Artykuł sponsorowany
Aparaty lingwalne umieszczane są po stronie języka, dzięki czemu są niewidoczne na zewnątrz. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na dyskretnej poprawie zgryzu. Aparaty tego typu mogą być stosowane zarówno u dorosłych, którzy z racji wykonywanego zawodu nie mogą stosować widocznych aparatów klasycznych, jak i u młodzieży, która nie chce narazić się na komentarze rówieśników związane z noszeniem aparatu.
Zalety aparatów lingwalnych
Największą zaletą aparatów lingwalnych jest to, że są one niewidoczne z zewnątrz, dzięki czemu pacjent może cieszyć się estetycznym wyglądem. Z ich pomocą można skutecznie wyleczyć każdą wadę zgryzu, a wyniki leczenia są naprawdę zjawiskowe. Aparat lingwalny może być stosowany u osób w każdym wieku, przy czym nie powoduje on odwapnień na przednich powierzchniach zębów, co jest częstym problemem przy tradycyjnych aparatach ortodontycznych.
Powierzchnie wewnętrzne zębów są znacznie bardziej odporne na odwapnienie oraz próchnicę niż powierzchnie zewnętrzne, dlatego stosowanie aparatu lingwalnego znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy. Dużą zaletą tych aparatów jest również większa wygoda użytkowania, ponieważ zamki mają niski i płaski profil. Każdy aparat może być zaprojektowany indywidualnie, co gwarantuje wysoką precyzję oraz doskonałe wyniki leczenia. W zamkach lingwalnych stosowane są cienkie łuki, które nie powodują przeciążenia systemu nerwowo-więzadłowego, a tym samym nie powodują bólu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie ortolingwa2.pl.
Jak wygląda leczenie aparatami lingwalnymi?
W technice lingwalnej zamki przykleja się od wewnętrznej strony zęba, dzięki czemu nie są one widoczne nawet przy szerokim uśmiechu. Aparaty językowe różnią się od tradycyjnych aparatów nie tylko umiejscowieniem zamków, ale również brakiem pierścieni i dodatkowych elementów. Zamki stanowią w nich przenośnik sił z dynamicznie działających łuków na poszczególne zęby. W leczeniu stosowane są zupełnie inne zamki i łuki niż w technice zewnętrznej, a leczenie wad może znacznie krótsze i łatwiejsze. Jednym przeciwwskazaniem do stosowania aparatu językowego są choroby przyzębia.