Czy zakupy w aptekach internetowych są bezpieczne?

Czy zakupy w aptekach internetowych są bezpieczne?

Artykuł sponsorowany

Nabywanie towarów przez internet staje się współcześnie coraz bardziej popularne. Dotyczy to również aptek internetowych, które jednak wzbudzają lekkie wątpliwości dotyczące przede wszystkim źródeł sprzedawanych tam leków.

Jak upewnić się, że wybrana przez nas apteka internetowa działa legalnie?

Kupując produkty przez internet, chcemy mieć pewność, że pochodzą one z legalnego źródła i są przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia. Kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku aptek internetowych, gdzie zaopatrujemy się w produkty szczególnie wpływające na nasz organizm. Poniżej przedstawiamy kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę podczas kupowania leków w sieci.

  • Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Od 2015 roku każda apteka internetowa, która działa legalnie musi na swojej stronie posiadać wspólne dla wszystkich członków Unii Europejskiej logo. Klikając w nie, powinniśmy przenieść się na stronę CSIOZ w miejsce ogólnego wykazu gdzie znajduje się wybrana przez nas apteka. W tym właśnie miejscu zgromadzone są informacje dotyczące danych placówki oraz zgłoszenia do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego.
  • Telefoniczny dyżur ekspertów. Każda apteka internetowa powinna stworzyć możliwość skontaktowania się z odpowiednimi specjalistami, którzy udzielą potrzebnych informacji i ewentualnie pomogą wybrać odpowiedni lek.
  • Stacjonarny punkt odbioru. W takim punkcie powinien być zatrudniony profesjonalny personel, a jego dane i logo powinny znajdować się na stronie internetowej. Jest to gwarancja tego, że apteka działa legalnie a my otrzymamy leki dobrej jakości.

Ponadto, nasz niepokój powinien wzbudzić fakt, iż przy zakupie leków na receptę, sprzedawca w aptece internetowej o nią nie poprosił. W takim przypadku najlepiej zrezygnować zakupu i poszukać bardziej wiarygodnej strony. Również zbyt niskie ceny leków powinny zaostrzyć naszą czujność. Oczywiście, jest to korzystne dla naszego portfela i większość z nas nie widzi w tym nic złego. Warto jednak zauważyć, że zaniżone koszty mogą być spowodowane nielegalnym źródłem sprowadzania produktów.

Dlaczego jednak warto korzystać z usług aptek internetowych?

Kiedy już sprawdzimy, czy wybrana przez nas apteka internetowa działa legalnie, korzystanie z jej usług będzie przede wszystkim wygodne i przyjemne. Nie od dziś wiadomo, że w punktach stacjonarnych musimy brać pod uwagę długie kolejki, co w przypadku zakupów w sieci absolutnie nie ma miejsca. Dokonujemy zakupu siedząc wygodnie w fotelu lub podczas przerwy w pracy, unikając również w ten sposób kontaktu z chorymi ludźmi, którzy rozsiewają wokół siebie bakterie i zarazki. Przykładem apteki internetowej z szerokim asortymentem jest np.: Wapteka.pl. Internet stwarza również możliwość spokojnego i dokładnego przeanalizowania ulotek i znajdujących się na nich składów leków, co w przypadku aptek tradycyjnych niejednokrotnie może okazać się niemożliwe. Jeśli potrzebujemy porady specjalisty, możemy skorzystać z dyżurów telefonicznych, co dodatkowo zwiększa komfort zakupów internetowych. Jeśli natomiast wiemy dokładnie, co jest nam potrzebne, cały proces zajmie nie więcej niż kilka minut.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.