Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jak je wybrać?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jak je wybrać?

Artykuł sponsorowany

Dostęp do lekarzy bez kolejek i nawet kilkaset badań w pakiecie za mniej niż 50 zł miesięcznie. Taka propozycja brzmi kusząco, ale niełatwo ją znaleźć. Podpowiadamy, gdzie szukać najlepszych rozwiązań i czym się kierować przy wyborze tej, a nie innej polisy zdrowotnej.

Na początku warto wyjaśnić czym właściwie jest ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ ile klientów – tyle interpretacji tego pojęcia może się pojawić.

Polisa zdrowotna to produkt ubezpieczeniowy, który ma zapewnić wsparcie w sytuacji problemów zdrowotnych – ułatwić wizytę u lekarza, załatwić wizytę u specjalisty bez kolejek, wypłacić odszkodowanie z tytułu ciężkiego zachorowania, pobytu w szpitalu czy zorganizować transport medyczny w razie nagłej potrzeby.

Po pierwsze – sprawdź zakres świadczeń medycznych

Ubezpieczenie zdrowotne może oczywiście umożliwiać inne rzeczy jak np. dowóz leków zaleconych przez lekarza czy pomóc zorganizować niezbędną rehabilitację – jednak to często od ubezpieczyciela zależy na jaką pomoc postawi. Bywa również, że ubezpieczyciel oferuje konkretną pomoc, jednak w wyższym wariancie cenowym. Sprawdzając indywidualne ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl można przekonać się, że produkty różnią się pod siebie pod wieloma względami, choć na pierwszy rzut oka bywają bardzo do siebie podobne.

Ubezpieczyciel może również zaoferować umowy dodatkowe w ramach polisy zdrowotnej, o czym warto wiedzieć. Można zatem skorzystać ze standardowej oferty lub odpowiednio ją sobie rozbudować, by spełniała najważniejsze potrzeby.

Po drugie – zanim wybierzesz, oceń swoje możliwości

Kupując polisę na życie dobrze jest wziąć pod uwagę wiele płaszczyzn swojego życia – wysokość zarobków, wysokość zadłużenia, jeśli posiada się kredyt na mieszkanie lub samochód, ilość dzieci na utrzymaniu, sposób spędzania wolnego czasu, styl życia, dietę, choroby dziedziczne.

Każda z tych rzeczy może mieć duże znaczenie przy wyborze polisy zdrowotnej. Jeśli w codziennym życiu nie znajduje się czasu na dbanie o zdrową, zbilansowaną dietę oraz odpowiednią dawkę ruchu i aktywności fizycznej – częściej niż innym mogą przydarzać się różnego rodzaju choroby wewnętrzne.

Choroby dziedziczne są informacją o tym, na co można zachorować i przed czym się chronić odpowiednio wcześniej. To szczególnie ważne, gdy w rodzinie występuje dużo przypadków zachorowań na raka, cukrzycę, miażdżycę czy inne poważne choroby.

Sposób spędzania wolnego czasu jest również bardzo istotny – mniej kontuzji spotkać może osobę regularnie uczęszczającą do kina, jednak osoby przygotowujące się do maratonu, trenujące kolarstwo lub wspinaczkę górską są narażone na różnego rodzaju kontuzje, urazy, złamania.

Znaczenie ma również to ile posiada się dzieci, wysokość zarobków oraz wysokość zobowiązań finansowych. Te elementy łączą się ponieważ wpływają na ogólny stan finansów ubezpieczonego. Dobro dzieci jest najważniejsze, zatem przy wystąpieniu choroby czy urazu można stracić na jakiś czas zdolność do wykonywania pracy, przez co zarobki mogą znacznie się zmniejszyć – a dla osób posiadających kredyt takie sytuacje są znaczące. Ponadto zarówno choroby, jak i urazy generują dodatkowe koszty w postaci konsultacji u specjalisty, wykonywania płatnych badań, wykupywania przepisanych leków. Niższa pensja i dodatkowe wydatki mogą znacznie obniżyć standard życia dzieci, a wszelkie problemy czy to zdrowotne czy też finansowe są dla nich niezwykle stresujące. Warto zatem, by ubezpieczenie zdrowotne było pomocne w trudnych chwilach.

Po trzecie – porównuj oferty, aby nie przepłacić

Na rynku ubezpieczeniowym jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych, których przeciętny klient nazw nawet nie kojarzy.

Nie ma w tym nic złego – nikt nie musi interesować się przecież firmami ubezpieczeniowymi, jednak warto mieć na uwadze fakt, że oprócz czołowych towarzystw ubezpieczeniowych, istnieją również inne, czasem mniej znane, ale oferujące więcej. Dzięki temu nie ominą klienta żadne korzystne rozwiązania.

Najlepszym sposobem, by znaleźć dobre ubezpieczenie zdrowotne jest porównywanie ofert ze sobą. Jednak odwiedzanie stron internetowych każdego poszczególnego towarzystwa ubezpieczeniowego może nie przynieść pożądanych efektów. W takiej sytuacji najczęściej okazuje się, że wszystkie polisy warte są uwagi i posiadają korzystne rozwiązania.

Najbardziej wiarygodnym źródłem jest skorzystanie z pomocy stron, które opisują wiele różnych produktów ubezpieczeniowych. Może to być na przykład porównywarka ubezpieczeń www.ubezpieczeniaonline.pl, dzięki której w łatwy i szybko sposób można znaleźć najlepiej dopasowane produkty.

Porównywarka wymaga wypełnienia krótkiej ankiety, na podstawie której generowane są oferty, które maksymalnie odpowiadają konkretnym potrzebom klienta. Następnie kontaktuje się z klientem konsultant, którego zadaniem jest poinformowanie o szczegółach oferty. Z konsultantem można również umówić spotkanie z agentem w celu podpisania umowy. Rozmowa jednak jest niezobowiązująca, nie należy jej zatem się obawiać.

Pomocny może być również ranking ubezpieczeniowy – to miejsce, gdzie specjaliści w branży ubezpieczeniowej wystawiają oceny za poszczególne produkty ubezpieczeniowe. Dzięki temu można dowiedzieć się zarówno jakie polisy posiadają najwyższą jakość, jak również dowiedzieć się o istnieniu różnych towarzystw ubezpieczeniowych, o których wcześniej nie miało się pojęcia. To właśnie element porównania jest znaczący, ponieważ dzięki niemu można dowiedzieć się o lepszych warunkach, niższych cenach czy konkretnych rozwiązaniach, które dla klienta mogą być najważniejsze.

Warto zatem poświęcić trochę wolnego czasu, by znaleźć odpowiednie ubezpieczenie. Zakup takiej polisy może być inwestycją, która zwróci się kilkukrotnie, ponadto pomoc w trakcie choroby bywa nieoceniona. Każdy, kto spotkał się z kolejkami w przychodniach w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia wie doskonale, że konieczność korzystania z prywatnej opieki medycznej bywa nieunikniona. Dzięki polisie zdrowotnej nie musi ona jednak być aż tak kosztowna.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.