Inovox – inny lek na ból gardła

Artykuł partnera

Ból gardła dotyka średnio co drugiego Polaka w ciągu roku, czasem nawet kilka razy. Przyczyną najczęściej są proste infekcje wirusowe, które staramy się zwalczyć domowymi sposobami, a gdy te zawodzą, udajemy się do apteki i testujemy na sobie różne specyfiki. Na rynku pojawił się nowy lek Inovox Express, który łączy trzy działania, których najczęściej poszukujemy: działa przeciwbólowo, odkażająco i chroni gardło.

Gardło to miejsce, które jest szczególnie narażone na infekcje. To właśnie ono łączy układ odpornościowy i oddechowy, przez które do organizmu dostają się przeróżne bakterie i wirusy, dlatego tak łatwo może ulec zapaleniu. Na szczęście w obronie naszego gardła stają migdałki, rozmieszczone w jego strategicznych miejscach, które odgrywają ważną rolę – wytwarzają przeciwciała, które zwalczają drobnoustroje.

Migdałki mogą wyprodukować pięć różnych klas przeciwciał, dlatego poradzą sobie z większością przypadków, jednak i one mogą zawieść. Wtedy właśnie uruchamiany jest mechanizm obronny, czyli stan zapalny, którego objawem jest między innymi ból. Dlatego ból ze strony gardła należy traktować jako sygnał o infekcji, z którą nasz organizm stara się uporać, a my powinniśmy my pomóc.

Skąd się bierze ból gardła?

U dorosłych osób za większość przypadków bólu gardła (90-95%) odpowiadają wirusy, w mniejszości (5-10%) bakterie. W zależności od natężenia bólowi mogą towarzyszyć drapanie, pieczenie, chrypka i trudności w połykaniu. Z infekcjami wirusowymi możemy szybko się uporać, warunkiem jest szybkie rozpoczęcie leczenia. Jednak ból gardła, szczególnie przewlekły, może być objawem poważniejszej choroby, np. anginy, odry, ospy wietrznej, mononukleozy, różyczki, zakażenia wirusem opryszczki czy nawet choroby przemiany materii.

Jeżeli ból pojawia się stopniowo, do tego zauważamy zaczerwienienie błony śluzowej oraz przekrwione i powiększone migdałki, najprawdopodobniej mamy do czynienia z wirusowym zapaleniem gardła, które możemy sami wyleczyć w warunkach domowych oraz stosując preparaty lecznice jak Inovox. Często takim objawom towarzyszy jeszcze katar, chrypka oraz suchy kaszel. W przypadku pojawienia się gorączki lub szarego nalotu na języku możemy już podejrzewać bakteryjne zapalenie, które wymaga wizyty u lekarza.

Czym leczyć ból gardła?

Gdy boli nas gardło, możemy przebierać w lekach dostępnych w aptekach, które mają pomóc nam w walce z bólem i innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami powstałymi w wyniku podrażnienia lub stanu zapalnego. Nie możemy bagatelizować żadnego objawu ze strony gardła – należy szybko rozpocząć leczenie, a w przypadku, gdy ono zawiedzie, niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, ponieważ ból może być objawem poważniejszej choroby. Przyjmuje się, że standardowa infekcja powinna ustąpić maksymalnie po siedmiu dniach; po dwóch dniach, jeśli stosujemy leki, na przykład Inovox.

W przypadku wirusowego zapalenia gardła wystarczy, że sięgniemy po leki przeciwzapalne zawierające ibuprofen. Dobrze, jeśli będziemy oczyszczać gardło przygotowanymi płukankami, na przykład z roztworu soli kuchennej, sody oczyszczonej, naparem z kurkumy czy naparem z siemienia lnianego. Ulgę przyniosą również napary z ziół, które działają odkażająco: szałwia, mięta pieprzowa, tymianek i rumianek.

W przypadku silniejszego bólu, który nie zmniejsza się po zastosowaniu domowych i tradycyjnych metod, możemy sięgnąć również po leki o działaniu miejscowym na błonę śluzową gardła jak pastylki do ssania lub aerozole do stosowania w jamie ustnej. Powinniśmy wybierać więc te leki, które miejscowo znieczulą błonę, na przykład z lidokainą, oraz takie o działaniu antyseptycznym, które odkażą nasze gardło i jednocześnie ochronią je przed działaniem grzybów, bakterii i wirusów, jak na przykład Inovox: http://inovox.pl/

Należy jeszcze raz podkreślić, że te sposoby zadziałają jednak tylko na zapalenie wirusowe, w przypadku bakteryjnego, które może oznaczać między innymi anginę, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ tutaj należy podać antybiotyk.

Czym Inovox różni się od innych leków?

Inovox to lek w postaci tabletek do ssania, który wyróżnia się potrójnym działaniem: znieczula i łagodzi odczuwanie bólu, zwalcza wirusy i bakterie, uwalnia substancje antyseptyczne. Pastylki zawierają antyseptyki – amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy oraz środek miejscowo znieczulający do gardła – lidokainy chlorowodorek. Przeznaczony jest do łagodzenia objawów bólu gardła u osób powyżej 12. roku życia.

Forma leku, jaką są pastylki, zapewnia bardzo szybkie uwolnienie substancji aktywnych. Praktycznie już po trzech minutach można odczuć złagodzenie bólu – taką informację podają na forach internetowych osoby stosujące lek, które jako plusy wymieniają właśnie szybkie działanie znieczulające oraz przyjemny smak. Inovox występuje w trzech smakach: pomarańczowym, miętowym oraz miodowo-cytrynowym. Pozwala ekspresowo łagodzić ból gardła, a jednocześnie niszczy patogeny chorobotwórcze odpowiedzialne za zapalenie gardła.

Inovox – zwalcz wirusy na dobre

Niezwykle ważne przy każdym leczeniu jest… doleczenie. W przypadku bakteryjnego zapalenia gardła wielu pacjentów stosujących antybiotyki odstawia je zaraz po tym, jak poczują się lepiej. Jednak ból gardła jest tylko objawem infekcji – jeśli mija, nie oznacza to wcale, że infekcja została zwalczona. Angina to ciężkie zapalenie migdałków podniebiennych, które atakuje i zatruwa cały organizm, może nawet uszkodzić zastawki serca, dlatego tak ważne jest całkowicie wyleczenie infekcji.

Nie inaczej jest w przypadku wirusowego zapalenia gardła. Tutaj nie wystarczy leczyć się tylko doraźnie, musimy kontynuować leczenie do momentu aż ból i zaczerwienienie gardła całkowicie znikną, inaczej infekcja na pewno szybko wróci. Przez to tak ważne jest, aby stosować leki o działaniu antyseptycznym, jak Inovox, które wykazują działanie odkażające i mają za cel zniszczenie drobnoustrojów w gardle. Takie leki nie łagodzą więc tylko objawów, one zwalczają wirusy i bakterie odpowiedzialne za infekcję.

Już jedna pastylka Inovox zawiera komplet substancji, który pozwala usunąć bakterie i wirusy, a także znieczulić nasze gardło. Wprawdzie do łagodzenia bólu możemy zastosować domowe sposoby, jednak one mogą nie poradzić sobie z przyczyną. Warto więc zastosować wielokierunkowe leczenie i włączyć leki z substancjami aktywnymi, które skrócą naszą walkę z chorobą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Artykuł Partnera

Podziel się
Autor
Artykuł Partnera

Ostatnie wpisy

Jelitowa Dobra Zmiana: Dieta bogata w rośliny może transformować nasze życie

Choć fraza "dobra zmiana" może być odbierana różnie w naszym kraju, to tu skupimy się…

1 tydzień temu

Jak Obniżyć Ciśnienie Krwi w 5 Minut Bez Leków?

W dzisiejszych czasach nadciśnienie tętnicze stało się problemem dotykającym szerokiej publiczności, niezależnie od wieku czy…

4 tygodnie temu

Kompleksowe podejście do odrobaczania – klucz do lepszego zdrowia

Odrobaczanie to ważny element zachowania zdrowia, który często bywa pomijany. Regularne usuwanie pasożytów i toksyn…

1 miesiąc temu

Fakty kontra mity: Stearynian magnezu – niepotrzebny lęk

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej uwagi poświęcamy składnikom naszej diety oraz produktom, które spożywamy,…

1 miesiąc temu

Trzy mało znane naturalne substancje na chorobę Alzheimera

Medycyna wciąż nie rozwiązała zagadki choroby Alzheimera, ale istnieją pewne naturalne środki, które zdaniem badaczy…

1 miesiąc temu

Odkryj Moc Kolostrum. Tylko które wybrać: Wołowe czy Kozie?

Kolostrum, nazywane również siarą, od wieków zajmuje ważne miejsce w medycynie naturalnej. Ten wyjątkowy płyn,…

1 miesiąc temu