Soczewki multifokalne – czym są i kto może je stosować?
Artykuł sponsorowany
Pod sformułowaniem „soczewki multifokalne” kryją się dobrze znane szkła kontaktowe progresywne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że pozwalają komfortowo widzieć zarówno z bliska, jak i z daleka, zapewniając tym samym doskonałą ostrość obrazu w każdej sytuacji. Kiedy znajdują zastosowanie?
Soczewki multifokalne stanowią rozwiązanie problemów z widzeniem wśród osób cierpiących na prezbiopię, czyli schorzenie polegające na pogarszaniu się wzroku wraz z wiekiem. Problem ten z czasem dotyka każdego, a pierwsze jego objawy można zauważyć już w wieku 40-45 lat. Oko stopniowo traci swą naturalną zdolność do akomodacji, pojawiają się trudności z prawidłowym widzeniem przedmiotów znajdujących się w niewielkiej odległości od twarzy.
Dzięki soczewkom multifokalnym nie trzeba zakładać oddzielnych okularów, by dobrze widzieć rzeczy znajdujące się blisko. Do czytania czy też posługiwania się telefonem w zupełności wystarcza jedna para szkieł kontaktowych. Soczewki progresywne pozwalają bowiem na jednoczesną korektą widzenia z bliska, jak i z daleka.
Zapewniają one wysoki komfort użytkowania. Nie zaparowują, nie zachodzą mgłą i nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. Co więcej, są bardzo wygodne – po ich założeniu praktycznie zapominamy, że mamy cokolwiek na oku. Nie wpływają również na wygląd, więc możemy czuć się pewnie i swobodnie w każdej sytuacji.
Gdzie kupić soczewki multifokalne?
Soczewki progresywne dostępne są m.in. w ofercie salonu optycznego Trendy Opticians https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe. Szeroki asortyment sprawia, że wybierać możemy spośród różnorodnych trybów noszenia, krzywizn oraz mocy, dzięki czemu bez trudu znajdziemy rozwiązanie, które będzie odpowiadać naszym potrzebom i preferencjom.
To, jaką opcję ostatecznie wybierzemy, zależy jednak przede wszystkim od zaleceń specjalisty. Przed zakupem należy skonsultować się z okulistą lub optometrystą, by prawidłowo określić optymalne rozwiązanie. Wybieranie soczewek kontaktowych na własną rękę, nawet przy pomocy tabel przeliczeniowych, może się dla nas źle skończyć. Niewłaściwie dobrane szkła kontaktowe mogą bowiem uszkodzić rogówkę nawet do tego stopnia, że niezbędny okaże się jej przeszczep.