Totalna biologia, czyli choroby jako nierozwiązane konflikty

Totalna biologia, czyli choroby jako nierozwiązane konflikty

Jeszcze relatywnie niewiele osób słyszało o Totalnej Biologii, podejściu do leczenia która pozwala z szerszej perspektywy spojrzeć na człowieka i jego zdrowie. Jest to dziedzina identyfikująca choroby człowieka wraz z rozmaitymi zachowaniami czy emocjami. Koncepcja ta łączy wiedzę z różnych dyscyplin naukowych jak Nowa Medycyna Germańska dr. Hamera, biologia, psychoonkologia, psychogenealogia czy symbolizm. Przy tym wynika między innymi z obserwacji roślin, zwierząt oraz ludzi, w kontekście całej ewolucji.

Czym jest choroba?

Choroba, według Totalnej Biologii to pewnego rodzaju rozwiązanie, zastosowane przez nasz mózg, które ma na celu przetrwanie osoby, rodziny czy całego gatunku. Choroby są mianowicie sposobem przeżywania stresu emocjonalnego. Przede wszystkim pojawiają się w momencie zaistnienia nagłego stresu, wywołującego szok, ale również mogą wystąpić, gdy stan stresu jest długotrwały oraz mocno obciążający. Stan choroby jest dlatego, iż mózg próbuje w ten sposób odciążyć świadomość, przesuwając problem do podświadomości, a ta stosuje rozwiązanie w zakresie biologii. Co ciekawe niektóre traumy mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Takie podejście pokazuje, iż właściwe leczenie powinno się odbywać przy pomocy praw biologicznych, co zostało odkryte w 1978 roku przez dr Hamera. Natomiast francuski onkolog dr Claude Sabbah wykorzystał owe prawa biologiczne do stworzenia Totalnej Biologii. Choroby są więc doskonałymi programami przetrwania, które zostały zaaranżowane i zdefiniowane przez nasz mózg. Jeśli przyjrzymy się zwierzętom, które rzadko chorują podczas gdy ludzie wciąż zapadają na rozmaite choroby, to z łatwością zauważymy przyczynę takiej sytuacji. Co ciekawsze częstotliwość występowania raka u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi jest bliska zeru. Wynika to stąd, iż osoby te mają inne sposoby na radzenie sobie ze stresem.

Terapia według Totalnej biologii

Wszystkie choroby mają swoje źródło w konfliktach. Czasami takie konflikty są łatwe do znalezienia, ale mogą też być starannie ukryte w podświadomości, w związku z czym odkrycie ich zajmuje więcej czasu. W dodatku, gdy pojawiają się negatywne emocje na temat zaistniałej choroby, jak na przykład strach oraz gniew, to mogą one jeszcze wzmocnić objawy bądź wytworzyć nowe schorzenia. Kiedy zrozumiemy, że każde zaburzenie jest biologicznym rozwiązaniem konfliktu, to możemy zacząć je leczyć. Terapia taka polega na odnalezieniu praprzyczyny danej choroby. Oczywiście nie wolno w tym czasie przerywać leczenia farmaceutycznego, jednak warto wesprzeć konwencjonalne leczenie odprogramowywaniem biologicznym. Tak naprawdę każda nasza choroba bierze się z emocji, jednak musimy sobie uświadomić, czy pochodzą one od nas, czy może odziedziczyliśmy je po przodkach. W odkryciu tego pomagają właśnie terapeuci Totalnej Biologii.

Ta nowa świadomość pomaga również zapobiegać przyszłym schorzeniom, gdyż mamy możliwość nauczenia się właściwego przetwarzania konfliktów, aby nie wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Jeśli cierpimy w ciszy, to w ten sposób programujemy chorobę. Dlatego ważne jest, aby nabyć umiejętność wyrażania uczuć, a także uwolnić się od przodków oraz ich konfliktów. Istotną kwestią jest też wybaczanie, a także nie uzależnianie własnego szczęścia od innych. Gdy nauczymy się tego wszystkiego, to znacznie łatwiej nam będzie radzić sobie z sytuacjami stresowymi oraz trudnymi emocjami.

 

Podobne artykuły

 1. Ewa
  23 października 2016 o 22:25 Odpowiedz

  zawsze czułam, że nasz mózg jest mądrzejszy od nas. Nie po to się rodzimy aby zaraz po tym umierać czy chorować. Wszystko w świecie ma swój sens.
  Dziękuję za cały cykl konferencji. Pozdrawiam.

 2. Maria
  24 października 2016 o 00:10 Odpowiedz

  Ciekawe, że ten “TOTALNY BIOLOG” nie uznaje świata mikrobów. Dla niego wszystko sprowadza się do przysłowiowego braku “miłości dla teściowej” i nie rozwiązanego konfliktu. Owszem, toksyny emocjonalne są ważne i można je przezwyciężyć, ale żeby zaraz “obudowywać swoje intuicje” buddyzmem, starochińskimi wierzeniami, albo też jakimś innym synkretyzmem – toż to odjazd od rzeczywistości. Był KTOS taki, kto 2000 lat temu powiedział -“Twoja wiara Cię uzdrowiła” (nie ja, tylko wiara ) I TO NIE BYLE KTO, bo zostawił nam sobie fotografię z tamtych czasów (www.manoppello.eu) TAK, MATERIALNY DOKUMENT. To ON przyniósł na świat religię MIŁOŚCI z wszystkimi tego słowa konsekwencjami. I pokazał, jak TO SIĘ ROBI.Ludzie – nie dajcie się zwariować!

 3. Zdzisława Stankiewicz
  29 stycznia 2017 o 00:31 Odpowiedz

  To niesamowite jak niektórzy każde słowo biorą dosłownie,nie słuchają.tylko od razu wiedzą swoje a właśnie trzeba czytać,słuchać między wierszami,przemyśleć,przetrawić…..Co,nie znaczy,że ten ktoś musi się ze wszystkim zgadzać,każdy ma swoją wiedzę i swój tok rozumowania.Nie osądzajmy,bo będziemy osądzeni.Po .prostu bądzmy dla siebie mili.Zdzisłława Stankiewicz

 4. Ania
  5 maja 2017 o 09:11 Odpowiedz

  Polecam totalną biologię. Dzięki niej sporo problemów swoich i bliskich rozwiązałam. Czasami nie jest prosto od razu znaleźć źródło, czasem boli, ale pojawia się światło i jak pstrykniecie choroba znika.

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.