Spirulina – właściwości i działanie zielonej algi

Spirulina – właściwości i działanie zielonej algi

Czym jest spirulina? Nazwa tej zielonej algi coraz częściej pojawia się w opracowaniach dotyczących zdrowej diety. Spirulina nazywana też „zielonym mięscem” lub „mlekiem Matki Ziemi” jest jedyną substancją zawierającą tak wysokie stężenie kwasu gamma linolenowego (GLA), który odpowiada za nasze zdrowie i samopoczucie. Sama spirulina wykazuje również pozytywne działanie w walce z rakiem.

Spirulina – co to takiego?

Spirulina to mikroskopijna roślina o intensywnie zielonym kolorze. W Polsce możemy ją nabyć w formie surowej, sproszkowanej lub w tabletkach. Spożywanie spiruliny zaleca się osobom, które z różnych powodów odczuwają zaniżony poziom energii, cierpią na niedobory składników odżywczych lub zrezygnowały ze spożywania mięsa.

Kwas gamma linolenowy zawarty w spirulinie jest niezbędny do biosyntezy substancji, które odpowiadają w naszym organizmie za następujące funkcje:

  • obniżają ciśnienie krwi
  • wspomagają układ immunologiczny
  • działają przeciwzapalnie
  • zmniejszają ryzyko zakrzepów wewnątrznaczyniowych
  • łagodzą objawy napięcia przedmiesiączkowego
  • pozytywnie wpływają na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci

Spirulina zawiera bowiem pełen zestaw witamin i wartości odżywczych, w tym aż 18 aminokwasów z których 8 jest niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Spożywanie spiruliny może więc z powodzeniem zastąpić spożywanie produktów mięsnych. To jedyna substancja na świecie, która zawiera tak duże stężenie wartości odżywczych.

Najtańsza spirulina – gdzie kupić i ile to kosztuje?

To, ile będzie kosztowała najtańsza spirulina zależy, czy będziemy szukać produktu w proszku, w tabletkach czy w naturalnej, surowej formie. Spirulina w proszku może kosztować od 10 do 30 zł za 100 gram. Spirulina w tabletkach to od ok. 15 złotych za opakowanie, ale warto pamiętać, że żeby dostarczyć optymalną dawkę spiruliny, trzeba niekiedy spożywać nawet 10 tabletek dziennie.

Kompleksowa kuracja spirulinowa może być zatem bardzo kosztowna. Warto odłożyć sobie odpowiednie środki na ten cel lub, w razie potrzeby, skorzystać z https://www.kobietazkasa.pl/.

Spirulinę możemy kupić w aptekach i sklepach z ekologiczną żywnością. Najtańsza spirulina to ta sprzedawana przez sklepy internetowe. Jej jakość nie musi się różnić od tej aptecznej, ale kupując spirulinę w tabletkach, warto pamiętać, by zwrócić uwagę na całkowite stężenie składnika w produkcie.

Kuracja spirulinowa – jak dawkować spirulinę?

Kompleksowa kuracja spirulinowa powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Odpowiednią dawkę algi najlepiej dobierze dietetyk w oparciu o wyniki naszych badań krwi. Wówczas mamy gwarancję, że zalecana dawka spiruliny będzie optymalna dla naszego organizmu.

Można też oczywiście spróbować suplementacji na własną rękę, dosypując spirulinę do spożywanych koktajli i soków.

Taka kuracja z pewnością będzie tańsza, ale jej efekty mogą być mniej spektakularne.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Odpowiedz