Przeciwnowotworowy ekstrakt ziołowy okazał się być 10 razy skuteczniejszy w połączeniu z kwasem 5ALA

Przeciwnowotworowy ekstrakt ziołowy okazał się być 10 razy skuteczniejszy w połączeniu z kwasem 5ALA

Badacze z Uniwersytetu Narodowego Singapuru odkryli niedawno potencjał używania leku przeciw malarii artemizyniny w połączeniu z kwasem 5- aminolewulinowym (5ALA; uwaga: nie mylić z kwasem ALA, czyli kwasem alfa-linolenowym należącym do grupy kwasów omega 3) w terapiach nowotworowych. Konkretnie odkryli, że antynowotworowe właściwości artemizyniny są wzmacniane przez dodatek 5ALA.

Zespół doszedł do tego wniosku po przeprowadzeniu badania opartego na jednej z ich poprzednich prac. We wcześniejszym badaniu zauważyli, że uśmiercający pasożyty efekt artemizyniny (artemizynina jest substancją otrzymywaną z ziela bylicy) był wyzwalany przez hem. Ten związek zawierający żelazo służy jako nie-proteinowy składnik molekuł biologicznych, takich jak hemoglobina, która z kolei jest pożywieniem dla pasożytów wywołujących malarię, atakujących czerwone krwinki. Kiedy hem zostanie strawiony przez pasożyty, zaczyna stymulować artemizyninę do akcji. Artemizynina atakuje białka kluczowe dla pasożytów w celach przetrwania i dzięki temu eliminuje pasożyty.

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

Czym jest artemizynina?

Artemizynina to związek ziołowy pozyskiwany z gatunku Artemisia annua, czyli bylicy rocznej. Na świecie znana jest jako lek na malarię i wiele leków na receptę otrzymywanych jest właśnie z artemizyniny.

Jednak liście bylicy były wykorzystywane do zaparzania leczniczych herbatek w Chinach już o setek lat. Roślina ta korzystnie wpływa na ogólne zdrowie:

  • Wspiera trawienie, łagodzi zgagę i wzdęcia
  • Łagodzi podrażnienia skóry dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów
  • Detoksykuje ciało, usuwa toksyny
  • Łagodzi napięcie mięśni i daje uczucie zrelaksowania
  • Działa przeciwpasożytniczo, leczy infekcje pęcherza
  • Działa przeciwzapalnie, wykorzystywana w alternatywnych terapiach artretyzmu i innych chorób zapalnych
  • Może być używana zewnętrznie na rany, ugryzienia insektów i inne problemy skórne

Co najbardziej zaskakujące, ekstrakty z bylicy w badaniach wykazują działanie przeciwnowotworowe – mają zdolność zabijania komórek rakowych i zmniejszania guzów!

Artemizynina, hem i komórki rakowe

Ostatnie badania zespołu doprowadziły do odkrycia, że komórki rakowe mają podniesione poziomy hemu i większą ścieżkę biosyntezy hemu, najprawdopodobniej ze względu na ich wyższy wskaźnik metaboliczny. Te właściwości zwiększają potencjał artemizyniny, ułatwiając jej atak na ponad 300 protein komórek nowotworowych.

Siła artemizyniny była spotęgowana przez kwas 5- aminolewulinowy, którego badacze użyli do zwiększenia poziomów hemu w komórkach rakowych. Poza powiększeniem możliwości artemizyniny, połączenie jej i 5ALA miało minimalny wpływ na zdrowe komórki.

Kwas 5- aminolewulinowy to endogenny aminokwas, naturalnie obecny w organizmie człowieka. Jest prekursorem hemu, w diagnostyce laboratoryjnej oznacza się go do wykrycia guza chromochłonnego nadnerczy, rzadziej aorty i tętnic biodrowych wspólnych. Ze względu na różnorodność procesów biochemicznych zachodzących w ciele człowieka, w których 5ALA bierze udział, ma on potencjał do zastosowania w leczeniu wielu chorób, szczególnie tych, który są sklasyfikowane jako choroby mitochondrialne.

 

Źródło: http://www.herbs.news/2017-09-24-anti-cancer-herb-ten-times-more-effective-combined-ala.html, https://www.naturalnewsblogs.com/popular-chinese-herb-artemisinin-cancer-malaria-prevents-infections/

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.