Post może zregenerować cały układ immunologiczny w 72 godziny

Post może zregenerować cały układ immunologiczny w 72 godziny

Ta metoda często stosowana jest jako sposób na szybkie schudnięcie – jednak post może także pomóc organizmowi zwalczyć chorobę.

Post regeneruje układ immunologiczny

Nowe badanie pokazało, że powstrzymanie się od spożywania pokarmów przez zaledwie 2-3 dni, może zregenerować cały układ immunologiczny. Tym samym pomagając organizmowi zwalczyć infekcje.

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

Naukowcy z Uniwersytety Południowej Kalifornii stwierdzili, że to odkrycie może mieć ważne implikacje dla osób starszych oraz ludzi cierpiących z powodu uszkodzonego układu immunologicznego, np. przy nowotworach. Badacze sprawdzali efekty czasowego poszczenia przez 2 do 4 dni przez okres 6 miesięcy, zarówno na ludziach, jak i myszach. W obu przypadkach, długie okresy niejedzenia znacząco obniżały ilość białych krwinek. U myszy, każdy z cykli postu „uruchamiał włącznik regeneracyjny”, który wyzwalał regenerację komórek macierzystych nowych białych krwinek, tym samym odnawiając system obronny organizmu.

Valter Longo, Profesor Geronotologi i Nauk Biologicznych na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, powiedział, że daje to sygnał komórkom macierzystym do startu i rozpoczęcia rozprzestrzeniania się i przebudowywania całego układu. „Dobra wiadomość jest taka, że podczas postu, ciało pozbyło się części układu, które mogły być uszkodzone lub stare, nieefektywne.” Dodał: „Teraz wiemy, że zaczynając z ciężko uszkodzonym przez chemioterapię lub starzenie układem immunologicznym, cykliczne posty mogą dosłownie wytworzyć nowy układ immunologiczny.

Badanie odkryło także, że poszczenie redukuje poziom enzymu PKA. Efekt ten znany jest ze swoich właściwości przedłużających życie u prostych organizmów. Post redukuje także poziom hormonu IGF-1, który został powiązany ze starzeniem, powstawaniem guzów i ryzykiem nowotworów.

Nadzieja dla pacjentów nowotworowych

Co więcej, małe badanie pilotażowe odkryło, że poszczenie przez 72 godziny przed chemioterapią, chroniło pacjentów przed toksycznością.

„Chociaż chemioterapia ratuje życie, powoduje znaczące zniszczenia w układzie immunologicznym. Wyniki tego badania sugerują, że post może łagodzić niektóre ze szkodliwych efektów ubocznych chemioterapii” powiedziała Tanya Doroff, asystentka profesora medycyny klinicznej na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Jak to zwykle bywa, naukowcy są bardzo ostrożni w przypadku takich nowości i zaznaczają potrzebę przeprowadzenia większej ilości badań na ten temat. Niemniej jednak, wyniki najnowszego badania są bardzo obiecujące. Tym samym posty już niedługo mogą stać się receptą na wiele dolegliwości i problemów.

 

Źródło: 1

Podobne artykuły

  1. Krystyna Rusin
    17 kwietnia 2019 o 21:24 Odpowiedz

    Potwierdam ,że głodówki leczą,w swoim życiu przeprowadziłam ich wiele,a zaczęłam moje uzdrawiwnie 30 lat temu i to właśnie od głodówek.Aktualnie w kwietniu przeprowadziłam 10 dniową głodówkę,pod koniec zastosowałam terapię wisceralną Profesora Ogułowa i jak dla mnie stał się cud,przeszły mi problemy z zatokami,króre zostały zakwalifikowane do operacji,którą mam mieć za 1,5 roku.Jeszcze się nie zapisałam.Mam nadzieję że obejdzie się bez niej.Pozdrawiam Krystyna.

  2. Oliwia
    18 kwietnia 2019 o 12:57 Odpowiedz

    to coś dla mnie!

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.