Aparat ortodontyczny – który jest najlepszy?

Aparat ortodontyczny – który jest najlepszy?

Artykuł partnera

Jaki aparat wybrać?

W przypadku kiedy masz problem z wadą zgryzu, nie lekceważ jej. Nieprawidłowy zgryz nie tylko sprawia, że zęby nie prezentują się zbyt atrakcyjnie, ale również są wówczas bardziej podatne na próchnicę. Jeśli więc już zdasz sobie sprawę z tego, jak poważnym kłopotem jest nieprawidłowy zgryz, zainteresujesz się sposobem, na jego rozwiązanie. Do wyboru są co najmniej trzy rodzaje aparatu ortodontycznego, które możesz wziąć pod uwagę podczas leczenia wady zgryzu. Są to aparaty ruchome, zewnętrzne aparaty stałe i wewnętrzne aparaty stałe.

Kiedy stosować aparat ruchomy?

Jednym z nich jest aparat ruchomy, który nosisz wtedy, gdy chcesz pozbyć się złych nawyków i dysfunkcji. Ze względu na to, iż jest to aparat ruchomy, możesz go wyjąć w każdej chwili. Musisz jednak pamiętać o tym, że tego typu aparaty w znikomym stopniu korygują poważną wadę zgryzu. Z tego też powodu najlepiej nosić je wtedy, gdy chcesz wyprostować tylko lekko wychylone zęby. Jeśli chodzi o skuteczność leczenia za pomocą aparatu ruchomego, to będzie ona zależeć przede wszystkim od twojej współpracy z ortodontą. Warto zauważyć, że ten rodzaj urządzenia korygującego wadę zgryzu noszą przeważnie dzieci i młodzież, a rzadziej dorośli.

Jak działa aparat stały?

Najbardziej popularny jest z pewnością zewnętrzny aparat stały, który przeważnie przykleja się do zębów za pomocą specjalnego kleju. Jest to bardzo skuteczny aparat, którego noszenie zapewnia stuprocentową korektę twojego uśmiechu. Nosisz go przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, więc po pewnym czasie możesz się do niego przyzwyczaić. Jego jedyną wadą jest to, że jest on widoczny dla wszystkich, więc jeśli podejmiesz się leczenia ortodontycznego, nie ukryjesz tego przed nikim.

Kiedy zdecydować się na wewnętrzny aparat stały?

Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy zdecydujesz się na wewnętrzny aparat stały, który jest też nazywany aparatem lingwalnym. Dzięki niemu tylko ty będziesz wiedzieć o tym, że nosisz urządzenie korygujące twoje uzębienie. Przekonasz się też o tym, że noszenie takiego aparatu jest niezwykle wygodne na co dzień. Nie masz bowiem żadnych trudności ze spożywaniem poszczególnych dań, a mycie zębów nie będzie przysparzać ci jakichkolwiek problemów. Aparat ten jest całkowicie niewidoczny, gdyż przytwierdza się go do zębów od strony wewnętrznej.

Gdzie założyć aparat stały lingwalny?

Jeśli chcesz pozbyć się wszelkich wad zgryzu i wyprostować zęby, możesz wybrać sprawdzoną klinikę, jak na przykład http://www.orto.info.pl/certyfikowany-gabinet-techniki-lingwalnej/. Jest to gabinet, w którym będziesz mógł liczyć na pełen profesjonalizm. Samo zakładanie aparatu przebiegnie bez najmniejszych problemów, szybko i w komfortowych dla ciebie warunkach. Błyskawicznie znajdziesz też wspólny język z lekarzem, który wytłumaczy ci, jak będzie przebiegać leczenie. Pod każdym względem jest to więc rozwiązanie, dzięki któremu uda ci się skutecznie odzyskać piękny uśmiech. Możesz zdecydować się na leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem tego aparatu, będąc w każdym wieku.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.