Artykuł sponsorowany
Depilacja laserowa umożliwia trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Na czym polega trwałe usuwanie włosów przy pomocy lasera? Jak wygląda nowoczesna depilacja laserowa? Co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na zabieg?
- Na czym polega depilacja laserowa?
- Depilacja laserem diodowym Primelase
- Czy trwała depilacja jest skuteczna dla zarówno ciemnych, jak i jasnych włosów?
- Bezpieczeństwo i przeciwwskazania dla zabiegu
Na czym polega depilacja laserowa?
Podczas zabiegu depilacji laserowej korzysta się ze specjalnego medycznego lasera, czyli urządzenia koncentrującego wiązkę światła. Przy jej pomocy naświetla się mieszki włosowe i komórki macierzyste, dzięki którym wzrastają włosy, co prowadzi do uszkodzenia tych struktur. Podczas pojedynczego zabiegu zniszczeniu ulegają włosy znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu, dlatego trwała depilacja polega na wykonaniu kilku sesji w odpowiednich odstępach czasu – zazwyczaj od około sześciu do ośmiu tygodni. Po wykonaniu serii zabiegów włosy nie powinny już odrosnąć.
Depilacja laserem diodowym Primelase
Nowoczesny laser diodowy Primelase posługuje się falą świetlną o długości 755 nm oraz mocą aż 4800 W. Dzięki temu jest skuteczny zarówno dla ciemnych, jak i jasnych włosów, a jego ulepszone parametry chłodzenia i wykonywania skróconych impulsów minimalizują ryzyko poparzeń skóry. Pozwala to również sprawić, by depilacja była bezbolesna, a czas zabiegu – skrócony do niezbędnego minimum.
Czy trwała depilacja jest skuteczna dla zarówno ciemnych, jak i jasnych włosów?
W przypadku tradycyjnych laserów, bardzo jasny odcień włosów mógł być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, ponieważ niska zawartość melaniny w owłosieniu mogła być przyczyną przypadkowego oparzenia otaczającej mieszek skóry. Jednak depilacja laserowa przy użyciu nowoczesnych urządzeń, takich jak Primelase, jest skuteczna dla zarówno ciemnych, jak i jasnych włosów.
Bezpieczeństwo i przeciwwskazania dla zabiegu
Podobnie jak każdy inny zabieg ingerujący w ludzkie ciało, również depilacja laserowa posiada pewne przeciwwskazania oraz zasady bezpieczeństwa, na które należy zwrócić uwagę. Ten sposób depilacji nie jest zalecany dla osób z chorobami skóry (łuszczyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry), pacjentów przyjmujących leki światłouczulające, a także kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dwa tygodnie przed zabiegiem oraz po nim należy bezwzględnie unikać opalania i ekspozycji na światło słoneczne, a także depilacji pęsetą oraz woskiem.