Jak pogodzić pracę ze studiami?

Jak pogodzić pracę ze studiami?

Artykuł partnera

Marzysz o ukończeniu studiów i podniesieniu swoich kwalifikacji zawodowych, ale zobowiązania wobec pracodawcy powodują, że masz niewiele czasu na to zajęcie? Nie martw się! Nie jesteś na straconej pozycji! Jest kilka sposobów, by mimo napiętego terminarza, spróbować swoich sił na uczelni. Chcesz dowiedzieć się o nich nieco więcej? Koniecznie przeczytaj nasz tekst!

Studia niestacjonarne

Bardzo chcesz rozpocząć studia, ale trafiła Ci się dobra praca? Już teraz nie musisz rezygnować z realizacji swoich marzeń – wystarczy, że zapiszesz się na studia niestacjonarne. To fantastyczna szansa dla osób takich jak Ty, które nie mogą sobie pozwolić na codzienne uczęszczanie na zajęcia – wykłady i ćwiczenia przeważnie odbywają się w piątki, soboty i niedziele. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie ma jedną, podstawową wadę – część materiału, ze względu na ograniczony czas, z pewnością będziesz musiał nadrobić w domu. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, musisz być bardzo systematyczny. Wiedz, że może Ci się to opłacić – na studiach zaocznych, podobnie jak na dziennych, możesz starać się o stypendium rektora, które przyznawane jest studentom osiągającym wysokie wyniki w nauce.

RPL

Kiedyś już studiowałeś, ale z różnych powodów nie udało Ci się zdobyć dyplomu? A może masz bardzo duże doświadczenie zawodowe i chciałbyś je wykorzystać na uczelni? Jest na to sposób – procedura RPL. Co to takiego? RPL to tzw. uznawanie efektów uczenia się, co pozwala na skonstruowanie indywidualnej ścieżki kształcenia. W skrócie, jeśli kiedyś już studiowałeś na podobnym kierunku i możesz to potwierdzić, warto skorzystać z tego atutu, bo dzięki niemu krócej studiujesz, a przede wszystkim mniej płacisz. Co jeszcze możesz wykorzystać w RPL? Doświadczenie zawodowe zgodne z wybranym kierunkiem lub uczestnictwo w różnych tematycznych projektach. Pamiętaj, zbliża się rekrutacja – szybko zdobądź potwierdzenie swojej wiedzy, a uda Ci się zaliczyć nawet 50% zajęć!

E-learning

Pracujesz w bardzo niestandardowych godzinach i obawiasz się, że nie będziesz w stanie pojawiać się na cotygodniowych zjazdach? Bez obaw, dla Ciebie też jest rozwiązanie! Jakie? Ciesząca się od kilku lat ogromną popularnością metoda e-learningowa! Na czym polega? To nic innego, jak studiowanie przez specjalnie dostosowaną do tego platformę. Dzięki niej, większość materiału realizujesz samodzielnie, bez konieczności pojawiania się na uczelni. Wystarczy, że będziesz mieć dostęp do internetu – z załączonymi przez wykładowców prezentacjami, możesz zapoznać się w każdym miejscu i o każdej porze. A wszystko dzięki urządzeniom mobilnym, takim jak smartfony, laptopy i tablety. Obawiasz się, że nie dasz sobie rady bez nauczycieli? Nie musisz się o to martwić – dzięki czatom, będziesz z nimi w stałym kontakcie!

Podobne artykuły

Odpowiedz