Łagodzenie bólu przy wrzodach żołądka

Łagodzenie bólu przy wrzodach żołądka

Artykuł partnera

Choroba wrzodowa dotyka coraz więcej osób i znacząco pogarsza jakość życia. Jak radzić sobie z wrzodami żołądka? Jakie dolegliwości powinny skłonić do wizyty u lekarza i rozpoczęcia leczenia?

Czujesz ucisk, ból i pieczenie w dołku? To mogą być wrzody żołądka, których nie możesz lekceważyć! Bolesne dolegliwości to nie jedyna konsekwencja występowania wrzodów, które mogą powodować także szereg poważnych komplikacji. Z tego względu nie należy bagatelizować bólu w nadbrzuszu, gdyż choroba wrzodowa może doprowadzić między innymi do poważnych w skutkach krwotoków wewnętrznych.

Jakie są najczęstsze objawy choroby wrzodowej?

W zależności od swojej lokalizacji wrzody dają różne objawy. Charakterystycznym objawem wrzodów żołądka jest ból w dołku podsercowym, który występuje 1-2 godziny po spożyciu posiłku; ból może pojawiać się także w nocy oraz rano przed jedzeniem – wówczas dolegliwości świadczą o wrzodzie na dwunastnicy. Lokalizacja bólu często sprawia, że jest on mylony z bólem wieńcowym i na odwrót.

O wrzodach żołądka może także świadczyć niestrawność, zgaga, problemy trawienne, mdłości i wymioty oraz spadek masy ciała i przewlekłe zmęczenie. Zdarzają się też przypadki, kiedy choroba wrzodowa przez bardzo długi czas nie powoduje żadnych objawów.

Przyczyny wrzodów żołądka

Choroba wrzodowa może rozwinąć się pod wpływem różnych czynników. Jednym z nich jest obecność w organizmie bakterii Helicobacter pylori, która powoduje zapalenie błony śluzowej żołądka i bezpośrednio przyczynia się do powstawania wrzodów. Do innych przyczyn choroby wrzodowej zaliczamy stres, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, nadużywanie niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, które są powszechnie dostępne bez recepty, a także nieregularne spożywanie posiłków i stosowanie niezdrowej diety.

Choroba wrzodowa najczęściej zaostrza się w okresie jesiennym i wiosennym. Wrzody żołądka objawy doraźnie można łagodzić lekami rozkurczowymi np. tabletkami o nazwie NO-SPA, które przynoszą ulgę w bólu, jednak nie są podstawą leczenia choroby wrzodowej. Leczenie objawowe nie jest w stanie rozwiązać problemu, a podstawą leczenia wrzodów jest zawsze odpowiednio dobrana terapia.

Rozkurczowe działanie tabletek NO-SPA to sposób na szybkie pozbycie się uciążliwych dolegliwości. Lek posiada zastosowanie także w łagodzeniu innych dolegliwości bólowych związanych między innymi z kolką nerkową, bolesnym miesiączkowaniem czy zespołem jelita drażliwego. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się bólu brzucha różnego pochodzenia, już teraz wejdź na stronę www.no-spa.pl i sprawdź, kiedy możesz zastosować tabletki rozkurczowe NO-SPA. Działaj, zanim ból przejmie nad Tobą kontrolę, jednak pamiętaj, że leczenie objawowe nie zastąpi konsultacji lekarskiej.

Jak wyleczyć wrzody żołądka?

W przypadku zakażenia bakteryjnego podstawą leczenia jest zwykle antybiotykoterapia. Jeżeli choroba posiada inne podłoże i jest wywołana na przykład nadkwasotą, konieczne jest stosowanie leków zmniejszających wydzielanie soków trawiennych. W przypadku wrzodów żołądka ważną rolę odgrywa także zmiana diety, stosowanie ziół oraz unikanie jedzenia w pośpiechu i dużych przerw pomiędzy posiłkami. Chcąc pozbyć się dolegliwości, należy także unikać stresu i używek.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.