Usuwanie przebarwień – w domu czy w gabinecie?

Usuwanie przebarwień – w domu czy w gabinecie?

Artykuł sponsorowany

Piegi, przebarwienia hormonalne, polekowe lub po trądziku – nie każdy je lubi, a wielu chciałoby się ich pozbyć. Dlatego naprzeciw tym potrzebom wychodzą producenci kosmetyków, jak również gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej. Jak można skutecznie usunąć przebarwienia?

Komórki, które są odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny, czyli barwnika skóry, to melanocyty. Melanogeneza, czyli produkcja tych komórek, jest regulowana przez wiele czynników. Przebarwienia skórne mają najczęściej formę piegów, przebarwień polekowych, pozapalnych czy ostudy.

Głównymi przyczynami powstawania przebarwień są między innymi:

  • czynniki genetyczne;
  • czynniki hormonalne, między innymi przyjmowanie preparatów hormonalnych (w tym antykoncepcyjnych), ciąża, menopauza;
  • zaburzenia endokrynologiczne, w tym schorzenia jajników i nadczynność tarczycy;
  • nadmierne narażanie skóry na promieniowanie UV;
  • schorzenia układowe, na przykład hemochromatoza, choroba Addisona;
  • stosowanie różnych leków, takich jak na przykład: tetracykliny, sulfonamidy, barbiturany, a także niektórych leków przeciwbólowych.

Zabiegi przeznaczone do usuwania przebarwień można prowadzić zarówno w domu, jak i w profesjonalnych gabinetach. Do domowych sposobów należą między innymi: peelingi chemiczne i preparaty kwasowe (także z witaminą C), które potrafią rozjaśniać przebarwienia. Niestety, na efekt trzeba czekać minimum kilka tygodni i nie zawsze jest on zadowalający.

Gdy zależy ci na lepszym wyglądzie bez czekania, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów. To przede wszystkim medycyna estetyczna ma do zaoferowania szereg skutecznych rozwiązań, między innymi: zabiegi laserowe, peelingi chemiczne czy zabieg Cosmelan skoncentrowany na przebarwieniach. Efekty widać już po pierwszej wizycie, niemniej jednak dla pełnego rezultatu często trzeba kilkukrotnie je powtórzyć.

Gdy interesuje cię skuteczne usuwanie przebarwień w Lublinie, znajdziesz wiele gabinetów, w których możesz wykonać zabieg. Pamiętaj o tym, aby udać się do specjalisty, który będzie mógł wykonać go profesjonalnie.

Podobne artykuły

Odpowiedz