Energy drink – nie, dziękuję…

Energy drink – nie, dziękuję…

Szybkie tempo życia, brak snu oraz stres powodują, że coraz częściej brakuje nam sił i energii witalnej. Z tego właśnie względu chętnie sięgamy po napoje energetyczne, które mają nam zapewnić wzrost wydajności organizmu i pomóc w sytuacjach kryzysowych. Jak działają energy drinki na nasz organizm?

Niepokojąco wzrasta spożycie napojów energetycznych nie tylko wśród dorosłych, ale także dzieci i młodzieży, co ma niestety bardzo szkodliwy wpływ na młode organizmy. Jakie skutki niesie za sobą nadużywanie popularnych napojów z ogromną dawką kofeiny i innych pobudzających substancji?

Kolorowe reklamy napojów energetycznych kuszą nas możliwością zyskania niemal nadnaturalnych sił. Tak naprawdę tego typu napoje, zamiast dostarczyć ładunku energii mogą spowodować nieodwracalne zmiany w naszym organizmie i doprowadzić do śmierci w przypadku przebiegających w ukryciu chorób układu krążenia.

Energetyczne, czyli jakie?

Wielu z nas myli napoje energetycznie z napojami izotonicznymi, które w przeciwieństwie do tych pierwszych są polecane podczas wzmożonego wysiłku np. dla sportowców w celu uzupełnienia utraconych elektrolitów i nawodnienia organizmu.

Napoje energetyczne nie posiadają żadnego pozytywnego wpływu na zdrowie – zawierają ogromną ilość niezdrowej kofeiny, masę cukru i słodzików oraz inne związki, które tworzą zabójczy dla naszego serca i układu nerwowego koktajl, który wprowadza nas w stan niezdrowego i utrudniającego normalne funkcjonowanie pobudzenia.

Skutki spożywania energy drinków

Wszyscy znamy zapewnienia jednego z producentów napojów energetycznych, że jego produkt „doda nam skrzydeł”. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy – faktycznie w skrajnych przypadkach po spożyciu napojów energetycznych mogą „wyrosnąć” nam skrzydła, które zaniosą nas prosto do nieba. Dlaczego? Ogromna dawka kofeiny zawarta w małej puszcze energetycznego napoju oprócz bezsenności, palpitacji serca, nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym oraz innych zaburzeń funkcjonowania organizmu może także spowodować uszkodzenia mięśnia sercowego i zatrzymanie akcji serca – takich informacji producent zapominał umieścić w zabawnym spocie reklamowym.

Częste spożywanie napojów energetycznych to także prosta droga do uzależnienia i zrujnowania sobie zdrowia. Szczególnie niebezpieczne jest łączenie napojów energetycznych z alkoholem – takie drinki cieszą się ogromną popularnością, gdyż są w stanie powalić nawet najbardziej wytrzymałego mężczyznę.

Sięgając po napój energetyczny musisz wiedzieć, że nie jest on obojętny dla Twojego zdrowia. Jeżeli chcesz zyskać energię np. do pracy lub nauki wyjdź na świeże powietrze i dotleń organizm, zjedź wartościowy i zawierający węglowodany złożone posiłek oraz postaraj się odpocząć przez kilka minut, a nie skracaj sobie drogę sięgając po kolorowy i niezdrowy napój, gdyż jedyne co zyskasz po jego wypiciu to pogorszenie pamięci i spadek koncentracji, niezdrowe pobudzenie i jeszcze większe zmęczenie, kiedy napój przestanie działać.

Co więc robić, by mieć energię?

Colon PackDieta, dieta i suplementacja. Tyle ile będziemy mieć energii w naszych komórkach tyle będziemy w stanie jej później spożytkować. Zaczynamy więc od szczegółowych badań – sprawdzamy, które parametry nie są w normie, układamy dietę (najlepiej u dietetyka klinicznego – jest kilku naprawdę dobrych w Polsce), a do tego najlepiej odtruwamy organizm – np. produkt Colon Pack, który wyeliminuje z organizmu pasożyty, usunie toksyny i oczyści jelita ze złogów kałowych.

Czyli detoksykacja – dieta – suplementacja.To jest do zrobienia i nie wymaga ogromnych poświęceń, a wierzcie nam, że efekty będą niezwykle pozytywne.

A jakie są Wasze pomysły na poprawę energii?

Podobne artykuły

 1. anna
  16 maja 2016 o 00:05 Odpowiedz

  Polecam XS Energy drink zdrowo

 2. Szkodliwość wynikająca z picia energy drinków. | ZA KULISAMI
  12 sierpnia 2016 o 15:52 Odpowiedz

  […] Źródło: polakuleczsiesam.pl […]

 3. Kamil
  12 sierpnia 2016 o 23:26 Odpowiedz

  BARDZO WAŻNE !!!
  Dla zdrowia i energii polecam: DIETA PALEO – niezwykle skuteczna !!! Oraz odpowiednia dawka ruchu i tlenu: fitness, siłownia, basen, sztuki walki, nawet zwykły spacer do lasu – co kto lubi. I rano nawet kawy nie trzeba.
  Zamiast specyfików za 200 zł polecam ROSÓŁ NA KOŚCIACH – doskonale działa na jelita, a przecież kości można dostać za śmieszne pieniądze lub nawet za darmo . Zamiast jakiejkolwiek suplementacji polecam WARZYWA I OWOCE, w których jest pełno witamin oraz dla równowagi kwasów omega 3 i 6, ryby morskie najlepiej tłuste (makrela, halibut, morszczuk, śledź). Jako wisienka na torcie, zdrowe dodatki typu imbir, czosnek, natka pietruszki, dzika róża, rokitnik, koper, tego nie może zabraknąć w posiłku.
  Jeśli mimo tego odczuwasz zmęczenie, to znaczy jedno – pora iść spać : )
  Pozdrawiam : )

 4. Rafał
  5 lipca 2018 o 05:19 Odpowiedz

  Do komentarza powyżej , wcale nie jest tak do końca. .. i nie jest to takie proste .

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.