Naturalne metody leczenia kamicy nerkowej

Naturalne metody leczenia kamicy nerkowej

Kamica nerkowa atakuje nagle i przysparza wiele cierpienia. Ból pojawiający się w momencie przechodzenia kamieni i piasku przez drogi moczowe jest często porównywany z bólami porodowymi i bardzo trudno go złagodzić, dlatego lepiej wcześniej zapobiegać chorobie, niż później zmagać się z jej niezwykle bolesnymi objawami.

Przyczyny powstawania kamieni nerkowych

Kamienie nerkowe powstają najczęściej w wyniku stosowania diety bogatej w szczawiany, spożywania zbyt małej ilości wody mineralnej oraz zaburzeń metabolicznych. Bardzo często kamica nerkowa jest chorobą dziedziczną, dlatego jeżeli w naszej rodzinie zdarzały się częste ataki kolki nerkowej należy szczególnie zadbać o utrzymanie optymalnej wagi ciała, odpowiednią podaż płynów oraz pamiętać o kontrolnych badaniach moczu, które mogą ujawnić sprzyjające kamicy zakażenia bakteryjne i inne choroby.

Jak leczyć kamicę nerkową?

W większości przypadków leczenie kamicy nerkowej polega na doraźnym łagodzeniu dolegliwości bólowych i wspomaganiu procesu „schodzenia” kamieni. W tym celu stosuje się leki oraz ziołowe napary o działaniu rozkurczającym i silne środki przeciwbólowe. W czasie ataku kolki nerkowej należy pić bardzo duże ilości płynów. Doraźnym sposobem na złagodzenie bólu i przyśpieszenie wydalania kamieni jest stosowanie ciepłych kąpieli oraz chodzenie po schodach. Jeżeli w czasie kolki nerkowej nie możemy oddać moczu lub pojawi się w nim krew należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Aby uniknąć kolejnych ataków bólu warto stosować środki pozwalające zapobiegać tworzeniu się złogów. Do najskuteczniejszych naturalnych metod leczenia i przeciwdziałania kamicy nerkowej zaliczmy:

 • Picie dużych ilości wody alkalicznej i niegazowanej wody mineralnej
 • Picie naparów z poziomki, która leczy także dnę moczanową
 • Dodawanie do wody soku z cytryny oraz octu jabłkowego
 • Codzienne picie na czczo łyżki oliwy z oliwek „extra virgin”
 • Suplementację magnezu, zwłaszcza w postaci cytrynianu magnezu
 • Eliminację z diety nadmiaru produktów pochodzenia zwierzęcego, które zawierają związki purynowe
 • Stosowanie preparatów zawierających ziele owsa, korzeń lubczyku, korzeń pietruszki, seler, skrzyp polny oraz kwiat bzu czarnego
 • Stosowanie diety bogatej w wapń i witaminy z grupy B

Domowe sposoby leczenia kamicy nerkowej ograniczają się przede wszystkim do zapobiegania powstawaniu kamieni w nerkach, dlatego powinniśmy stosować je przez dłuższy czas. Tylko wówczas pozwolą uniknąć kolejnych ataków i wpłyną na rozbicie istniejących już kamieni oraz zapobiegną tworzeniu się nowych złogów.

Źródło: www.mbc.net

 

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

 1. Ewa
  28 września 2017 o 11:49 Odpowiedz

  Jestem wielką fanką naturalnych metod leczenia i naturalnych preparatów. W moim przypadku bardzo skuteczne okazało się picie dużej ilości płynów, nasiadówki oraz zażywanie preparatu Ginjal urit.

 2. 604420099
  24 listopada 2017 o 21:34 Odpowiedz

  A co to takiego i gdzie można to kupić

 3. Waldek
  28 marca 2018 o 15:24 Odpowiedz

  Bardzo dobra jest też moczopędna fitolizyna, bo ułatwia wydalanie piasku zanim zacznie formować się kamień. Ma też działanie przeciwzapalne z tego co wiem. Trzeba też pamiętać o częstym piciu wody, siusianiu, zmianie diety, stylu życia. Trzeba po prostu o siebie zadbać.

 4. Korg
  22 listopada 2018 o 14:57 Odpowiedz

  Jezeli chcemy sie leczyc naturalnie to trzeba sie wpierw przebadac zeby zorientować sie jaki typ kamienia mamy.

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.