Lampa wybielająca zęby Beyond – efekty i ceny

Lampa wybielająca zęby Beyond – efekty i ceny

Artykuł sponsorowany

Lampa Beyond to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod wybielania zębów. Umożliwia poprawę koloru uzębienia już podczas jednej wizyty. Na jakie efekty możemy liczyć i jak kształtują się ceny tego zabiegu? Czy każde zęby uda się wybielić lampą Beyond?

Lampa Beyond

Od innych lamp wybielających, które wydzielają ciepło i szkodliwe promienie UV, lampa Beyond różni się tym, że emituje podczas zabiegu zimne, niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny, zęby nie są podrażniane, a szkliwo nie zostaje uszkodzone.

Substancją czynną zastosowaną do zabiegu jest mieszanina nadtlenku wodoru wraz ze specjalnymi związkami, które zmniejszają nadwrażliwość zębów, zapewniając jeszcze większy komfort zabiegu. Lampa Beyond działa jak akcelerator, przyspiesza działanie żelu i utlenia przebarwienia. I to wszystko podczas jednej wizyty, która trwa krócej niż godzinę.

Warto podkreślić, że zabieg wybielania przeprowadzamy na naturalnych zębach i to na nich będą widoczne efekty zastosowania lampy Beyond. Nie zobaczymy ich na koronach czy innych wypełnieniach, również protetycznych.

Lampa Beyond – efekty

Wybielanie tą metodą daje spektakularne rezultaty. Możemy wybielić zęby od kilku do kilkunastu odcieni według skali Vita. Efekty będą natychmiastowe i – w zależności od utrzymywanej przez nas higieny – utrzymają się nawet przez dwa lata.

Usunięte zostaną przebarwienia związane z nawykami żywieniowymi, powstałe w wyniku palenia tytoniu, czy z biegiem lat. Ponadto wybielanie lampą Beyond jest całkowicie bezpieczne. Jest ona stosowana od wielu lat, a jej skuteczność poparta licznymi badaniami. Używana jest w gabinetach na całym świecie.

Nie zawsze jednak lampa Beyond pozwoli otrzymać spodziewane efekty. Może być trudno usunąć tą metodą przebarwienia polekowe, zęby poplamione fluorem czy ściemnienia wynikające z urazów lub niewłaściwego leczenia kanałowego martwych zębów. W takich sytuacjach każdorazowo trzeba rozważyć, co będzie lepsze dla pacjenta i czy wybielanie lampą Beyond przyniesie efekty. Może się zdarzyć, że stomatolog odradzi wybielanie jakąkolwiek lampą i zaproponuje inne metody poprawy koloru uśmiechu. Będziemy musieli na przykład wymienić przebarwione wypełnienia lub pomyśleć o licówkach, a nawet koronach. Może efekty takiego „wybielania” nie będą tak szybkie, jak w przypadku lampy Beyond, jednak ostatecznym rezultatem będzie piękny biały uśmiech.

Ceny zabiegu – porównanie

Wybielanie zębów lampą Beyond kosztuje około tysiąca złotych. W niektórych gabinetach cena zabiegu przy użyciu lampy sięga tysiąca dwustu, tysiąca pięciuset złotych. Cena może wydawać się wysoka, ale, gdy pomyślimy, że wystarczy jeden zabieg, to w porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, staje się bardzo atrakcyjna. Co więcej – nie ryzykujemy również skutków ubocznych, jakie mogą pojawić się przy wybielaniu innymi metodami.

Ważną kwestią jest nie tylko to, w jakiej cenie wykonamy zabieg lampą Beyond, ale również – u kogo. Wybierzmy gabinet z dobrymi opiniami, który ma za sobą wiele takich zabiegów. Dobrą wskazówką będzie wybór miejsca, które udziela gwarancji na oferowane przez siebie usługi. Niech nas nie zwiedzie oferta gabinetów kosmetycznych, w których lampa Beyond ceny ma niższe, gdyż najpewniej wynika to z zastosowanych nieprofesjonalnych preparatów do wybielania, których mogą używać tylko lekarze ze względu na wysokie stężenie substancji czynnej. Takie miejsca nie mogą również pochwalić się ukończonymi szkoleniami przez pracowników, wiedzą czy doświadczeniem.

Źródło zdjęcia: Fotolia

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.