Artykuł sponsorowany
Jesienią częściej łapiemy choroby i infekcję. Łatwiej o katar czy kaszel, a nawet poważniejsze przeziębienie. Nie powinniśmy lekceważyć żadnego dyskomfortu i jak najszybciej wyleczyć nawet najdrobniejszą dolegliwość. Jednym z kłopotliwych przypadłości jest suchy kaszel, który często znacznie pogarsza jakość życia oraz pracy. Jak sobie z nim poradzić?
Rozgrzane letnim słońcem i wysokimi temperaturami ciało doznaje szoku, kiedy nagle pogoda zmienia się diametralnie, a stopnie spadają nawet o połowę.Do tego dochodzi deszcz, wiatr oraz poranna mgła. Wszystko to negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, szczególnie jeśli damy się zaskoczyć i nie przygotujemy organizmu na nadchodzące chłodne dni. Jedną z najbardziej męczących i nieprzyjemnych dolegliwości jest z pewnością suchy kaszel, któremu nie towarzyszy odkrztuszanie wydzieliny. Jest on rezultatem podrażnień zakończeń nerwowych między innymi w błonie śluzowej dróg oddechowych. Możemy powalczyć z nim samemu w domu, np. za pomocą syropu na kaszel lub kilku innym sposobom.
Przyjemne leczenie
Nawet jeśli kaszel jest dolegliwością bardzo męczącą, często utrudniającą spokojny sen, przebywanie w miejscach publicznych, zaburza oddychanie i normalne funkcjonowanie to jego leczenie może być w pewien sposób przyjemne. A to za sprawą diety, którą warto zastosować, aby szybciej dojść do siebie. Przede wszystkim nie powinniśmy podrażniać gardła, dlatego wykluczamy z diety bardzo gorące dania oraz napoje. Jemy dużo warzyw i owoców, najlepiej w postaci zup-kremów oraz koktajli. Najlepiej, aby potrawy były ciepłe i nie zawierały pikantnych składników oraz przypraw, które mogą podrażnić gardło. Na kaszel suchy doskonale sprawdza się jedzenie kisielu lub ugotowanego siemienia lnianego. Ich gęsta konsystencja powoli spływa, pozostawiając przełyk nawilżony na dłużej. W naszej diecie nie może zabraknąć też ciepłych napoi – herbatek owocowych, ziołowych lub z dodatkiem cytryny i miodu. Na ostatnie uważajmy, aby zbyt duża ilość dodatków nie podrażniała gardła. Lepiej wzbogacić czarną herbatę domowym sokiem z malin lub czarnej porzeczki. Popijajmy też ciepłą, przegotowaną wodę, a na noc ciepłe mleko z masłem.
Wspomagajmy się
W leczeniu kaszlu, szczególnie tego uporczywego, jest także zastosowanie syropu na kaszel, np. http://www.vicks.pl/pl-pl/przegladaj-produkty-vicks/kaszel-suchy/vicks-meddex-syrop-na-suchy-kaszel. Jego przyjemny, miodowy smak zadowoli każdego chorowitka i osobę zmagającą się z uporczywym kaszlem. Wybierzmy produkt, który działa szybko i skutecznie, najlepiej taki, który łagodzi suchy kaszel nawet w 15 minut, a efekt jego działania utrzymuje się do 6 godzin. Dzięki temu spokojnie zaśniemy czy wytrwamy w pracy. Pamiętajmy, aby spożywać syrop na kaszel regularnie, zgodnie z instrukcją zawartą w ulotce. Jeśli kaszel dokucza nam dłużej niż 5-7 dni skonsultujmy się z lekarzem. W ramach wspomagania możemy też przyjmować kompleks witamin oraz ssać tabletki na gardło lub ewentualnie cukierki o smaku dzikiej róży, malin czy lipy.