Artykuł sponsorowany
Przeziębienie może wywoływać około 200 wirusów. Jego prawidłowe zdiagnozowanie gwarantuje wyleczenie i znacząco skraca czas występowania w organizmie wirusa. Co może jeszcze pomóc w szybkim pozbyciu się niechcianego gościa?
Czas leczy
Choroba wirusowa, jaką jest przeziębienie, powinna zostać z organizmu wyrugowana w mniej więcej siedem dni. Objawami przeziębienia są: kaszel, katar, ból mięśniowy czy bóle głowy i czasem ból gardła. Zasada jest taka, że te objawy muszą mieć średnio uporczywy efekt, zaś ich nasilenie powinno wystąpić między drugim a czwartym dniem. Później powinno być lepiej, jeśli nie jest, nie może się odbyć bez wizyty u lekarza.
Dieta czyni cuda
Bogata w mikroelementy i witaminy dieta to jeden z istotniejszych elementów radzenia sobie z przeziębieniem. Co prawda zwykle, kiedy w organizmie pojawiają się wirusy, większość chorych traci apetyt, jednak przygotowanie mniejszych porcji sprzyjać będzie uzupełnianiu diety o dobroczynne składniki odżywcze. Co powinno się znaleźć w “przeziębieniowej diecie”?
- Dania jednogarnkowe – ciepłe posiłki, w skład których wchodzą warzywa, aromatyczne przyprawy i mięsa to doskonałe dania wspomagające zwłaszcza zimowe przeziębienia
- Bakalie – suszone owoce i warzywa do chrupania przy książce czy filmie doskonale uzupełniają zapotrzebowania na składniki mineralne, nie powodując przy tym wrażenia ciężkości (oferta sklepu MarketBio to cały zestaw potrzebnych w trakcie kuracji bakalii)
- Herbaty ziołowe i zioła – odkażający rumianek, wspomagająca trawienie węglowodanów morwa biała, odświeżająca mięta czy szałwia do płukania gardła – to wszystko pomoże drogom oddechowym wrócić do stanu sprzed przeziębienia
- Jogurty – żywe kultury bakterii przydają się nie tylko podczas kuracji antybiotykowej. Czasem w przeziębieniu nie ma się ochoty na pełnowartościowe śniadania czy obiad i to właśnie jogurty pozostają tymi przekąskami, które dostarczają do organizmu niezbędnych witamin
Świeże powietrze może pomóc
Poza sytuacjami, w których lekarz odradza spacery, przebywanie na świeżym powietrzu w adekwatnie do pogody dobranym ubraniu pomaga układowi oddechowemu. Co więcej, w sytuacji, kiedy leżymy przez jakiś czas w łóżku, powiew świeżego powietrza dodaje energii i pobudza do dalszej walki z chorobą. Ze świeżego powietrza warto korzystać przede wszystkim w trakcie mrozu, kiedy w powietrzu nie ma wirusów, bo zabijane są przez minusową temperaturę i podczas słonecznych dni, kiedy mamy darmowe dawki witaminy D3.
Jeśli nie możemy pozwolić sobie na spacer, dbajmy o regularne wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy ze szczególnym uwzględnieniem sypialni, gdzie zawsze temperatura powinna oscylować w okolicach 18-20 stopni C. Możemy też udrożnić drogi oddechowe, stosując olejki eteryczne, które znajdziemy m.in. na stronie sklepu marketbio.pl.
Pamiętajmy, że wspomaganie leczenia objawowego nie musi u każdego działać tak samo. Domowe sposoby mogą więc, ale nie muszą pomagać zwalczać przeziębienie, więc nie warto opierać na nich całości kuracji.
fot. materiały prasowe