Właściwości lecznicze bursztynu

Właściwości lecznicze bursztynu

Bursztyn posiada wyjątkową moc, która nie tylko pomaga łagodzić wiele dolegliwości, ale także oczyszcza nasze otoczenie ze szkodliwego promieniowania. Lecznicze właściwości bursztynu znane są od czasów starożytnych, kiedy to ten wyjątkowy kamień używany był również, jako magiczny talizman chroniący przed złymi urokami i działaniem czarnej magii.

Bursztyn owiany jest woalem tajemniczości. Już jego pochodzenie powoduje, że zaczynamy o nim myśleć w nieco inny sposób. Zatopione w bursztynie pamiątki po czasach prehistorycznych pozwalają sobie uzmysłowić, jak długą historię posiada ten wyjątkowo piękny kamień.

Jak działa naturalny bursztyn?

Biżuteria z bursztynu nie stanowi jedynie ozdoby, ale może aktywnie wspomagać funkcjonowanie organizmu i chronić przed chorobami. Naturalne bursztyny powinny nosić osoby chore na tarczycę, serce oraz posiadające problemy z kręgosłupem. Zawieszone na szyi usprawnią funkcjonowanie tarczycy, długi wisior noszony na sercu pomaga leczyć jego choroby, a sznur korali zawiązany w talii pozwala pozbyć się dokuczliwego bólu kręgosłupa.

Bursztyn wykazuje silne działanie antybakteryjne, dlatego w zamierzchłych czasach stosowany był do odkażania domów w czasie epidemii cholery. W jego składzie znajdziemy wiele cennych minerałów, kwasy żywiczne, jod, olejki eteryczne oraz inne organiczne związki, które usprawniają funkcjonowanie organizmu. Właściwości lecznicze posiada także nalewka z bursztynów – wzmacnia organizm, wspomaga trawienie, obniża ciśnienie krwi, pomaga przyśpieszyć procesy gojenia się ran oraz uspokaja i leczy infekcje górnych dróg oddechowych.

Bursztyn polecany jest dla astmatyków, jako lekarstwo usprawniające funkcjonowanie oskrzeli, pomaga pozbyć się uciążliwego bólu głowy oraz migren, jak również przywraca równowagę psychiczną i emocjonalną. Najkorzystniej na nasze zdrowie wpływa nieszlifowany bursztyn, jednak warto pamiętać, że kamień ten ma zdolność pochłaniania i magazynowania negatywnej energii, dlatego jeżeli nosimy w celach leczniczych biżuterię z bursztynami musimy przynajmniej raz na kilka dni dokładnie ją umyć solą fizjologiczną lub wymoczyć przez noc w roztworze soli morskiej.

Cudowne właściwości bursztynu możemy wierzyć lub nie, jednak faktem jest, iż kamień ten wykazuje silne działanie jonizujące. Bursztyny ułożone w pobliżu komputera, telewizora i innego sprzętu elektronicznego lub w miejscu, gdzie przebiegają cieki wodne pomagają pozbyć się szkodliwego promieniowania i wpływają na poprawę naszego samopoczucia. Dla poprawy jakości snu możemy bursztyny włożyć do płóciennego woreczka i umieścić pod poduszką, dzięki czemu zapobiegniemy bezsenności i kłopotom z zasypianiem.

Aby oczyścić nasze otoczenie ze szkodliwych drobnoustrojów oraz złej energii warto raz na kilka miesięcy okadzić dom dymem z palonych bursztynów, dzięki czemu odczujemy przypływ pozytywnej energii.

Bursztyn zachwyca swoim wyglądem i zaskakuje wieloma właściwościami, które po woli zaczynają znowu wracać do łask. Lecznicza moc bursztynu została potwierdzona wieloma badaniami, dlatego warto z niej skorzystać i połączyć przyjemność otaczania się pięknymi kamieniami z możliwością poprawy swojego stanu zdrowia właśnie dzięki cudownej mocy jantaru.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.