Żeń – szeń to roślina o cudownych właściwościach leczniczych, która od wielu wieków stanowi podstawę naturalnej medycyny chińskiej oraz jest powszechnie stosowana w południowo – wschodniej Azji, czyli na obszarach, gdzie tradycje leczenia ziołami i wyciągami roślinnymi są głęboko zakorzenione w kulturze. Jakie właściwości posiada żeń – szeń?

Żeń – szeń zasługuje na naszą uwagę z kilku powodów, choć nie oznacza to, że może być stosowany przez każdego. Roślina mimo szeregu prozdrowotnych właściwości nie powinna być używana przez osoby chore na serce i nadciśnienie, dzieci i kobiety ciężarne, a osoby chore na cukrzycę powinny przed zastosowaniem żeń – szenia skonsultować swoją decyzję z lekarzem. Generalnie w przypadku występowania jakichkolwiek chorób przewlekłych należy zachować ostrożność podczas stosowania naturalnych leków. Warto pamiętać, że żeń – szeń wykazuje działanie przeciwzakrzepowe i może wchodzić w interakcje z lekami.

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

Jak działa żeń – szeń?

W żeń – szeniu występują związki o nazwie ginsenozydy, które właśnie odpowiadają za lecznicze właściwości rośliny. Żeń – szeń stanowi także źródło wielu witamin i minerałów. Znajdziemy w nim m.in. witaminy z grupy B, witaminę A oraz C, a także komplet niezbędnych dla zachowania właściwych funkcji organizmu mikroelementów.

Jakie dolegliwości leczy żeń – szeń?

Żeń – szeń jest kojarzony przede wszystkim z właściwościami podnoszącymi sprawność umysłową. Faktycznie stosowanie rośliny pomaga wzmocnić pamięć i koncentrację, jednak to nie jedyne zalety jej przyjmowania.

Żeńszeń wykazuje także inne prozdrowotne działanie i może być przyjmowany w celu:

 • Zapobiegania osteoporozie
 • Zapobiegania cukrzycy i miażdżycy
 • Usprawniania procesów regeneracji organizmu u osób prowadzących intensywny tryb życia oraz sportowców
 • Hamowania rozwoju komórek nowotworowych
 • Przyśpieszania gojenia ran i oparzeń
 • Zwiększania łaknienia u osób z zaburzeniami odżywiania oraz chorych na nowotwory
 • Zwiększania libido i zapobiegania problemom z erekcją
 • Wspomagania odporności organizmu

Żeń-szeńŻeń – szeń to jedna z niewielu roślin o tak szerokim zastosowaniu leczniczym. W medycynie chińskiej uważany jest za panaceum na wszelkie dolegliwości. Stosując preparaty z żeń – szeniem możemy usprawnić funkcjonowanie organizmu oraz wpłynąć na poprawę samopoczucia, jednak należy pamiętać, żeby nie nadużywać jego prozdrowotnych właściwości, gdyż może to spowodować wiele skutków ubocznych.

Żeń-szeń można przyjmować w kapsułkach, jak zwykle polecamy tylko sprawdzone produkty, jak prezentowany obok preparat Swansona, który można kupić w bardzo przyzwoitej cenie klikając tutaj.

Źródło zdjęcia: cushfood.com

 

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

 1. Gosia
  8 kwietnia 2016 o 15:52 Odpowiedz

  Bardzo ciekawy artykuł, ale tak na prawdę każdy rodzaj żeń- szenia ma super działanie na ludzki organizm. Stosuję Gold żeń- szeń complex stworzony z trzech rodzai tego korzenia i spostrzegłam bardzo dużo jego dobroczynnych właściwości, czuję się znacznie lepiej niż kiedyś. Zniknęła senność, znużenie, mam teraz mnóstwo energii i siły przez cały dzień. Jest dobry nawet na skórę i włosy.

  1. ADAM
   8 maja 2016 o 13:49 Odpowiedz

   INTERESUJĄCE !! GDZIE MOŻNA KUPIĆ ????

   1. Piotr
    8 maja 2016 o 17:57 Odpowiedz

    A na przykład tu i wcale niedrogo: http://mojanatura.pl/glowna/279-zen-szen-vita-complex-30kaps-olimp.html

   2. lukasz
    25 września 2016 o 21:51 Odpowiedz

    Polecam http://vita24.life/calivita-panax-ginseng-54.html – trochę droższy ale 100 tabletek

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.