Niezwykłe właściwości macy

Niezwykłe właściwości macy

Maca jest dość popularnym korzeniem, którego używa się w Ameryce Południowej od wielu lat. Obecnie jednak naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się tej roślinie i odkryli niezwykłe korzyści ze stosowania jej na co dzień.

Gdy decydujemy się na stosowanie tego produktu, to nie powinniśmy przesadzać z jego ilością. Na początku w zupełności wystarczy pół łyżeczki proszku z macy dziennie. Produkt ten możemy dodawać do koktajli, sałatek, napojów czy zup. Jednakże nie wolno proszku dodawać do wrzątku, gdyż całkowicie straci swoje właściwości.

Jakie korzystne właściwości dla naszego zdrowia posiada maca?

1. Poprawa ogólnego stanu zdrowia

Maca wpływa korzystnie na nasz ogólny stan zdrowia. Robi to na kilka sposobów. Otóż z jednej strony przyczynia się do zwiększenia ilości czerwonych krwinek, dzięki czemu możemy uniknąć rozmaitych chorób naczyniowo-sercowych, a także niedokrwistości. Poza tym wpływa też korzystnie na stan kości oraz zębów.

2. Korzystnie wpływa na pracę tarczycy

Badania wykazały, iż korzeń macy może zrównoważyć prace nadnerczy i tarczycy, regulując równocześnie poziom hormonów. To ma ogromne znaczenie, gdyż współcześnie wiele osób zmaga się z dolegliwościami tarczycy. Hormony te wpływają również na apetyt oraz spadek masy ciała. Używanie macy może działać na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.

3. Poprawa nastroju i wzrost energii

Osoby stosujące regularnie korzeń macy, odczuwają znaczny wzrost energii oraz mają lepsze samopoczucie. Okazuje się, że może on działać znacznie lepiej od kofeiny, ponieważ nie powoduje nerwowości. Maca wpływa również korzystne na naszą psychikę. Pomocna może być przy lękach oraz depresji.

4. Poprawa funkcji seksualnych

Korzeń macy znacznie poprawia sprawność seksualną u mężczyzn oraz kobiet. Korzystnie wpływa na libido. Badania wykazały, że u kobiet z zaburzeniami seksualnymi po regularnym stosowaniu 3 gram proszku z macy pojawiła się większa satysfakcja z życia intymnego.

5. Zwiększenie produkcji spermy

Maca wpływa również na zwiększenie produkcji spermy oraz liczby plemników. Wynikać to może ze zwiększenia poziom testosteronu, choć nie zostało to potwierdzone w badaniach.

6. Zmniejszenie objawów menopauzy

Według badań, maca zmniejsza objawy menopauzy. Minimalizuje bowiem między innymi zakłócenia snu, nocne poty, depresję oraz uderzenia gorąca. Takie działanie wynika stąd, iż reguluje ona hormony u kobiet w każdym wieku.

7. Do walki z niepłodnością

Maca nie tylko zwiększa produkcję plemników, ale może również wpływać na płodność u kobiet. Zauważono bowiem, iż korzeń ten zwiększa poziom hormonu luteinizującego, który właśnie dość silnie związany jest z płodnością.

8. Zwiększa gęstość kości

Wiadomo, że gęstość kości spada wraz z wiekiem, jednakże badania pokazują, iż maca może znacznie zwiększyć gęstość kości u osób starszych. Preparat ten pomocny jest więc w walce z osteoporozą.

9. Właściwości przeciwutleniające

Maca jest naturalnym przeciwutleniaczem. Nie tylko zwalcza rozmaite stany zapalne, ale zmniejsza też ryzyko chorób przewlekłych związanych na przykład ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu.

10. Poprawa stan zdrowia skóry

Jeśli mamy problemy trądzikowe oraz inne problemy skórne, to maca może nam pomóc. W rzeczywistości obniża bowiem ryzyko zakażeń skórnych, gdyż zmniejsza wrażliwość skóry.

11. Maca dla sportowców

Zauważono, że maca jest wprost idealnym produktem dla sportowców. Nie tylko bowiem dodaje energii, ale równocześnie przyspiesza ogólną regenerację organizmu. Poza tym jest świetnym dodatkiem wpływającym korzystnie na budowanie masy mięśniowej. To pozwala lepiej wykorzystać regularne treningi. Organizm jest dotleniony oraz szybciej się regeneruje, co sprawia, że osiągamy coraz lepsze wyniki. Ów efekt jednak pojawia się dopiero po regularnym stosowaniu macy.

12. Witaminy i minerały

Maca jest niezmiernie bogatym źródłem zarówno witamin jak i minerałów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj witaminy z grupy B jak B1, B2, B3, B12, a także E, C czy A. Z minerałów warto natomiast wymienić żelazo, magnez, cynk, fosfor, wapń, selen oraz potas. Dzięki takiemu składowi maca może zapobiegać anemii, a przy tym uzupełniać pewne niedobory, które jak wiadomo występują czasami w organizmie człowieka.

Jak stosować macę?

Generalnie używa się jej w ilości od jednej łyżeczki do łyżki czy dwóch w ciągu dnia. Stosowanie tego produktu powinno być uzależnione od potrzeb naszego organizmu, a także reakcji na jego spożycie. Można więc zacząć od niewielkich ilości oraz sukcesywnie je zwiększać, jeśli nie zauważamy jakichkolwiek negatywnych objawów ze strony naszego ciała. Powolne adaptowanie nie powinno spowodować niewłaściwej reakcji układu endokrynnego. Pamiętajmy, aby raz na jakiś czas robić przerwę w suplementacji.

A taką macę jak obok możecie kupić w sklepie z artykułami tylko z polecenia – kliknij tutaj >

 

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.