Na co zwrócić uwagę przy doborze ubrania oraz biustonosza pooperacyjnego?

Na co zwrócić uwagę przy doborze ubrania oraz biustonosza pooperacyjnego?

Artykuł partnera

Co warto wiedzieć o ubraniach i biustonoszach po różnego rodzajach operacjach? Jak prawidłowo dobrać odzież i dlaczego to takie ważne? Operacja jest początkiem całego procesu, którego efektem ma być zazwyczaj wyszczuplenie jakiejś partii ciała, bądź powiększenie rozmiaru piersi. Wszyscy pacjenci poddający się takim zabiegom muszą wiedzieć, że postępowanie zgodne z ustalonymi zasadami podczas okresu rekonwalescencji ma ogromne znaczenie w ocenie ostatecznych efektów operacji. I tutaj z pomocą przychodzą ubrania uciskowe, których noszenie zaraz po operacji jest niezwykle ważnym elementem całego procesu pooperacyjnego.

Czy pacjent ma w czym wybierać?

Warto wiedzieć, że bielizna uciskowa występuje w wielu krojach, formach i rozmiarach. Dzięki tej różnorodności bieliznę uciskową można dobrać do obszaru ciała, które zostało zoperowane. Oznacza to, że jeśli tłuszcz został odessany z brzucha i ud, to wystarczy zakupić ubranie, które będzie sięgać od żeber po kolana. Opcjonalnie, w zależności od potrzeb, można wybrać ubranie sięgające po same kostki lub dobrać gorset uciskający głównie klatkę piersiową. Dla osób po liposukcji ramion są dostępne specjalne bolerka i ubrania, a także specjalne opaski, jeśli tłuszcz był odsysany z podbródka czy policzków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego ubrania czy biustonosza?

Podczas wyboru ubrania uciskowego najważniejsze jest dopasowanie i odpowiedni dobór rodzaju i rozmiaru. W okresie pierwszych kilku tygodni po operacji należy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie odpowiedniego ubrania lub biustonosza. Wykluczone jest noszenie bielizny z fiszbinami, niewygodnej, bądź za małej. W okresie gojenia, kiedy występuje jeszcze opuchlizna, nie powinno się nosić bardzo ścisłych obwodów, ale na pewno powinny one być dopasowane. Niezwykle ważne jest utrzymanie tej partii ciała, która była operowana w stałym położeniu, aby nie było możliwości przesunięcia implantu, bądź uciskania w nieodpowiednim miejscu operowanych tkanek.

Po operacjach piersi lepiej, aby miseczka była odrobinę przyciasna, niż za duża. Najlepiej sprawdzają się zabudowane modele, z wysokimi boczkami obwodu i na szerokich ramiączkach. Większa powierzchnia przylegania niweluje bowiem niepotrzebny ucisk miejscowy. Wysoka zabudowa miseczek nie pozwala na podskakiwanie i falowanie biustu, a także ochroni obolałe piersi przed ruchem, gdzie nawet najmniejsze poruszenie może być wyjątkowo nieprzyjemne. Najlepsza jest bielizna bezszwowa, ponieważ nawet delikatne, płaskie szwy mogą powodować duży dyskomfort. Należy mieć na uwadze również fakt, że tkliwość piersi i ich wrażliwość w miejscu zabliźnień może występować jeszcze wiele miesięcy po wygojeniu ran. Z tego powodu należy unikać koronek oraz haftów. Materiał musi umożliwiać przepuszczanie powietrza, nie może także powodować zwiększonej potliwości, inaczej doprowadzi do powstania podrażnień i odparzeń. Gojąca się skóra musi oddychać. Zaleca się, o ile to możliwe, biustonosze zapinane z przodu, ze względu na ograniczoną bólem sprawność ruchową.

Dlaczego odpowiedni dobór ubrania jest taki ważny?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że grożą nam zakrzepy, obrzęki i siniaki. Niektóre z tych objawów mają charakter typowo estetyczny, jednakże inne mogą skończyć się naprawdę niezwykle poważnie.

W okresie po operacjach, tkanki, które uległy urazowi goją się i regenerują, a miejsca po cięciach zabliźniają się. Poza tym płyny powstałe z uszkodzonych komórek powinny zostać efektywnie odprowadzone z przestrzeni międzykomórkowych, abym zapobiec powstaniu nadmiernych obrzęków.

Bez ubrania uciskowego groziłaby nam również po zabiegu obwisła skóra, a chyba nikt nie oczekuje takich efektów. Ubranie uciskowe chroni gojące się rany oraz zabezpiecza przed rozejściem się szwów czy też urazem.

Szeroka gama biustonoszy pooperacyjnych dostępna jest na naszej stronie internetowej https://eshop.lipoelastic.pl

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.