Artykuł partnera
Każdy z nas chce się cieszyć bujną i piękną fryzurą. Zadbane, gęste i lśniące włosy dodają nam pewności siebie, sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie i młodo. Ale bywa i tak, iż skórę głowy mogą dopaść schorzenia, które skutkują pogorszeniem się kondycji włosów, a także możliwością wystąpienia łysienia. Nie ma co popadać w panikę – w takim wypadku warto udać się do dobrego trychologa i zdecydować się na jeden z zaleconych przez niego zabiegów. Wśród nich jest niezwykle ceniona mezoterapia igłowej skóry głowy.
Kiedy iść do trychologa?
Trychologia to prężnie rozwijająca się dziedzina z pogranicza medycyny oraz kosmetologii, której przedmiotem jest diagnostyka oraz leczenie schorzeń skóry głowy i problemów z włosami. Warto udać się do gabinetu trychologicznego od razu, jeśli tylko zaczniesz zauważać, że z Twoimi włosami i skórą na głowie dzieje się coś niepokojącego.
Jeśli czujesz, że skóra na Twojej głowie jest zaczerwieniona, podrażniona, piecze lub swędzi, warto zarezerwować sobie konsultację w gabinecie trychologicznym. Takie objawy mogą świadczyć o rozwijających się stanach zapalnych czy o początkach uporczywego łupieżu. Do gabinetu specjalisty warto zajrzeć także wówczas, jeśli zauważyłeś, że Twoje włosy zdecydowanie szybciej i częściej się przetłuszczają, są oklapnięte i bez życia. To mogą być początki łojotokowego zapalenia skóry, a chorobę tę warto zacząć leczyć jak najwcześniej. Dobry trycholog zdiagnozuje oraz wskaże metody leczenia takich przypadłości jak nadmierne wypadanie włosów, łysienie, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry i wiele innych. Specjalista właściwie zdiagnozuje problem oraz doradzi odpowiednią kurację poprawiającą kondycję skóry na głowie oraz pielęgnację włosów.
Najczęstszym powodem wizyt u trychologa jest wypadanie włosów. Jest to schorzenie, którego podłożem może być wiele czynników, dodatkowo wyróżnia się różne typy wypadania włosów, będące odrębnymi jednostkami chorobowymi. Jednym z efektywnych sposobów na powstrzymanie utraty włosów i ponowne ich zagęszczenie jest zabieg mezoterapii skóry głowy. Na podstawie obrazu klinicznego trycholog może zalecić jego wykonanie, warto więc wiedzieć o nim nieco więcej.
Mezoterapia igłowa skóry głowy – co to za zabieg?
Mezoterapia igłowa skóry głowy to jeden z podstawowych zabiegów jakie są w ofercie większości gabinetów trychologicznych. Jest tak, ponieważ jest to zabieg (a raczej kuracja), który jest prosty do wykonania, a jednocześnie przynoszący bardzo dobre efekty. Mezoterapia igłowa ma za zadanie ograniczyć wypadanie włosów, wyraźnie je wzmocnić, pobudzić do życia, pogrubić, a w końcu przyspieszyć ich wzrost i zagęścić fryzurę.
By móc poddać się zabiegowi mezoterapii, trzeba najpierw poznać przyczynę wypadania włosów. Trycholog dokona diagnostyki opartej o trichoskopię, może także zlecić wykonanie badań z krwi. Włosy mogą wypadać z wielu powodów – na skutek tendencji genetycznych, przyjmowania niektórych leków, złej pielęgnacji skóry głowy i włosów, chorób autoimmunologicznych, anemii, silnego i długotrwałego stresu, na skutek chorób skóry głowy, etc. Dopiero znając przyczynę wypadania włosów, trycholog oceni, czy kuracja mezoterapii będzie wskazana w danym przypadku.
Mezoterapia igłowa polega na podaniu składników aktywnych bezpośrednio w głębsze warstwy skóry, a robi się to poprzez jej ostrzykiwanie. Tym sposobem w głąb skóry wprowadzane są substancje lecznicze, regenerujące oraz odżywcze. Substancje te to odpowiednio skomponowane mieszanki leków jak i minerałów oraz witamin, które mają wyeliminować dane schorzenie, a dodatkowo przywrócić włosom dobrą kondycję. Mikronakłucia pobudzają krążenie krwi skóry głowy, poprawiają jej ukrwienie, nawilżają ją raz stymulują nowe włosy do wzrostu. Mezoterapia nie jest bolesna, jednak na życzenie pacjenta można wykonać znieczulenie miejscowe.
Umów się na wizytę trychologiczną i sprawdź, czy zabieg ten jest także wskazany dla Ciebie! Mezoterapia igłowej skóry głowy dedykowana jest pacjentom, którzy cierpią na łysienie androgenowe, plackowate lub rozlane, skarżą się na nadmierne wypadanie włosów po ciąży lub w okresie menopauzy i w wielu innych przypadkach, które warto omówić indywidualnie ze specjalistą.