Badanie: pominięcie śniadania może prowadzić do chorób serca

Badanie: pominięcie śniadania może prowadzić do chorób serca

Słowo „śniadanie” w języku angielskim breakfast dosłownie rozbija się na 2 słowa break i fast, które oznaczają dosłownie „przerwę” i „szybko”. Śniadanie to czas na przełamanie postu, który rozpoczął się poprzedniego wieczoru i trwał przez całą noc. Dlatego ważne jest, aby każdego dnia przełamywać ten post, zamiast z pośpiechu pomijać posiłek.

Pomijanie śniadania nie tylko powoduje, że jesteś głodny, rozdrażniony i masz mglisty umysł. Okazuje się, że może również mieć poważne negatywne skutki dla Twojego zdrowia. Badanie Columbia University, opublikowane w czasopiśmie Circulation, pokazuje, jakie mogą być efekty.

W artykule podano, że niejedzenie śniadania zwiększa ryzyko chorób serca, udaru, nadciśnienia, cukrzycy i otyłości. I chociaż wspaniale jest jeść zdrowe, organiczne, prawdziwe jedzenie, ale okazuje się, że czas posiłku może być równie ważny, jak to, co wchodzi w jego skład.

„Czas posiłków może wpływać na zdrowie z powodu wpływu na wewnętrzny zegar organizmu” – zauważyła Marie-Pierre St-Onge, główna autorka badania. „W badaniach na zwierzętach okazuje się, że gdy zwierzęta otrzymują pożywienie w fazie nieaktywnej, np. podczas snu, ich wewnętrzne zegary są resetowane w sposób, który może zmienić metabolizm składników odżywczych, co powoduje większy przyrost masy ciała, insulinooporność i stan zapalny. ”

Naukowcy wskazali, że potrzeba większej ilości badań, aby potwierdzić te wyniki.

Szybkie i łatwe opcje śniadaniowe

Ważne jest, aby unikać typowego śniadania, które składa się z miski słodkich płatków śniadaniowych zanurzonych w mleku pełnym hormonów lub kanapek z serem i/lub szynką. Zamiast tego rozpocznij dzień energetyzującą, prawdziwą, ekologiczną żywnością. Nie zapomnij o wartościowym białku. Źródła mogą obejmować jaja, orzechy, nasiona, masło orzechowe lub quinoa.

Niech Twoje śniadanie zawiera także zdrowe tłuszcze. Tutaj także źródłem mogą być orzechy i nasiona, a także olej kokosowy, masło lub ghee. Pełnowartościowe śniadanie to energetyzujące rozpoczęcie dnia dla Twojego organizmu. Dopełnij je warzywami lub owocami.

Wiele osób, które pomijają śniadania, twierdzi, że nie mają czasu na przygotowanie posiłku i spożycie go, gdy spieszą się rano, aby wyjść z domu. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj czegoś prostego i łatwego. Płatki quinoa lub jajecznicę można przygotować w zaledwie kilka minut.

Możesz także przygotować jajka na twardo lub domowej roboty muesli z wyprzedzeniem, a będą gotowe do zjedzenia nawet w pośpiechu (chociaż nie zalecamy jedzenie jakiegokolwiek posiłku w pośpiechu). Koktajle to kolejna świetna opcja. Owoce takie jak jagody, banany, jabłka i winogrona są również bardzo wygodne i nie wymagają czasu na przygotowanie.

Ważny jest czas posiłków

Badanie Columbia University, w którym oceniano wpływ niejedzenia śniadania, również oceniało jedzenie na przeciwległym końcu dnia, czyli wieczorem. Naukowcy odkryli, że jedzenie zbyt późno w ciągu dnia może również przyczyniać się do chorób serca.

Więc kiedy jeść to kwestia delikatna: pora musi być odpowiednia.

Oznacza to także, że osoby, które praktykują Intermittent fasting, czyli tzw. przerywany post, powinny rezygnować z kolacji, a nie ze śniadań.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.