Weganizm – najlepsza dieta pozwalająca schudnąć

Weganizm – najlepsza dieta pozwalająca schudnąć

Weganizm, paleo, frutarianizm, dieta medycyny chińskiej – każda z diet ma swoich gorących zwolenników. Każda z nich ma konkretne cele i argumenty. Nie ze wszystkimi się zgadzam, sam osobiście uznaję, że najbliżej mi do diety wegetariańskiej. Ale chciałbym kilka słów napisać o weganiźmie i tym jak pomaga w chudnięciu.

Dość często mówi się, że wszelkiego typu węglowodany przyczyniają się do wzrostu wagi i jeśli pragniemy schudnąć, to musimy koniecznie wyeliminować je z codziennego menu. Jednak nie do końca jest to prawdą. Okazuje się bowiem, że wiele osób będących na diecie wegańskiej, gdy w skład ich codziennego menu wchodzi mnóstwo owoców, pomimo takiego jadłospisu bogatego w cukry chudnie bądź utrzymuje prawidłową wagę.

Co mówią badania?

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Południowej Karolinie potwierdzają te fakty. Otóż okazuje się, że dieta wegańska jest jedną z lepszych diet odchudzających. Uczestnicy, którzy wzięli udział w tym 6-miesięcznym badaniu, zostali podzieleni na pięć różnych grup, a każda z nich miała inną dietę:

  1. Dieta ogólna z uwzględnieniem również wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego
  2. Dieta pół-wegetariańska z okazjonalnym spożyciem mięsa
  3. Dieta wegetariańska, która wyklucza mięso, drób i ryby, ale obejmuje nabiał
  4. Dieta pesco-wegetariańska dieta, która wyklucza mięso, ale obejmuje owoce morza
  5. Dieta wegańska, która wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego

Po upływie sześciu miesięcy badacze stwierdzili, że dieta wegańska wpływa najlepiej na odchudzanie. Ci, którzy spożywali tego typu menu, stracili więcej kilogramów. Było to mniej więcej o 4,3% więcej od średniej liczonej z pozostałych grup. Już po dwóch miesiącach stosowania diety wegańskiej było widać wyraźne różnice.

Co ważniejsze uczestnicy pozytywnie odbierali tego typu zmiany i czuli się naprawdę wspaniale. Zauważono u nich znaczne zmniejszenie się ilości tłuszczu, a także wyraźnie obniżony wskaźnik BMI.

W czym pomoże Ci dieta weganizm?

Jedzenie pełnowartościowej żywności wegańskiej z dużą ilością świeżych owoców i warzyw ma wiele zalet. Wśród nich można wymienić następujące:

  • Hydratacja – taki stan jest konieczny dla osiągnięcia optymalnego stanu zdrowia. Na diecie wegetariańskiej oraz wegańskie o wysokiej zawartości owoców często sięgamy po potrawy roślinne, które mają dużą zawartość wody, a przy tym wspomagają trawienie, eliminację toksyn i przyczyniają się do lepszego funkcjonowania organizmu.
  • Dieta wegetariańska i wegańska bogata jest w ogromną ilość witamin i minerałów, dzięki czemu organizm jest lepiej odżywiony. W przeciwieństwie do tradycyjnego menu, taki styl żywienia nie przyczynia się do dostarczania pustych kalorii. Niezmiernie ważne są też przeciwutleniacze, które znajdują się w produktach roślinnych i bardzo dobrze wpływają na zdrowie człowieka.
  • Naturalny sposób na detoksykację – weganizm pozwala odtruć organizm i pozbyć się z niego toksyn. Niestety w dzisiejszych czasach narażeni jesteśmy na działanie rozmaitych środków chemicznych, a dieta roślinna z pewnością ułatwi nam pozbycie się ich.
  • Naturalne odchudzanie – pełnowartościowa dieta wegańska, która jest bogata w różne surowe produkty spożywcze, z natury jest mniej kaloryczna niż tradycyjne menu. Dlatego też spożywając nawet sporą ilość kalorii, w efekcie mamy niższy bilans energetyczny, co przyczynia się do schudnięcia. Takie roślinne menu pozwala w łatwy sposób pozbyć się nadmiernych kilogramów i to bez konieczności stosowania głodówek. Dobrze skomponowane menu nie tylko jest sycące, ale równocześnie dostarcza wszelkich niezbędnych składników odżywczych.

Jeśli więc pragniemy osiągnąć idealną wagę w sposób naturalny, a przy tym zyskać lepsze zdrowie i samopoczucie,  to najlepszym wyborem będzie taka dieta wegańska z uwzględnieniem sporej ilości surowych produktów.

Jak wspomniałem na wstępie, jestem zwolennikiem wegetarianizmu, więc po okresie oczyszczania i chudnięcia zalecam powrócenie do takiej diety oraz picia koktajli warzywno-owocowych. A jeśli chcesz więcej dowiedzieć się na temat takiej diety i samych koktajli to zarejestruj się na stronie http://pijezielonekoktajle.pl – już wkrótce otrzymasz sporo inspiracji i wiedzy jak do tego mądrze przystąpić.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.