Rosnące w Amazonii jagody palmy brazylijskiej, zwane także jagodami Acai stanowią bogate źródło wartościowych składników odżywczych oraz wykazują różnorodne działania prozdrowotne. Dlaczego warto spożywać jagody Acai? Jak te niepozorne owoce wpływają na poprawę naszego zdrowia?

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o odchudzających właściwościach owoców Acai, jednak ich właściwości lecznicze nie ograniczają się tylko do usprawniania przemiany materii. Acai to cenne źródło wielu wartościowych składników odżywczych, które wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu i nie jesteśmy ich w stanie dostarczyć stosując nawet zdrową dietę.

Jagody palmy brazylijskiej zawierają m.in.:

  • Cenne dla zdrowia przeciwutleniacze
  • Błonnik usprawniający trawienie
  • Przeciwdziałające miażdżycy polifenole
  • Nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym Omega – 6 i Omega – 9
  • Aminokwasy wzmacniające układ mięśniowy
  • 21 najważniejszych pierwiastków śladowych
  • Szereg cennych witamin, w tym witaminy z grupy B, witaminę A, E i C
  • Wapń, żelazo, fosfor oraz potas
  • Fitosterole roślinne, które łagodzą objawy menopauzy

To tylko nieliczne z cennych związków znajdujących się w jagodach Acai. Wyjątkowe wartości odżywcze owoców uzupełnia minimalna wartość kaloryczna oraz działanie neutralizujące wolne rodniki, które są główną przyczyną powstawania nowotworów.

Lecznicza moc jagody Acai

W jednym z ostatnich wpisów dotyczącym wzmacniania odporności opisywaliśmy już nieco jagody Acai. Ale dzisiaj będzie bardziej szczegółowo.

Być zdrowszym z Zielonymi Koktajlami

PODEJMIESZ WYZWANIE?

Zarejestruj się na naszej stronie, a będziesz już wkrótce mógł wziąć udział w kolejnym wyzwaniu poprawy zdrowia dzięki zielonym koktajlom.

Jak więc jagody Acai wpływają na poprawę naszego zdrowia?

Te niewielkie, choć bardzo wartościowe owoce zwiększają wydolność organizmu oraz dodają energii, wpływają na poprawę funkcjonowania naszego mózgu, oczyszczają organizm ze szkodliwych toksyn, wpływają na zwiększenie wytrzymałości układu mięśniowego, regulują pracę układu trawiennego, spowalniają procesy starzenia się komórek i tkanek, poprawiają funkcjonowanie wzroku, łagodzą skutki stresu, regulują funkcje seksualne, pomaga zapobiegać uszkodzeniom łańcuchów DNA, obniżają poziom cholesterolu (choć wiemy, że cholesterol to nic złego) oraz regulują ciśnienie krwi.

Powyższe działanie jagód Acai sprawiają, że stają się one bardzo pożądanym składnikiem diety osób dbających o zdrowie i chcących przez długi czas cieszyć się dobrą formą. Niestety świeże owoce są niedostępne na naszym rynku i możemy stosować jagody Acai jedynie w formie soku lub tabletek. Warto podkreślić, że suszone owoce, które czasami możemy nabyć w sklepach ze zdrową żywnością nie są już tak wartościowe pod względem zawartości substancji odżywczych i mogą być konserwowane szkodliwymi dla zdrowia związkami siarki, dlatego powinniśmy ograniczyć ich stosowanie do minimum

Jagody Acai także można dostać w Polsce i oczywiście polecamy te, ze sklepu z artykułami tylko z polecenia.

 

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.