20 największych kłamstw dotyczących raka, jego przyczyn i sposobów leczenia

20 największych kłamstw dotyczących raka, jego przyczyn i sposobów leczenia

Wmawiano nam wszystkim przez wiele lat mnóstwo kłamstw na temat raka. Czynili to wszyscy, którzy są finansowo zaangażowani w „rakowy biznes”: od różnych instytucji, poprzez lekarzy, ośrodki onkologiczne, aż po koncerny produkujące środki chemioterapeutyczne – wszyscy, którzy czerpią zyski z tej strasznej choroby.

Aby utrzymać swoje zyski płynące z tej działalności muszą działać tak, by prawda nie wychodziła na jaw: skąd się rak bierze, jak można mu zapobiegać i wreszcie jak skutecznie można go wyleczyć.

Jeśli sam cierpisz na raka lub ktoś z twoich bliskich, to warto poznać fakty, które są najczęściej przeinaczane lub wprost: podawane tak, abyś uwierzył, że to jedyna słuszna droga. A głosy „jedynej i słusznej prawdy” usłyszysz zewsząd i każdy kto ośmieli się mieć odmienne zdanie jest wyśmiewany. Często celem takiej retoryki jest tylko to, abyś przestraszył się pozytywnej diagnozy (nie zawsze zresztą słusznie postawionej), a następnie dał się przekonać do poddania się operacji, chemioterapii lub radioterapii, która być może wcale nie jest potrzebna!

Warto więc poznać 20 kłamstw, którymi często-gęsto jesteśmy karmieni, aby w razie nieszczęścia wiedzieć jak się zachować.

Oto 20 najczęściej powtarzanych nowotworowych kłamstw jakie możemy usłyszeć na co dzień:

Kłamstwo nr 1) rak nie wybiera – to właściwie pech, że go nabywamy, nie przyczyny ani skutku.

PRAWDA: Rak zawsze ma przyczynę. Nie ma czegoś takiego jak “spontaniczne” pojawienie się raka, a lekarze tak twierdząc najzwyczajniej nie pogłębiają swojej wiedzy lub też powtarzają zasłyszane antynaukowe bzdury nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością. (warto zajrzeć na Totalna Biologia)

Kłamstwo nr 2) Nie ma lekarstwa na raka.

PRAWDA: Jest tysiące leków na raka, które już istnieją w świecie przyrody i są używane codziennie na całym świecie, w miejscach niekontrolowanych przez monopole medycyny farmaceutycznej i toksycznej chemioterapii. Twój organizm wie, jak leczyć raka!. Po prostu potrzebuje odpowiednich zasobów i unikania toksycznych substancji chemicznych, aby osiągnąć sukces.

Kłamstwo nr 3) Chemioterapia leczy raka.

PRAWDA: Chemioterapia to rodzaj „nalotu dywanowego” na organizm, które zatruwa całe ciało. Mierzalne kurczenie się guzów nowotworowych nie ma nic wspólnego z leczeniem raka. Często gdy komórki macierzyste raka nowotworowe są usuwane lub niszczone, guzy po prostu odrastają. A gdy organizm już został zatruty chemioterapią, system immunologicznej jest już na tyle upośledzony, że rak ma tendencję do łatwego powrotu i to w wielu narządach w ciągu 12-24 miesięcy po poddaniu się chemioterapii.

Kłamstwo nr 4) Nie ma czegoś takiego jak żywność przeciwnowotworowa.

PRAWDA: przeciwnowotworowe leki zostały stworzone przez naturę od początku życia na naszej planecie. Istnieją dosłownie tysiące przeciwnowotworowych składników pokarmowych roślin znalezionych w żywności. Właściwości przeciwnowotworowe tych potężnych środków spożywczych (takich jak kurkuma, czosnek, cebula, imbir i brokuły) rzadko spotykają się z zainteresowaniem mediów, ponieważ nie mogą być opatentowane i przekształcone w leki przynoszące wysokie zyski.

Kłamstwo nr 5) Żadna z substancji chemicznych stosowanych w produktach higieny osobistej nie może powodować raka.

PRAWDA: Popularne produkty do pielęgnacji ciała mają często w swoim składzie rakotwórcze substancje chemiczne, w tym składniki zaburzające pracę hormonów. Prawie wszystkie popularne detergenty do prania i zmiękczania tkanin to niewiele więcej niż rakotwórcze koktajle niebezpiecznych chemikaliów sprzedawanych w pudełkach o szczęśliwym wyglądzie.

Kłamstwo nr 6) Pestycydy i herbicydy nie powodują raka.

PRAWDA: Pestycydy działają tylko dlatego, że zakłócają procesy metabolicznych i zabijają organizmy. Z definicji są więc śmiertelne, inaczej nie byłyby stosowane jako pestycydy. Najbardziej popularnym na świecie herbicydem jest glifosat, którego skład jest bardzo podobny molekularnie do gazu VX , najbardziej toksycznej substancji kiedykolwiek stworzonej przez człowieka i rozwijanej jako broń masowego rażenia.

Kłamstwo nr 7) Rak jest twoim przeznaczeniem i nic nie można zrobić, aby go zatrzymać.

PRAWDA: Nie ma nic w twoich genach, co mogłoby wywołać raka. Kod genetyczny jest wzorem dla doskonałego zdrowia. Ale kiedy komórki ciała są wręcz skąpane w toksycznych, rakotwórczych substancjach chemicznych znajdujących się w żywności i produktach do pielęgnacji ciała, dobre geny zamieniają się w złe (poprzez mutacje), co prowadzi do raka. Nie zapominaj, że poprzez swoje codzienne wybory masz kontrolę nad narażaniem się (lub unikaniem) na ekspozycję rakotwórczych substancji chemicznych.

Kłamstwo nr 8) Onkolodzy chcą pomóc, by wyeliminować raka.

PRAWDA: Przemysł farmaceutyczny zarabia ogromne pieniądze na chemioterapii, chirurgii i leczeniu promieniowaniem. Częścią układu są onkolodzy i to właśnie w ich interesy finansowe powodują, że raka zupełnie nie można się pozbyć stosując oficjalne metody. Jeśli wyeliminują raka, to stracą swój biznes!

Kłamstwo nr 9) Mammografia pozwala na wczesne wykrycie raka i tym samym ratuje życie.

PRAWDA: Urządzenia do mammografii emitują promieniowanie jonizujące, które może powodować raka. Im więcej badań mammograficznych przeprowadzasz, tym bardziej rośnie szansa, że rzeczywiście zdiagnozuje się u ciebie raka … spowodowanego przez mammografię. Co gorsza, istnieje tak wiele fałszywych alarmów w badaniu mammograficznym, że statystycznie na każdą 1 kobietę której pomagają aż 10 szkodzą.

Kłamstwo nr 10) Rozpoznanie raka jest zawsze prawdziwe i dokładne.

Prawda: diagnozy raka są często przesadzone lub naciągnięte przez onkologów, którzy zachęcają do nieuzasadnionego leczenia raka. Przykład z USA: Dr Farid Fata został uznany za winnego oszustwa stawiania fałszywych diagnoz u zdrowych ludzi w klinice onkologii w Detroit. Świadomie okłamywał pacjentów, , mówiąc im, że mają raka i że zginą bez chemioterapii. Ważne: jak na wszystko nie można przekładać kalki i twierdzić, że wszyscy lekarze tak postępują. Jest wielu znakomitych lekarzy, oddanych sprawie, często jednak skrępowanych przez istniejące przepisy nakazujące im takie a nie inne postępowanie.

Kłamstwo nr 11) Firmy farmaceutyczne chcą znaleźć lekarstwo na raka.

PRAWDA: Firmy farmaceutyczne nie chcą, aby biznes rakowy przestał przynosić zyski i nie mają żadnego interesu w tym, by wyeliminować raka. To byłoby dla nich samobójstwem finansowym.

Kłamstwo nr 12) Rak jest wrogiem, który zaatakował twoje ciało i powinien być wyeliminowany poprzez atakowanie ciała bronią chemiczną.

PRAWDA: Rak to w rzeczywistości twoje własne komórki, które rozmnażają się poza kontrolą. To nie jest coś, co można złapać lub coś, co zaraża twoje ciało. Współczesna medycyna popełnia ogromny błąd w leczeniu raka jako choroby zakaźnej, bombardując organizm chemikaliami by zwalczyć raka.

Kłamstwo nr 13) Gdy firmy farmaceutyczne znajdą lekarstwo na raka, oddadzą go do światu za darmo.

PRAWDA: Firmy farmaceutyczne są zainteresowane w zyskami, a nie ratowaniem ludzkości. Sam pomysł, że firmy farmaceutyczne wydadzą miliardy dolarów na opracowania leku, a następnie rozdadzą go za darmo jest niedorzeczny. Wszyscy ci ludzie, którzy dają tego typu instytucjom pieniądze na “poszukiwanie lekarstwa” nie zdają sobie sprawy, że lekarstwo nie ukaże się w świecie za darmo, nawet jeśli świat farmaceutyki naprawdę by taki lek wytworzył. Firmy farmaceutyczne poszukują zysków, a zyski pochodzą z kontrolowania zabiegów osoby chorej.

Kłamstwo nr 14) Zabieg mastektomii zapobiega rakowi piersi.

PRAWDA: odcięcie części ciała, które może kiedyś zachorować na raka to chyba najbardziej głupi sposób, jaki można sobie wyobrazić, aby próbować uniknąć choroby. Zresztą, mówi się wyłącznie o usunięciu piersi, a zwróć uwagę, że onkolodzy nigdy nie powiedzieli mężczyznom, by odciąć swoje jądra, aby zapobiec raku jądra? Idąc tym tropem może należałoby rekomendować odcięcie głowy, aby zapobiec rakowi mózgu?

Kłamstwo nr 15) Światło słoneczne powoduje raka (a filtry zapobiegają).

PRAWDA: Rozsądna ekspozycja na światło słoneczne zapobiega nowotworom poprzez wytwarzanie witaminy D w skórze. Większość ludzi ma ogromne niedobory witaminy D, a jej niski poziom może powodować rozrosty guzów rosną organizmie (to dlatego większość wzrostu guza zdarza się w zimie). Witamina D jest na tyle potężna, aby zapobiec ponad 80% wszystkich nowotworów. Jest jednak spożywana w znacznie niższych dawkach niż się powinno.

Kłamstwo nr 16) Jedyny powód, dla którego jeszcze nie wyleczono raka to dlatego to fakt, że ciągle brakuje pieniędzy na walkę z nim.

Fakt: To jest kłamstwo powtarzane od lat 60. XX wieku. Twierdzenie, że lekarstwo na raka jest tuż za rogiem, a my tylko potrzebujemy więcej pieniędzy na badania, by w końcu problem rozwiązać na dobre. Biznes rakowy ma gigantyczne pieniądze i trudno sobie wyobrazić, by mógł mieć jeszcze większe.

Kłamstwo nr 17) Nowoczesne metody leczenia raka są bardzo skuteczne i poparte dowodami naukowymi ich skuteczności i bezpieczeństwa.

PRAWDA: Prawdziwe dowody naukowe wskazują, że chemioterapia działa tylko na około 2% nowotworów. Dla pozostałych 98% pacjentów otrzymujących chemioterapię, to tylko śmiertelna trucizna, która uszkadza ich serca, wątroby, mózg i nerki. Podobnie jak prawie wszystko w przemyśle farmaceutycznym, naukowe dowody na leczenie raka są zniekształcone lub sfabrykowane, by sprzyjać interesom finansowym koncernów.

Kłamstwo nr 18) „Nieprawda, statystyki są niepodważalne, wyleczalność chorych na raka sięga nawet 80%!”

W przypadku statystyk skuteczności leczenia raka konwencjonalnymi metodami warto się zastanowić nad podawanymi liczbami, a konkretnie nad tym jak są konstruowane. Polecamy artykuł ze strony http://www.lekarstwonaraka.com.pl/Eksperci.htm , a konkretnie ten fragment:

Kiedy jednak dochodzi do porównania długości okresu przeżycia, wówczas uwzględnia się tylko przypadki wyleczone z pominięciem śmiertelnych. Generalnie nie podaje się ilu pacjentów zmarło wskutek samej terapii. Obecny trend polega na bardzo wczesnym wykrywaniu objawów przedrakowych i leczeniu ich jako raka. Chociaż statystycznie zwiększa to liczbę ludzi chorych na raka, to jednocześnie sztucznie wydłuża czas przeżycia i obniża śmiertelność, a tym samym czyni terapie medyczne bardziej wiarygodnymi. W tym wydłużeniu czasu przeżywalności może mieć jednak swój udział pewien czynnik, a mianowicie to, że rosnąca liczba pacjentów sięga dodatkowo po terapię naturalną.

Kłamstwo nr 19) Nie istnieje związek pomiędzy dietą i rakiem.

PRAWDA: Jeśli jesteś palaczem, to to co jesz jest czynnikiem decydującym, czy możesz dostać raka czy go uniknąć. Jedzenie, które spożywasz codziennie ma bezpośredni, wymierny i niepodważalny wpływ na raka: albo zapobiegając mu lub powodując go.

Kłamstwo nr 20) „Przemysł rakowy to nie jest biznes, to troska o pacjentów”

PRAWDA: „Koncerny robią to wszystko z troski o nasze zdrowie i rozwój ludzkości” – taką naiwność mogą wykazywać osoby naprawdę nie potrafiące dostrzec rzeczywistości, w której cała piramida jest przesiąknięta chęcią zysku. Oni nigdy tych zysków nie będą się chcieli pozbyć, nawet jeśli oznacza to, cierpienie chorych.

Podsumowanie

Jest wielu wspaniałych lekarzy, którzy są spętani procedurami i nie mają możliwości, by podjąć się alternatywnych metod leczenia chorych. A podstawą wszystkiego powinna być wolność pacjenta – wolność w wyborze metody leczenia i w wierze to, co przyniesie mu ulgę. Tej wolności dzisiaj nie mamy i trzeba o nią walczyć do momentu, w którym nie będziemy mieć narzuconych procedur, a metodę leczenia ze wszystkimi czytelnie wyartykułowanymi za i przeciw wybierze sam pacjent.

rickKoniecznie przeczytaj jeszcze: Wyleczył 5000 ludzi z raka. Ma receptę na 90-dniową terapię.

Dla wszystkich znających język angielski polecamy wzięcie udziału w cyklu webinariów o raku – szczegóły znajdziecie na tej stronie: https://go.thetruthaboutcancer.com

Źródło: http://www.naturalnews.com

Podobne artykuły

18 Comments

 1. Anonim
  11 kwietnia 2016 at 08:56 Odpowiedz

  Wszystko niby ok, tylko zastanawia mnie jedno – są jacyś oni i jestesmy my. Ale przecież firmy farmaceutyczne to realni zywi ludzie, ktorzy też moga zachorować. Wiec?

  1. J
   11 kwietnia 2016 at 17:44 Odpowiedz

   Żaden onkolog nie podda się dobrowolnie chemioterapii…

 2. Anka
  11 kwietnia 2016 at 10:48 Odpowiedz

  Bzdury. Żaden z onkologów nie głosi takich idiotyzmów.

 3. Lida
  11 kwietnia 2016 at 19:45 Odpowiedz

  Same brednie w tej pisaninie. Żaden szanujący się onkolog / takich jest znaczna większość / nie bredzi o przypadkowości raka. Ten, co wyleczył 5000 ludzi niech się ujawni a sama ufunduję mu pomnik za żywota. Ludzie nie dajcie się omamić frajerom, którzy będą Wam wciskać leczenie naturalnymi metodami i ciągnąć z Was dużą kasę. Gdyby leczenie metodą naturalną było skuteczne, to nie byłoby chorych na tą chorobę.

  1. andy
   14 lipca 2016 at 10:01 Odpowiedz

   …większych “frajerów”( jak to nazwałaś ) od Ciebie LIDIO nie widziałem …albo jesteś trollem farmaceutycznym albo totalnym głupolem….

  2. Maria
   6 września 2016 at 15:54 Odpowiedz

   bo większość, zmanipulowana przez reklamy i inne bzdurne teksty tak myśli jak pani, od lat interesuję się medycyna naturalna i stosuje na sobie ze znakomitymi skutkami

 4. Maria
  2 maja 2016 at 07:32 Odpowiedz

  Tutaj najbardziej obciąża się onkologów a oni leczą tym co aktualnie jest finansowane przez NFZ.A jak by nie chcieli leczyć tym co im proponuje przemysł farmakologiczny to by już nie byli lekarzami.

  1. Piotr
   2 maja 2016 at 07:52 Odpowiedz

   Niestety Mario, masz rację. Przykład choćby dr Bachańskiego. Każdy kto się wyłamuje jest sekowany.

 5. Magdalena
  10 lipca 2016 at 10:16 Odpowiedz

  Witam. Jestem osoba ktora chorowala na raka i poddala sie operacji i radioterapii. Minely 3 lata od operacji i jest ok i mam nadzieje ze tak zostanie. Ale w szpitalu lezala ze mna zona kardiologa znajoma lekarza ktory nas leczyl. Do czego zmierzam otoz ta kobieta polecala mi wlasnie medycyne naturalna pestki moreli vilca cora itd. Nie opowiadam sie po zadnej ze stron ale napewno faktem jest to ze jest wiele produktow ktore jemy ktore uzywamy do pielegnacji ktore powoduja raka i tak samo idwrotnie jest wiele produktow ktore moga nam pomoc w walce z nim. Po chorobie zycie sie zmienia zwraca sie qieksza uwage na to co jemy i co uzywamy. Zacznijcie czytac etykiety produktow wtedy sami zrozumiecie ile chemi tam laduja. Nie dajcie sie zwariowac ani jednej ani drugiej stronie. Wszedzie chodzi o zysk. Metoda prob i bledow sami dojdziecie do tego co wam szkodzi a co pomaga. Ziola sa z nami od wiekow i faktem jest to ze maja pozytywne dzialanie na nasz organizm. Witamina d i c naprawde jest nam potrzebna sami sie o tym mozecie przekonac stosujac je przez jakis czas a zmiany napewno zauwazycie. Zdrowy rozsadek przedewszystkim!!!

 6. Maria
  2 września 2016 at 19:09 Odpowiedz

  Najbardziej spodobał mi się punkt: Kłamstwo nr 9) Mammografia pozwala na wczesne wykrycie raka i tym samym ratuje życie. Tyle lat pracy lekarzy i wszystkich innych przedstwicieli zawodów medycznych, uświadamiania pacjentów, opłacania badań, jeżdżenia mammobusami w celu dotarcia do jak największej ilości osób i wszystkich innych działań w celu jak najwcześniejszego wykrycia raka po to, by ktoś tak o, sobie powiedział, że profilaktyka raka powoduje co?- RAKA! Wstyd mi jak czytam takie brednie. Mam tylko nadzieję, że żadna kobieta z rodzin osób, które się z tym zgadzają nie umrze na raka piersi tylko dlatego, że przeczytała ten artykuł, bo inaczej jego autor będzie się smażył w piekle.
  PS Profilaktyczne usuwanie piersi nie niesie za sobą poważnych, zagrażających życiu konsekwencji takich jak w przypadku usunięcia np jąder, które produkują testosteron i inne hormony regulujące metabolizm.

  1. Piotr
   2 września 2016 at 19:34 Odpowiedz

   Naprawdę tak Pani uważa? A co powie Pani 1,3 mln kobiet na świecie, które niepotrzebnie zostały poddane leczeniem chemią na skutek błędu mammografu, bo wykrywa raka w tzw. „stadium zero”. To nieinwazyjne stadium raka, które pozostawione bez leczenia, nie postępuje i nie powoduje dalszych szkód w organizmie. Co więcej, zanika bez leków i bez promieniowania. Co Pani powie na to, że jedna mammografia jest ekwiwalentem 100-1000 prześwietleń płuc? I dlaczego do wykrywania raka nie używa się znacznie bezpieczniejszej i tańszej termografii?

   1. Maria
    2 września 2016 at 20:48 Odpowiedz

    Mogłabym Pana prosić o podanie źródła tych statystyk, które Pan podał? I przy okazji sprawdził w tym źródle ile kobiet zostało wyleczonych, ponieważ dzięki mammografii ich nowotwór został wykryty we wczesnym stadium? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    PS Mammografia jest równoważna 25 prześwietleniom płuc

     1. Maria
      2 września 2016 at 21:12

      1.Nie widzę w tych artykułach odpowiedzi na pytanie, które wcześniej zadałam. Chodzi mi o konkretne porównanie zysków i strat.
      2. Kim jest Marta Brzoza i czemu uważa ją Pan za autorytet w dziedzinie medycyny? Ma jakiś konkretny dorobek naukowy?

    1. Piotr
     2 września 2016 at 22:03 Odpowiedz

     Rozumiem i szanuje że nie musi Pani wierzyć w to co jest tu napisane – każdy ma prawo do swoich poglądów. Ja przekazałem to co sam przeczytałem, co sam uważam i z czym zgadza sie wielu moich czytelników. Uważam, że badania których sie Pani domaga są nader często naciągane i są dla mnie często tyle samo warte co Marta Brzoza dla Pani. Wiec skoro Pani w nie wierzy, do czego ma Pani pełne prawo, to proszę uszanować także i zdanie innych, którzy w nie nie wierzą, bo zbyt wiele watpliwości wokół tego narasta. I każda kobieta, która uznaje, że mammografia jest dobra dla jej zdrowia i wiarygodna – niech ją wykonuje. Ja nie mam nic przeciwko.

 7. Technik elektroradiologii
  2 września 2016 at 20:24 Odpowiedz

  Słucham?! Jedna mammografia jest ekwiwalentem 100 – 1000 prześwietleń płuc ?! Co za bzdura !! Chyba Pan Piotr pomylił mammografię z radioterapią.

 8. RdeNiro
  5 września 2016 at 07:28 Odpowiedz

  do głupio krytykujących.. kurkuma,,imbir,,czosenk i cytryna… na tym można zbijać kasę od frajerów?! sami jesteście frajerami płacąc za trucizny zwane chemioterapią .. PS. WYSZCZEPIENI poszukajcie na Youtybe

 9. mac
  21 października 2016 at 16:43 Odpowiedz

  http://www.chrisbeatcancer.com

Odpowiedz