Artykuł sponsorowany
Zaburzenia erekcji są przykrym i wstydliwym tematem dla wielu mężczyzn. Ponad 80% z nich uważa, że najważniejszym wyznacznikiem męskości jest właśnie sprawność seksualna i umiejętność zadowolenia swojej partnerki – nic więc dziwnego, że jakiekolwiek problemy w tej sferze powodują kompleksy, mogą być przyczyną niskiej samooceny i przygnębienia. Warto poznać przyczyny problemu ze wzwodem i podjąć z nim walkę, ponieważ sposoby leczenia istnieją, a satysfakcjonujące życie seksualne można z powodzeniem odzyskać.
Kogo mogą dotknąć zaburzenia erekcji?
Wbrew pozorom zaburzenia erekcji nie są problemem wyłącznie osób w średnim lub podeszłym wieku, chociaż te dwie grupy są na niego bardziej narażone. Coraz częściej występują zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn, co wiąże się głównie z niezdrowym trybem życia czy używkami. Im starszy mężczyzna, tym wyższe ryzyko problemów ze wzwodem, należy jednak pamiętać, że można z tą chorobą walczyć – i uzyskać znaczną poprawę – w każdym wieku. Satysfakcjonujące stosunki z partnerką to niezwykle ważny element życia każdego mężczyzny, warto więc walczyć o ich jakość niezależnie, czy ma się lat 20, czy 60.
Zaburzenia erekcji – przyczyny
Istnieje wiele przyczyn zaburzeń erekcji i dotyczą one zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Część z nich to przyczyny łatwe do wyeliminowania, takie jak:
- niezdrowy tryb życia: niewystarczająca ilość snu, uboga dieta,
- brak aktywności fizycznej,
- nałogi, w szczególności palenie papierosów.
Część mężczyzn może jednak mieć poważniejsze problemy z erekcją przez:
- choroby układu krążenia,
- cukrzycę,
- przerost prostaty,
- powikłania po niektórych operacjach,
- przyjmowanie niektórych leków, np. antydepresyjnych czy na ciśnienie krwi,
- stres,
- niska samoocena,
- depresja.
Z niektórymi przyczynami można poradzić sobie samodzielnie, wprowadzając zdrową dietę, ćwiczenia fizyczne i rzucając nałogi. Warto pamiętać, że wśród młodych mężczyzn zdarzają się nieprawidłowości spowodowane przez przyjmowanie sterydów w celu zwiększenia tkanki mięśniowej. W innych przypadkach konieczna będzie jednak konsultacja z lekarzem oraz sięgnięcie po specjalistyczne leki na potencję.
Leczenie zaburzeń erekcji
Leki bez recepty
Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z powszechnie dostępnych leków na potencję. Istnieje wiele środków bez recepty, zarówno do stosowania doraźnego, jak i długofalowego. Leki tego typu oparte są m.in. na sildenafilu – związku, którego zadaniem jest rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych, co doprowadza do erekcji. Środki te oddziałują na układ krążenia, ułatwiając odpowiednie ukrwienie członka. Istnieją dwa typy tabletek:
- leki stosowane doraźnie, przed stosunkiem seksualnym, np. Viagra; zapewniają one długotrwałą erekcję, która pozwala na satysfakcjonujące zbliżenie z partnerką,
- suplementy diety, które należy przyjmować codziennie, by poprawić swoje możliwości w sferze aktywności seksualnej.
Tabletki na potencję można przyjmować w każdym wieku, niezależnie od powodu zaburzeń, dzięki czemu są środkiem uniwersalnym dla wszystkich mężczyzn borykających się z impotencją. Są środkiem skutecznym, a przy tym również bezpiecznym– zostały przebadane pod różnymi kątami, by sprawdzić ich wpływ na zdrowie człowieka. Oczywiście przed ich zażywaniem warto nie tylko uważnie przeczytać ulotkę, ale również skonsultować się z lekarzem, by ustalić, czy dany lek będzie dla nas odpowiedni i czy spełni nasze oczekiwania.
Konsultacja z lekarzem:
Kiedy zaburzenia erekcji są związane z poważniejszymi przyczynami, takimi jak choroba czy urazy, konieczna będzie konsultacja z lekarzem-specjalistą. Urolog przeprowadzi dokładny wywiad co do skali problemu, jego objawów czy aktywności seksualnej pacjenta, i zaproponuje odpowiednie leczenie, które przyniesie najlepsze w danym przypadku wyniki.
Pompki próżniowe:
Jednym z doraźnych rozwiązań są również pompki próżniowe, których zadaniem jest wywołanie erekcji. Ich działanie jest proste – członka w spoczynku umieszcza się w cylindrze i uruchamia się pompkę, która wytwarza podciśnienie. Kiedy nastąpi pełny wzwód, na prącie zsuwa się specjalną gumkę, która zatrzymuje w nim krew. W ten sposób utrzymuje się erekcję przez czas stosunku. Pompki są rozwiązaniem skutecznym, a przede wszystkim bezpiecznym – dzięki czemu cieszą się dużą popularnością i są szeroko polecane przez lekarzy specjalistów przy zaburzeniach erekcji.
Pozbądź się zaburzeń erekcji podczas stosunku
Impotencja ma różne oblicza – nie zawsze objawia się całkowitym brakiem wzwodu, ale również niemożnością jego utrzymania w czasie stosunku czy niewystarczająco silną do zbliżenia erekcją. Niezależnie od jej charakteru oraz przyczyn jej występowania, warto poszukać dla siebie pomocy. Wyżej wymienione sposoby pomogą skutecznie wygrać z zaburzeniami erekcji podczas stosunku, zarówno doraźnie, jak i na dłuższą metę. Trzeba pamiętać, że w każdym wieku można podjąć się skutecznego leczenia i prowadzić życie seksualne na satysfakcjonującym poziomie zarówno dla siebie, jak i dla swojej partnerki.
Bardzo ciekawy artykuł i trzeba przyznać że przyczyn jest bardzo dużo i rozwiązań również na pewno trzeba na początku dowiedzieć się co jest tego przyczyną i potem to leczyć.