Bruksela rezygnuje z sieci 5g w obawie o zdrowie obywateli – tymczasem Polska zwiększa dopuszczalny poziom promieniowania

Bruksela rezygnuje z sieci 5g w obawie o zdrowie obywateli – tymczasem Polska zwiększa dopuszczalny poziom promieniowania

Bruksela staje się pierwszym ważnym miastem w Europie, które przeciwstawia się wdrożeniom sieci 5G ze względu na negatywne skutki zdrowotne, jakie mogłaby spowodować. Przedstawiciele rządu podkreślają, że mieszkańcy miasta nie są królikami doświadczalnymi, aby testować na nich takie technologie.

Artykuł pochodzi ze strony OdkrywamyZakryte.com

Oświadczenie rządu

W lipcu 2018 r. rząd zawarł umowę z trzema operatorami telekomunikacyjnymi na złagodzenie zbyt rygorystycznych norm promieniowania elektromagnetycznego w Brukseli.

Jednak według belgijskich urzędników nadal niemożliwe jest dokładne oszacowanie promieniowania z anten, a nie jest tajemnicą, że technologia 5G to ultra wysoka częstotliwość i ultra wysoka intensywność, które mogą być niewiarygodnie niebezpieczne dla zdrowia żywych organizmów.

Oświadczenie w tej sprawie wydała również Céline Fremault, minister rządu Brukseli odpowiedzialna m.in. za jakość życia, środowisko i energię:

Nie mogę z zadowoleniem powitać takiej technologii, jeśli standardy promieniowania, które muszą chronić obywatela, nie są przestrzegane. Mieszkańcy Brukseli nie są królikami doświadczalnymi, których zdrowie mogę sprzedać z zyskiem. Nie możemy mieć w tej kwestii żadnych wątpliwości.

Fremault dokładnie określiła, że projekt pilotażowy 5G nie jest zgodny z belgijskimi standardami bezpieczeństwa radiacyjnego, które w Brukseli są szczególnie surowe i stwierdziła, że nie zamierza robić wyjątku.

Jednak wiele instytucji rządowych nadal rozważa „bezpieczne” dane dostarczane przez operatorów sieci 5G, zamiast zbiorczego zestawu tysięcy recenzowanych badań naukowych.

Być może w Brukseli urzędnicy są lepiej poinformowani i zmotywowani do ochrony siebie.

To nie są żarty!

Naukowcy, dziennikarze i aktywiści z całego świata apelują, by powstrzymać wprowadzanie sieci 5G.

Jeden z działaczy politycznych, pisarz, autor książek i publikacji medialnych w jednym ze swych artykułów podaje:

Wieże komórkowe 5G są bardziej niebezpieczne niż inne wieże komórkowe z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, w porównaniu do wcześniejszych wersji, 5G skupia się na ultra wysokiej częstotliwości i bardzo wysokiej intensywności.

1G, 2G, 3G i 4G używają częstotliwości od 1 do 5 GHz. 5G wykorzystuje częstotliwość od 24 do 90 GHz. […] im wyższa częstotliwość, tym to bardziej niebezpieczne dla żywych organizmów.

Zatem zasadniczo promieniowanie, które będziemy stale absorbować, będzie dużo, dużo potężniejsze niż wcześniej, a źródła emitujące promieniowanie będą nam znacznie bliższe.

Aktywista Arthur Robert Firstenberg uruchomił niedawno petycję internetową wzywającą różne organizacje światowe, takie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Unia Europejska, do „pilnego powstrzymania rozwoju 5G”, ponieważ są one „szkodliwe dla ludzi”.

Tymczasem, gdy Bruksela wycofuje się z technologii 5G, największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych – Verizon, uruchomił swoją sieć bezprzewodową 5G w Chicago i Minneapolis.

W Polsce Ministerstwo Cyfryzacji przewiduje, że budowa sieci 5G może kosztować 11,4 – 20,3 mld zł.

Ogólnokrajowe sieci 5G najprawdopodobniej zaczną w Polsce masowo funkcjonować w latach 2024-2025.

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska stwierdził, że największą barierą na drodze budowy sieci 5G w Polsce są bardzo restrykcyjne polskie normy, które dopuszczają niskie poziomy wartości pola elektromagnetycznego emitowanego przez nadajniki sieci telekomunikacyjnej.

W rządzie trwają więc prace nad zmianami legislacyjnymi związanymi m.in. ze zmianą zbyt rygorystycznych norm promieniowania, tak aby ułatwić operatorom wprowadzanie technologii 5G.

I to wszystko kosztem zdrowia obywateli…

Podobne artykuły

 1. Niki3
  4 maja 2019 o 16:35 Odpowiedz

  G5 jest bardzo niebezpieczne ,ptaki latające w pobliżu padają a ludzkie mózgi się gotują. Sprawa jest poważna i należy natychmiast zaprzestać ich montażu!!Kto ma wątpliwości polecam artykuły na ten temat!!

 2. Biofizyk
  5 maja 2019 o 13:27 Odpowiedz

  Co za bzdury. 5G ma częstotliwość znacznie mniejszą od podczerwieni, czy światła widzialnego, które nam absolutnie nie szkodzą. Dopiero ultrafiolet o częstotliwości 10^6 razy większej od sieci 5G jest szkodliwy dla organizmu przy wzmożonych projekcjach (np. poparzenia słoneczne). Głupota i ciemnogród panują nad światem.

  1. Ynga
   6 maja 2019 o 12:18 Odpowiedz

   Te…biofizyk, a Ty trolemm nie jesteś? Czy po prostu taki durny ?

   1. Mateusz
    16 maja 2019 o 12:41 Odpowiedz

    tak sie sklada ze modulowane PEM jest szkodliwe. samo PEM az tak nie jest ale ma wplyw.
    teraz jeszcze po ustawie zwieksza normy 100 krotnie a raport NIK mowi doslownie. nie ma zadnej kontroli PEM w polsce. przekroczone normy sa wszedzie. potem lataj do lekarza – boli dupa mam raka odbytu, bo telefon mi sie do zadka przykleil… 20 latkowie juz lataja na onkologie z guzami mozgu

    madry polak po szkodzie. bedziesz chorowal to zwrocisz sie do natury a tej juz nie bedzie.

    “biofizyk” debil

 3. XXX
  5 maja 2019 o 15:57 Odpowiedz

  90% osób przegląda na tym 4G tylko facebooka ale szybko trzeba wprowadzać 5G. Potem będą się chwalić, że sygnał dociera już do 60-70% ludzi w kraju a co 3 miasteczko nawet nie będzie maiło zasięgu 5G – teraz nawet jest dużo miejsc, że 3G jest problem a co dopiero. Polska nie będzie na szczęście pierwszym krajem z 5G także jeśli coś zacznie się dziać to prawdopodobnie się o tym dowiemy. Najgorzej mają “Polskie króliki doświadczalne” także przypuszczam, że w pierwszej kolejności Warszawa.

  1. Ynga
   6 maja 2019 o 12:20 Odpowiedz

   Następny niedouczony kretyn

 4. Rafal 54
  6 maja 2019 o 17:46 Odpowiedz

  Przecież mają mieć pasmo 700 MHz do nadawania na takiej to radiolinie mogą chodzić a nie anteny do komórek

 5. Kuba
  18 maja 2019 o 10:36 Odpowiedz

  Pola elektromagnetyczne to nie tylko nadchodzące 5G, już teraz mamy bardzo dużo elektrosmogu, który jest niekorzystny dla zdrowia, zachęcam do sprawdzenia mapy PEM z pomiarami: http://raforest.com/mapa-pem-emf/

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.