Artykuł sponsorowany
Jeżeli żylaki już zaczęły się tworzyć, nie ma możliwości całkowitego zatrzymania tego procesu. Można, a nawet trzeba je usunąć. System VenaSeal to szybka, a zarazem bezbolesna metoda zamykania żył. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by podczas jednego zabiegu zastosować ją na obu kończynach. Żyły poddane zabiegowi od razu ulegają zamknięciu, a pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Nie obserwuje się uszkodzeń nerwów oraz zminimalizowane jest ryzyko przebarwień.
Przedstawiamy się
Żylaki dotyczą 50-70 proc. populacji. Mimo iż kojarzą się głównie z kobietami, w równym stopniu dotyczą mężczyzn. Kiedy objawy – takie jak obrzęk, kurcze czy bóle nóg – się nasilają, zabieg staje się nieuchronny. Pacjentom zależy jednak, aby jak najprędzej wrócić do normalności, żeby wszystko odbyło się szybko i w sposób najmniej inwazyjny. I tym oczekiwaniom wychodzi naprzeciw VenaSeal (łac. vena – żyła, ang. to seal – zakleić) – nowatorska metoda zamykania żył, wprowadzona na rynek medyczny przez amerykańską firmę Sapheon. Dlaczego nowatorska? Bo od dawna pacjenci czekali na tak małoinwazyjne leczenie. Ta nowoczesna kuracja zamyka żyły od środka, a nie wyrywa ich jak inne stosowane dotąd metody. Dzięki tej nieinwazyjności pacjenci bardzo szybko wracają do normalnego trybu życia – do pracy, aktywności wśród rodziny i znajomych.
Na czym polega
Zamykanie żylaków najczęściej zastępuje chirurgiczną metodę usuwania ich. Do tego zabiegu lekarze wykorzystują klej tkankowy z grupy cyjanoakrylatów. Posiada on działanie klejące, przez co uszczelnia bądź zamyka zmienione chorobowo żyły. Następnie zasklepia je, a przepływ krwi kierowany jest do pobliskich, zdrowych żył. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
Procedura zamknięcia żył przeprowadzana jest w profesjonalnej sali operacyjnej, gdzie poza zespołem chirurgicznym znajduje się również anestezjolog. Zabieg obejmujący obydwie nogi trwa ok. 20-45 minut. Przebieg całej operacji jest kontrolowany na monitorze USG. Lekarz przez przezskórne nacięcie wprowadza cewnik, przez który podaje odpowiednią ilość kleju, zasklepiając chore naczynie żylne. Następnie usuwa cewnik, a miejsce wkłucia zabezpiecza opatrunkiem. Pacjent tylko krótki czas przebywa na sali pozabiegowej, po czym bezpiecznie może wrócić do domu.
Same zalety
Działania niepożądane w przypadku tej metody są nieznaczne i rzadko występują. System zamykania żylaków VenaSeal jest bezbolesny i daje świetny efekt kosmetyczny (nogi pozostają bez szpecących blizn, ponieważ nie są zakładane szwy). Metoda VenaSeal została opracowana tak, żeby skrócić okres rekonwalescencji, także jej zaletą jest również natychmiastowy powrót pacjenta do aktywności fizycznej, do pracy i spraw domowych. Dzięki temu pacjenci po zabiegu nie potrzebują zwolnienia z pracy. Objawy skórne mijają właściwie zaraz po wyjściu z kliniki, dlatego pacjent może praktycznie od razu cieszyć się pięknem swoich nóg bez przebarwień skórnych i wynaczynień.
Warszawska Klinika
Warszawa
Lekarze specjaliści
Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie