Artykuł sponsorowany
Wprowadzenie na rynek mobilnych ultrasonografów znacząco wpłynęło na polepszenie warunków pracy w terenie. Ale to nie wszystko! Dlaczego jeszcze warto skorzystać z tego rozwiązania?
Dostępność, a czas oczekiwania
Dzięki tym urządzeniom, pacjenci zyskują szansę na szybką diagnozę, a lekarze mają możliwość poszerzenia swoich dotychczasowych kompetencji o przeprowadzanie badań USG nawet w małych gabinetach. To rozwiązanie zdecydowanie przyspieszyło czas oczekiwania oraz dostępność badania.
Zalety przenośnego USG
Mobilny ultrasonograf jest mały i poręczny, co sprawia, że może być używany w wielu sytuacjach, w których nie ma możliwości wykorzystania jego stacjonarnego odpowiednika. W standardowe aparaty do USG są najczęściej wyposażone szpitale i przychodnie. Ich ograniczona liczba sprawia, że czas oczekiwania na badanie może trwać od kilku do kilkunastu dni. Z tego powodu przenośny ultrasonograf jest także świetnym rozwiązaniem dla placówek o dużej rotacji pacjentów. Oprócz tego, świetnie sprawdza się w ratownictwie medycznym, kiedy szybkość wykonania badania ma szczególne znaczenie, jak również w prywatnych gabinetach lekarskich. Mobilne urządzenia do USG nowej generacji pozwalają na połączenie ich z tabletem lub smartfonem, dzięki czemu nie ma konieczności posiadania oddzielnego monitora.
Ile kosztuje przenośne USG?
Ceny różnią się w zależności od producentów. Obecnie sprzęt wysokiej jakości (głowicę i aplikację mobilną) można kupić za ok. 30 000 zł. Dzięki temu, nawet w prywatnym gabinecie, inwestycja ta zwraca się zazwyczaj w czasie krótszym niż rok. Jedną z firm, która zajmuje się produkcją ultrasonografu jest firma Philips.
Dla kogo przeznaczony jest mobilny ultrasonograf?
Chociaż nie ma żadnych ograniczeń dotyczących zakupu sprzętu do USG, to pacjenci skuszeni wizją posiadania własnego ultrasonografu, nie powinni rozważać decyzji o jego kupnie.. Brak wiedzy medycznej może być powodem wielu błędów. Urządzenia te zostały stworzone z myślą o wszystkich lekarzach, którzy pragną poszerzyć swoją działalność o wykonywanie badań USG w swoich gabinetach. Mobilne USG może znacząco usprawnić pracę w takich dziedzinach medycyny jak: pediatria, choroby wewnętrzne, ginekologia i ortopedia oraz ratownictwo medyczne.