Olej z czarnuszki w leczeniu nowotworów (i nie tylko!)

Olej z czarnuszki w leczeniu nowotworów (i nie tylko!)

Istnieje bardzo wiele badań, które wykazują doskonałe wyniki leczenia olejem z czarnuszki związanych z jego właściwościami rakotwórczymi i przeciwzapalnymi.

Oczywiście zależy to od rodzaju raka, o którym mówimy.

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

Co mówi nauka?

Było wiele badań, które wykazały wpływ Nigella sativa, czyli czarnuszki siewnej, na wiele różnych nowotworów. Lista jest naprawdę długa, poniżej podsumowanie zaledwie kilku z nich. Nawet niektórzy lekarze zachęcają teraz do dalszych badań nad tymochinonem (TQ), głównym składnikiem oleju z czarnuszki, jako środka wspomagającego farmaceutyczne metody leczenia raka. To, co naukowcy chcą odkryć, to dokładne szlaki, które pomagają olejowi z czarnuszki odgrywać tak dużą rolę w zabijaniu komórek rakowych.

Wiele ścieżek do uzdrowienia

“Przeciwnowotworowe działanie tymochinonu odbywa się za pośrednictwem różnych sposobów, w tym przeciwdziałania proliferacji, indukcji apoptozy, zatrzymaniu cyklu komórkowego i przeciw angiogenezie. Ponadto stwierdzono, że ten chinon wykazuje działanie przeciwnowotworowe poprzez modulację celów wielu cząsteczek.”

Tymochinon jest składnikiem aktywnym wyizolowanym z czarnuszki siewnej i został przebadany pod względem aktywności antyoksydacyjnej, przeciwzapalnej i przeciwnowotworowej w modelach in vitro i in vivo od czasu pierwszej ekstrakcji w 1960 roku.

Jego działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne opisano w różnych modelach chorób, w tym zapaleniu mózgu i rdzenia, cukrzycy, astmie i nowotworach.

Ponadto tymochinon może działać jako zmiatacz wolnych rodników, a także zachować aktywność różnych enzymów antyoksydacyjnych, takich jak katalaza, peroksydaza glutationowa i transferaza S-glutationu.

“Badanie komórkowe przeprowadzone w International Immuno – Biology Research Laboratory w Południowej Karolinie wykazało, że po inkubacji ekstraktem z czarnuszki komórki rakowe nie były w stanie wyprodukować fibroblastowego czynnika wzrostu i kolagenazy białkowej – oba są niezbędne do wzrostu naczyń krwionośnych w guzie. Bez dopływu krwi guz nie może się rozwinąć ”

Więcej niesamowitych właściwości czarnuszki

Olej z czarnuszki pokazuje obiecująco rezultaty nie tylko w chorobie nowotworowej. Wykazuje np. silne działanie przeciwgrzybicze przeciwko Candida albicans – drożdżom, które mogą patologicznie namnażać się w organizmie i prowadzić do kandydozy. Przykłady innych korzyści zdrowotnych związanych z olejem z czarnuszki:

Obniża wysokie ciśnienie: przyjmowanie ekstraktu z czarnuszki przez dwa miesiące obniża wysokie ciśnienie krwi u osób, u których ciśnienie krwi jest nieznacznie podwyższone.

Obniża wysoki poziom cholesterolu: olej z czarnuszki jest bogaty w zdrowe kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać zdrowy poziom cholesterolu. Przykłady tych kwasów tłuszczowych obejmują kwas linolowy i kwas oleinowy.

Łagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia stawów: olej z czarnuszki może pomóc w zmniejszeniu zapalnych objawów reumatoidalnego zapalenia stawów.

Zmniejsza objawy astmy: przeciwzapalne działanie oleju z czarnuszki może także poprawić samopoczucie astmatyków. Jego wpływ na zmniejszenie stanu zapalnego w drogach oddechowych może również pomóc w objawach zapalenia oskrzeli.

Jak skorzystać z tych właściwości?

Aby jak najlepiej wykorzystać właściwości czarnuszki, należy pić wysokiej jakości olej z tych nasion, ze sprawdzonego źródła. Najwyższej klasy olejami, są oleje Wyszyńscy LAB – każda partia surowca jest przed wytłoczeniem badana na obecność glifosatu (bardzo szkodliwego herbicydu). Kupując oleje Wyszyńscy LAB mamy pewność, że kupujemy olej bez szkodliwych substancji, pełen zdrowych kwasów tłuszczowych otrzymywanych z najwyższej jakości surowców, starannie połączonych w jedną recepturę. Olej, który w składzie zawiera m.in. czarnuszkę to ZKT Złoto Faraonów.

 

Zdjęcie: Depositphotos

 

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.