Przedawkowanie antydepresantów może być bardzo groźne. Są naturalne środki na stany lękowe.

Przedawkowanie antydepresantów może być bardzo groźne. Są naturalne środki na stany lękowe.

Niepokój jest częstą przypadłością wielu osób we współczesnym społeczeństwie. Nic dziwnego, że furorę robią wszelkie specyfiki mające na celu uspokojenie nastrojów. Są też jednocześnie jednymi z najbardziej nadużywanych leków, zarówno te dostępne za pośrednictwem recepty i jak też nielegalnie.

Nastolatki, którym przepisywane są środki uspokajające będą nawet do 12 razy bardziej narażone na nadużycia tych leków w dorosłym życiu niż nastolatkowie, którzy nigdy nie przyjmowali takich leków. W celu zwalczania lęku, wielu lekarzy często jednak przepisują leki, dzięki czemu dana osoba jest w stanie funkcjonować lepiej – choć może to być jedynie pozorne uczucie.

Leki uspokajające jak sama nazwa mówi mają wywoływać uczucie odprężenia i dawać poczucie spokoju. Co jednak ciekawe, najbardziej rozpowszechnionym efektem ubocznym tych leków są… bardziej nasilone stany lękowe. Objawami odstawienia takich leków są; lęk, depresja, bezsenność i ekstremalne zachcianki.

Przepis na domowy, naturalny lek przeciw depresyjny

miod-cytryna-imbir-2

Cytryna i miód znane są z ich kojących i relaksacyjnych właściwości. Zwłaszcza niektóre związki w miodzie mają działanie uspokajające, co jest widoczne, gdy przyjmowane są w większych ilościach.

Oto składniki:

  • Sok z cytryny – 2 łyżeczki
  • 2 łyżeczki mielonego imbiru
  • 1 łyżeczka miodu

Sposób przyrządzenia: dodaj wszystko do miski, wymieszaj i przyjmuj trzy razy dziennie.

Inne naturalne leki

graviola

Graviola

Graviola

Graviola jest jednym z kilku środków na mocne stany lękowe i ataki paniki. Ten owoc jak wielokrotnie wykazano w badaniach, pomaga złagodzić skutki i objawy lęków i depresji. Więcej o gravioli możecie dowiedzieć się tutaj.

sok-z-gravioliCi którzy wolą ją spożywać od razu w formie soku polecamy sok z gravioli. Pijąc taki sok wpływamy korzystnie na nasze samopoczucie, jednocześnie zapewniając prawidłową homeostazę (równowagę) organizmu. Taki sok można kupić np. klikając tutaj.

Męczennica

Stosowana jako naturalny środek medycyny ludowej na lęki, ataki paniki i bezsenność. Skuteczność męczennicy wykazano w badaniach – wypadła nadzwyczaj dobrze. Jedno z badań rzeczywiście okazał się być równie skuteczne jak leki z grupy benzodiazepinów, ale bez efektów ubocznych w postaci zmęczenia.

Sól do kąpieli

Trudno, żeby w każdej sytuacji zdenerwowania biec do wanny i się w niej zanurzać. Tym niemniej taki naturalny relaks poprzez zwiększenie temperatury ciała pomaga w regulowaniu nastroju i obniża lęk.

 

Źródła:
1) http://www.minddisorders.com/A-Br/Anti-anxiety-drugs-and-abuse.html
2) https://www.gulfbreezerecovery.com/dangers-anti-anxiety-medications/
3) http://www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/home-remedies-for-anxiety.html
4) http://www.treehugger.com/health/8-natural-remedies-anxiety.html

Podobne artykuły

Odpowiedz