10 naturalnych sposobów na leczenie zapalenia dróg moczowych

10 naturalnych sposobów na leczenie zapalenia dróg moczowych

Czy czujesz się częste parcie na mocz, bóle brzucha lub pleców, uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu, trudności w oddawaniu moczu lub zmianę jego koloru? A może często pojawia się gorączka, nudności i wymioty? Jeśli tak, to możesz cierpieć na zakażenie układu moczowego (ZUM).

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety są bardziej narażone na ten typ zakażenia. Główną przyczyną ZUM są cukrzyca, menopauza, ciąża, czasem stosunek seksualny, wstrzymywanie się przed oddawaniem moczu przez długi czas. Jeśli nie zajmiesz się tym problemem od razu, może to doprowadzić nawet do uszkodzenia nerek. Istnieje kilka naturalnych sposobów, aby walczyć z tą dolegliwością.

Ananas

Regularnie spożywać ananasa. Enzym bromelaina, obecna w nim ma właściwości przeciwzapalne, które łagodzą objawy zakażenia układu moczowego. Alternatywnie można również pić świeży sok ananasowy, byle jednak nie z puszki.

Sok żurawinowy

Pić ½ szklanki soku żurawinowego codziennie. Żurawina będzie chronić przed infekcją pęcherza. Jeśli już cierpisz z powodu ZUM, pij 3-4 szklanki soku żurawinowego dziennie. Aby poprawić smak, można łączyć z sokiem jabłkowym.

Soda oczyszczona

Mieszanka ½ łyżeczki sody oczyszczonej w jednej szklance wody. Środek ten równoważy proporcje kwasowo-zasadowe i przynosi ulgę.

Witamina C

Spożywaj pokarmy bogate w witaminę C, na przykład pomidory, pomarańcze, papaje, itp. Witamina C zapobiega rozwojowi bakterii.

Ocet jabłkowy

Dodaj 2-3 łyżeczki octu jabłkowego do szklanki wody. Dolej 1 łyżeczkę miodu, by nadać lepszy smak. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Pij trzy razy dziennie.

 Olejek z drzewa herbacianego

Dodaj 8-10 kropli olejku z drzewa herbacianego do wodzie. Przemywaj okolice ujścia cewki moczowej. Można również połączyć olejek z drzewa herbacianego z równą ilością oleju z drzewa sandałowego lub jałowca. Stosuje się go na obszarze w pobliżu pęcherza i regionach jamy brzusznej. Powtarzaj to regularnie przez 3-4 dni dla osiągnięcia lepszych wyników. Środek ten pomaga także w łagodzeniu bólu.

Jagody

Dodaj świeże jagody do śniadania. Dla szybkich rezultatów można pić świeży sok z jagód codziennie rano i wieczorem. Na pewno nie dodawaj sztucznych słodzików do tego soku.

Aromaterapia

Zmieszaj równe ilości oleju z jałowca, olejku z bergamotki, olejku z drzewa herbacianego i olejku z drzewa sandałowego. Natrzeć na obszarach w pobliżu pęcherza. Stosuj tę terapię bez przerwy przez 3-4 dni.

Kompresy z gorącej wody

Wlej gorącą wodę do butelki z wodą. Umieść tę butelkę na podbrzuszu przez 8-10 minut. Powtarzaj to regularnie. Będzie to zmniejszać stan zapalny i zapewnia wytchnienie od bólu spowodowanego infekcją.

Woda

Pij 8-10 szklanek wody dziennie. To rozcieńcza mocz i pomaga wypłukać infekcję z dróg moczowych.

Podobne artykuły

2 Komentarzy

  1. magda
    7 kwietnia 2016 at 10:27 Odpowiedz

    Jak złapie infekcja to raczej używam pewnej metody, czyli urofuraginy. Nie ma co się męczyć. Oczywiście wspomagam się, np. sokiem z cytryną. Jeżeli chodzi o witaminę C, to często gotuję również potrawy z czerwoną papryką.

  2. ada
    19 kwietnia 2016 at 16:25 Odpowiedz

    Dobrym sposobem jest też kąpiel w rumianku

Odpowiedz