Blizny potrądzikowe. Jak się ich pozbyć?

Trądzik mija. Ślady po nim, nie zawsze. Brzydkie blizny potrądzikowe skutecznie potrafią zepsuć humor, a sposobów, żeby się ich pozbyć, nie jest naprawdę wiele. Dowiedz się więc, z jakich kosmetyków skorzystać, żeby zlikwidować widoczność blizn i cieszyć się nieskazitelną cerą.

Blizny potrądzikowe- skąd się biorą?

Blizny po trądziku są śladem głęboko uszkodzonej skóry po ropnych krostach. Po nich to właśnie pozostają ranki, które, ze względu na towarzyszący trądzikowi stan zapalny, nie goją się prawidłowo. Na skutek złego gojenia powstaje wiele nieestetycznych wgłębień, następuje bowiem ubytek tkanki. Dlatego tak ważne jest, żeby osoby cierpiące na trądzik, starały się jak najszybciej wyciszać stan zapalny. Wtedy nie dojdzie do powstawania ropnych krost i nie zafunduje się sobie pamiątki na całe życie w postaci blizn potrądzikowych.

Jak szybko pozbyć się blizn potrądzikowych?

Wiele osób chce poznać, jak najszybsze sposoby na pozbycie się blizn potrądzikowych. Prawda jest jednak taka, że nie da się pozbyć tego defektu w czasie krótszym niż rok.

Blizna, to miejsce, które wypełnione jest tkanką włóknistą, słabo unaczynioną, praktycznie pozbawioną melanocytów. Trudno ją aktywizować, by zmieniła swoją strukturę, czy kolor. Jeszcze trudniej usunąć ją całkowicie. To ostatnie możliwe jest tylko dzięki jej wycięciu w trakcie operacji, która, niestety, jest działaniem bardzo inwazyjnym. Aby jej uniknąć, postaw na stopniowe i regularne złuszczanie naskórka. Złuszczanie to może odbywać się jednocześnie w gabinecie kosmetycznym i w zaciszu domowym.

Oprócz stosowanej w gabinetach mezoterapii, czy lasera frakcyjnego, możesz wspomagać się enzymatycznym pudrem ryżowym Dermalogica, który pozwoli ci na odsłanianie świeższych warstw skóry i mobilizowanie komórek do odnowy.

Jakie kosmetyki wspomagają usuwanie blizn potrądzikowych?

Kosmetyki, dzięki którym wyrównasz nierówności skóry to przede wszystkim takie, które zawierają w sobie złuszczające kwasy np. owocowe, migdałowe lub glikolowe. Pozwalają one na stopniowe schodzenie wierzchnich warstw naskórka i odsłanianie nowszej, gładszej warstwy skóry.

Ważnym składnikiem produktów wspomagających likwidację blizn potrądzikowych jest również kolagen. Pozwala on na „wypchnięcie” wklęsłej blizny i uzyskania efektu gładszej skóry. Aby w twojej skórze nastąpiła zwiększona produkcja kolagenu, nie musisz koniecznie używać kosmetyków z czystym kolagenem. Wystarczy, że w produkcie znajdzie się zwiększona ilość witaminy C, E i A, aby nastąpiła przyspieszona produkcja tego białka w twojej własnej skórze.

Dzięki tym wszystkim składnikom twoja skóra z miesiąca na miesiąc stanie się coraz gładsza, przyjemniejsza w dotyku, a blizny będą się zmniejszać. Jeśli mimo wszystko nie chcesz polegać jedynie na kosmetykach i zdecydujesz się na zabieg likwidujący blizny, pamiętaj, aby po takim zabiegu używać jedynie delikatnych kosmetyków nie podrażniających skóry np. pudru transparentnego Cell Fusion C,który przeznaczony jest dla osób po zabiegach medycyny estetycznej.

Jak szybko zakamuflować blizny potrądzikowe za pomocą makijażu?

Jeśli proces usuwania blizn jeszcze trwa, a Ty już dziś chciałabyś wyglądać pięknie i z nieskazitelną cerą, wypróbuj sprawdzony i dobrze maskujący makijaż, który odwróci wzrok od mankamentów skóry.

Przede wszystkim sięgnij podobrze kryjący mankamenty skóry kamuflaż Kryolan. Jest to kosmetyk używany do makijażu scenicznego, który skutecznie ukryje twoje blizny. Ma postać stałej pasty, która w dłoniach zyskuje kremową konsystencję. Możesz go nakładać palcem, przylepiając do blizny miejsce przy miejscu. Możesz też użyć do tego specjalnej gąbeczki. Po jego użyciu zauważysz, że twoja cera odzyskuje jednolitą strukturę, a blizny stają się mniej widoczne. Aby przedłużyć trwałość kryjącego makijażu, sięgnij dodatkowo po puder utrwalający np. Fixing Powder Kryolan. Dzięki niemu twój makijaż pozostanie w niezmienionym kształcie przez cały dzień, a ty będziesz cieszyć się ładną i gładką cerą. Jeśli nie masz pod ręką kamuflażu, użyj innego, dobrze kryjącego kosmetyku.

Artykuł partnera

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.