Naturalne metody leczenia kamicy nerkowej

Naturalne metody leczenia kamicy nerkowej

Kamica nerkowa atakuje nagle i przysparza wiele cierpienia. Ból pojawiający się w momencie przechodzenia kamieni i piasku przez drogi moczowe jest często porównywany z bólami porodowymi i bardzo trudno go złagodzić, dlatego lepiej wcześniej zapobiegać chorobie, niż później zmagać się z jej niezwykle bolesnymi objawami.

Przyczyny powstawania kamieni nerkowych

Kamienie nerkowe powstają najczęściej w wyniku stosowania diety bogatej w szczawiany, spożywania zbyt małej ilości wody mineralnej oraz zaburzeń metabolicznych. Bardzo często kamica nerkowa jest chorobą dziedziczną, dlatego jeżeli w naszej rodzinie zdarzały się częste ataki kolki nerkowej należy szczególnie zadbać o utrzymanie optymalnej wagi ciała, odpowiednią podaż płynów oraz pamiętać o kontrolnych badaniach moczu, które mogą ujawnić sprzyjające kamicy zakażenia bakteryjne i inne choroby.

Jak leczyć kamicę nerkową?

W większości przypadków leczenie kamicy nerkowej polega na doraźnym łagodzeniu dolegliwości bólowych i wspomaganiu procesu „schodzenia” kamieni. W tym celu stosuje się leki oraz ziołowe napary o działaniu rozkurczającym i silne środki przeciwbólowe. W czasie ataku kolki nerkowej należy pić bardzo duże ilości płynów. Doraźnym sposobem na złagodzenie bólu i przyśpieszenie wydalania kamieni jest stosowanie ciepłych kąpieli oraz chodzenie po schodach. Jeżeli w czasie kolki nerkowej nie możemy oddać moczu lub pojawi się w nim krew należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Aby uniknąć kolejnych ataków bólu warto stosować środki pozwalające zapobiegać tworzeniu się złogów. Do najskuteczniejszych naturalnych metod leczenia i przeciwdziałania kamicy nerkowej zaliczmy:

 • Picie dużych ilości wody alkalicznej i niegazowanej wody mineralnej
 • Picie naparów z poziomki, która leczy także dnę moczanową
 • Dodawanie do wody soku z cytryny oraz octu jabłkowego
 • Codzienne picie na czczo łyżki oliwy z oliwek „extra virgin”
 • Suplementację magnezu, zwłaszcza w postaci cytrynianu magnezu
 • Eliminację z diety nadmiaru produktów pochodzenia zwierzęcego, które zawierają związki purynowe
 • Stosowanie preparatów zawierających ziele owsa, korzeń lubczyku, korzeń pietruszki, seler, skrzyp polny oraz kwiat bzu czarnego
 • Stosowanie diety bogatej w wapń i witaminy z grupy B

Domowe sposoby leczenia kamicy nerkowej ograniczają się przede wszystkim do zapobiegania powstawaniu kamieni w nerkach, dlatego powinniśmy stosować je przez dłuższy czas. Tylko wówczas pozwolą uniknąć kolejnych ataków i wpłyną na rozbicie istniejących już kamieni oraz zapobiegną tworzeniu się nowych złogów.

Źródło: www.mbc.net

 

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

 1. Ewa
  28 września 2017 o 11:49 Odpowiedz

  Jestem wielką fanką naturalnych metod leczenia i naturalnych preparatów. W moim przypadku bardzo skuteczne okazało się picie dużej ilości płynów, nasiadówki oraz zażywanie preparatu Ginjal urit.

 2. 604420099
  24 listopada 2017 o 21:34 Odpowiedz

  A co to takiego i gdzie można to kupić

 3. Waldek
  28 marca 2018 o 15:24 Odpowiedz

  Bardzo dobra jest też moczopędna fitolizyna, bo ułatwia wydalanie piasku zanim zacznie formować się kamień. Ma też działanie przeciwzapalne z tego co wiem. Trzeba też pamiętać o częstym piciu wody, siusianiu, zmianie diety, stylu życia. Trzeba po prostu o siebie zadbać.

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.