Wszczepianie chipów – poprawi kontrolę na Twoim zdrowiem? Nie sądzę. [film]

Wszczepianie chipów – poprawi kontrolę na Twoim zdrowiem? Nie sądzę. [film]

Już wkrótce będziemy mogli coraz częściej usłyszeć o “korzyściach” związanych z wszczepieniem podskórnego implantu, czyli kawałka płytki z zapisanymi informacjami na nasz temat. Mają się na nich znaleźć informacje o historii naszej choroby, grupie krwi i innych istotnych informacjach. Czy to jest jednak na pewno potrzebne?

Znam przynajmniej kilka innych pomysłów na to, by w razie zagrożenia wiedzieć o danym pacjencie niemal wszystko. I na pewno nie jest do tego potrzebny podskórny chip, który jest ciałem obcym w organiźmie, może wywoływać stany zapalne, a co gorsze może stać się źródłem kontroli naszych poczynań oraz miejsca przebywania. Tak, naturalnie już dziś każdy posiadacz smartfona musi się z tym liczyć, jednakże w przypadku smartfona można zrobić jedną rzecz – wyłączyć go. Chipa nie wyłączymy.

Pani z wywiadu z TVN twierdzi, że czip działa tylko w technologii NFC, tzw. zbliżeniowej – ja osobiście nie widzę dzięki temu żadnego zabezpieczenia naszej prywatności – to tylko kwestia tego jak często za kilka, kilkanaście lat będziemy się musieli tym czipem posługiwać. Pewnie nie tylko u lekarza, ale także przy wejściu do metra, muzeum, być może w celu zapłacenia za towar i wiele wiele innych.

Jestem zwolennikiem nowych technologi, ale nie bezkrytycznym obserwatorem akceptującym wszystko co nowe. Ten wynalazek nie będzie służył ludzkości. Można się jednak spodziewać, że fala propagandy ruszy mocno nazywając wszystkich o odmiennym zdaniu… zacofanymi oszołomami.

Obejrzyjcie ten 6-minutowy wywiad:

Podobne artykuły

1 Komentarz

  1. aaa
    30 lipca 2016 at 02:50 Odpowiedz

    widać ze tępa dupa i robi dla jakiś masonów 🙂
    pozatym takie kity to nie nam polakom wciskac, szok ze ktos daje sie nabierac i robi z siebie krowe z numerkiem

Odpowiedz