Czy przeciwzmarszczkowe kosmetyki z kawiorem rzeczywiście działają?

Czy przeciwzmarszczkowe kosmetyki z kawiorem rzeczywiście działają?

Artykuł partnera

Po raz pierwszy działanie kawioru odkryła kosmetolog Ingrid Millet podczas swojej podróży po Iranie. Zauważyła, że żony rybaków, które pozyskiwały ikrę z patroszonych ryb mają nieskazitelnie gładkie dłonie w porównaniu do swoich twarzy pokrytych zmarszczkami. Postanowiła stworzyć pierwszy krem z kawiorem, który okazał się strzałem w 10. Jak działa kawior w kosmetyce?

Czarny kawior – magiczne perełki odmładzające

Liczne badania nad działaniem kawioru udowodniły, że ma on zbawcze działanie na wygląd skóry. Niesamowicie ją odmładza! Budowa cząsteczek kawioru przypomina bowiem budowę ludzkiej skóry. Przy czym jego zasoby są niemal 20 razy bogatsze! Najbardziej drogocenny dla cery jest czarny kawior, który zawiera unikalną kompozycję białek, witamin i minerałów. Jego powinniśmy szukać w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, jeśli zależy nam na cerze bez oznak starzenia.

Tajemnica kawioru w kosmetykach

Czarny kawior w kosmetykach to ten sam produkt, który przeznaczony jest do konsumpcji. To, co zawiera w sobie rybia ikra, zadziwiło branżę kosmetyczną. Otóż w jej składzie znajdziemy, m.in. keratynocyty, które są odpowiedzialne za regenerację naskórka, fibroplasty produkujące kolagen, witaminy będące przeciwutleniaczami, aminokwasy chroniące skórę przed nadmiernym wysuszeniem i powstawaniem zmarszczek i wiele innych drogocennych składników. Mówiąc w skrócie, kawior działa przeciwzmarszczkowo, ponieważ zapewnia lepsze nawilżenie skóry. Dzięki niemu cera jest bardziej elastyczna i dłużej wygląda młodo. Więcej o działaniu kawioru przeczytasz tutaj: Składniki luksusowych kosmetyków – jego wysokość kawior.

Kosmetyki z kawiorem – co wybrać?

Niewiele marek produkuje kosmetyki z kawiorem. Do jednej z nielicznych należy na przykład ekskluzywna marka La Prairie, która stawia na odmładzające działanie tego składnika. W jej ofercie znajdziesz kremy przeciwzmarszczkowe i serum, których działanie potwierdzają liczne badania kliniczne. Warto też sięgnąć po maseczki. Kolejną marką, która oferuje linię kosmetyków Perle de Cavia jest firma wspomnianej Madame Millet. Pierwszy krem wypuściła na rynek w 1964 roku i okazał się on takim hitem sprzedaży, że wciąż jest obecny w ofercie, oczywiście po licznych udoskonaleniach i modyfikacjach. Oczywiście zakup kosmetyków La Prairie z kawiorem nie jest inwestycją tanią, bo sam kawior jest od lat produktem luksusowym i drogim. Kojarzy się z luksusem i światem bogactwa. Ale jeśli chcesz utrzymać młody wygląd, z pewnością będzie się opłacać.

Domowa maseczka z kawiorem

Możesz wypróbować działania kawioru, stosując domową maseczkę. Zmieszaj delikatnie rozgniecioną ikrę z oliwą z oliwek (jeśli masz cerę suchą) lub jogurtem naturalnym (jeśli masz cerę przetłuszczającą się). Pozostaw na 20 minut, podczas których możesz się zrelaksować i zjeść resztkę kawioru z puszki, popijając go szampanem. Po odczekaniu tego czasu zauważysz znaczną poprawę cery – będzie gładka, jędrna i bez oznak zmęczenia. Spróbuj koniecznie!

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.