Artykuł sponsorowany
Mycie twarzy to dla każdego z nas oczywisty element pielęgnacji. Choć czynność ta wydaje się być oczywista i nieskomplikowana, wiele osób wykonuje ją w sposób nieprawidłowy lub co gorsza, korzysta do tego celu z nieodpowiednich kosmetyków. Podstawowym produktem do tego zadania, który powinien zagościć na każdej półce w łazience, jest żel do mycia twarzy. Aby jednak jego działanie było korzystne dla naszej skóry, powinien on zawierać odpowiednie składniki. Sprawdź, jakie substancje powinny znaleźć się w żelu do twarzy, a jakich lepiej unikać.
Żel do mycia twarzy – jak wybrać odpowiedni?
Zanim wybierzemy odpowiedni żel do mycia twarzy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czym jest oczyszczanie twarzy? Dla wielu osób oczyszczanie twarzy jest tożsame z demakijażem twarzy, a to duży błąd. Nawet jeśli prawidłowo wykonamy demakijaż, nasza skóra w dalszym ciągu będzie potrzebowała oczyszczenia – wciąż mogą znajdować się na niej resztki makijażu czy zanieczyszczenia, których nie usunął produkt do demakijażu. W tym celu niezbędny jest nam właśnie żel do twarzy.
Na półkach sklepowych liczba produktów do oczyszczania twarzy jest ogromna, przez co wybór właściwego kosmetyku może być utrudniony. Jak zatem wybrać dobrze? Decydując się na zakup żelu do mycia twarzy, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę nasze potrzeby skórne. W sklepach znajdziemy żele przeznaczone zarówno dla cery trądzikowej, tłustej, mieszanej, suchej, wrażliwej, atopowej, a nawet dojrzałej. Jaka jest między nimi różnica?
Skład żelu do mycia twarzy – na co zwracać uwagę?
Podstawową różnicą pomiędzy różnymi rodzajami żeli do mycia twarzy oprócz ich odmiennych właściwości, jest skład. Wystarczy spojrzeć na ofertę L’Oréal Paris lub innej wybranej marki. Każdy z tych produktów będzie zawierał inne substancje aktywne, które oczyszczają skórę, zmniejszają jej niedoskonałości, nawilżają, regenerują czy też ujędrniają. Duża ilość składników aktywnych może świadczyć o skuteczności produktu, ale równocześnie może sprawić, że jego działanie będzie zbyt intensywne. Istnieje także szereg składników, których należy unikać w żelach do mycia twarzy. Są to:
- alkohol etylowy;
- mydła;
- silne detergenty, np. SLS, SLES;
- konserwanty;
- parabeny;
- sztuczne barwniki;
- sztuczne kompozycje zapachowe;
- oleje mineralne (np. parafina).
Wybierając żel do mycia twarzy, warto zwracać uwagę na to, aby było w nim zawartych jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest obecność olejków roślinnych, które dodatkowo nawilżają skórę, a niektóre z nich mogą posiadać również właściwości myjące.
Jak prawidłowo myć twarz?
Warto pamiętać, że z żelu do mycia twarzy powinniśmy korzystać dwa razy dziennie – wieczorem i rano. Dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć pozostałości kosmetyków, które nałożyliśmy przed snem, a także pozbyć się roztoczy i kurzu, które znajdują się w pościeli. Dzięki temu nasza twarz będzie odpowiednio przygotowana na dalsze zabiegi pielęgnacyjne oraz makijaż.
Myjąc twarz przy pomocy żelu, warto pamiętać, aby dłońmi nie wykonywać gwałtownych, pocierających ruchów – może to uszkodzić naszą delikatną skórę.