tabl x 5 mg pod język. W przypadku wyższej jeszcze więcej. Przez kilka tygodni brać takie dawki następnie zmniejszyć do 15 mg na dzień. Po 3 miesiącach zrobić badanie poziomu homocysteiny. Doprowadzić trzeba do 7 – 8 mol/l. Możliwe, że trzeba będzie zmniejszyć lub zwiększyć dawkowanie po wykonaniu badania.
  Jeszcze raz przypominam że cyjanokobalamina pogorszy stan chorego więc nie jest absolutnie dozwolona.
 4. Kolejnym niezbędnym elementem jest metylowany kwas foliowy (FOLIANY), nigdy kwas foliowy, ponieważ tak jak w przypadku B12 niemetylowana forma kumuluje się i staje się toksyną która w pierwszej kolejności uszkadza mózg. Foliany 800 mcg np firmy swanson. Tanio i wielokrotnie sprawdzone. 2 – 3 kaps dziennie wystarczy.
  Leczenie miażdżycy oraz usprawnienie łańcucha oddechowego to również inne witaminy z grupy B. Przeanalizowałem skład wielu z nich i optymalny chociaż nie bez wad to produkt o nazwie Multi Vitamin Doctor Best. Trzeba brać 3 x 1 kaps. Poszukajcie innych może znajdziecie o podobnym składzie ja nie znalazłem. Pamiętajcie również o donorach czyli dawcach grup metylowych. Ja dla rodziny i siebie zrobiłem preparat o nazwie SSGM zawierający gigantyczną ilość donorów ale Wy nie macie do niego dostępu więc jedzcie buraczki.
  Na tym kończy się usprawnianie metylacji.
 5. Poziom D3. Już wszystko na ten temat napisałem w cz. nr 1. Sami musicie podjąć decyzję i jestem pewien że podejmiecie właściwą.
 6. N-acetylo L-cysteina (NAC) można brać dla podniesienia poziomu glutationu ale jeżeli ktoś ma ograniczone środki to nie jest absolutnie konieczne. Jeżeli ktoś się zdecyduje to 3 x 600 mg może być więcej.

Kolejna część dotyczyć będzie diety podczas terapii. Dieta jest równie ważna jak suplementacja.

To druga z czterech części artykułu. Przejdź do części trzeciej.

Pan Bogusław Wyszyński to specjalista w zakresie zbilansowanych kwasów tłuszczowych. Sam wygrał walkę z nowotworem, wyleczył mamę z Alzheimera, pomógł setkom innych osób. Temat zbilansowanych kwasów tłuszczowych jest mu niezwykle bliski - tłumaczy i wyjaśnia, dlaczego są tak ważne dla naszego zdrowia i dlaczego bez nich nie możemy wyzdrowieć.

 

Zdjęcie: Depositphotos

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.