Jak dobrze się wyspać na właściwym materacu? Test materacy do spania PlantPur

Jak dobrze się wyspać na właściwym materacu? Test materacy do spania PlantPur

Jednym z podstawowych fundamentów dobrego zdrowia jest należyte wysypianie się. Jest to oczywiste dla nas wszystkich, a jednak wg ostatnich badań połowa Polaków ma regularnie kłopoty ze snem. Wśród nich można wymienić kłopoty z zasypianiem, budzenie się w nocy, płytkość snu, uczucie zmęczenia nad ranem.

6 podstaw zdrowego snu

Możemy sobie zapewnić właściwy sen, dbając o określone warunki w otoczeniu, a także wprowadzając kilka drobnych zmian do życia codziennego. Z czasem odkryjemy własną receptę na zdrowy sen, która pozwoli nam w ciągu nocy zregenerować siły. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Powinniśmy:

 1. Wspierać naturalne rytmy organizmu
 2. Kontrolować ilość światła w otoczeniu
 3. Ćwiczyć
 4. Jeść zdrowo
 5. Nauczyć się metod relaksacyjnych
 6. Zadbać o właściwe warunki do spania

Dzisiaj skoncentrujemy się na ostatnim z opisanych punktów, czyli właściwych warunkach do spania, a konkretnie na materacu.

Materac też może być eko

W nasze ręce trafił materac PlantPur Natural – jest to ekologiczny materac do spania mogący spełniać także funkcję rehabilitacyjną. Połowa materiałów ropopochodnych, z których wykonane są standardowe materace zostały zastąpione olejami roślinnymi. Użyte tkaniny posiadają warstwę probiotyczną, a także są tak skonstruowane by zwalczać bakterie, roztocza i grzyby, które potrafią się w takich materacach zagnieżdżać.

Opakowanie

Zamówiony materac przyjeżdża elegancko zapakowany – jest to duży rulon, z którego zostało wypompowane powietrze – do mnie dotarł akurat ten sporej wielkości, bo 180x200cm więc także i nieco ważył. Opakowanie wygląda tak:

 

Myślicie, że wyjęcie materaca z takiego opakowania jest łatwe? Niestety nie. Na szczęście producent dołącza sprytne rozwiązanie – nożyk do przecięcia wszystkich warstw ochronnych – co prawda granatowe poszycie zostanie zniszczone, ale dzięki temu bardzo łatwo wyciągnąć materac.

 

Sam proces rozcinania jest bezpieczny i dziecinnie prosty:

 

Po zdjęciu zewnętrznego opakowania oczom naszym ukazuje się materac szczelnie zawinięty w folię z odessanym powietrzem, którą także przecinamy dołączonym nożykiem:

 

Po wyjęciu materaca w kilka chwil odzyskuje on swoją naturalną wielkość. Można go od razu umieścić w stelażu łóżka:

 

Jak widać na zdjęciu do zestawu dołączone są 2 poduszki – zagłówki wykonane z tego samego materiału, dzięki czemu dobrze komponują się z całością.

Dwie warstwy

To co zwróciło moją uwagę to dwuwarstwowość materaca. Pierwsza, grubsza warstwa stanowiąca podstawę ma ok. 20cm wysokości. Składa się z pianki poliuretanowej z dodatkiem oleju kokosowego. Jest odporna na odkształcenia i wykonana w specjalnej terchnologii zwanej moletkowaniem, co zapewnia równomierność wgłębień, a tym samym prawidłowe ułożenie ciała oraz poprawienie krążenia krwi. Druga warstwa jest to termoelastyczna pianka zawierająca do 50% olejów roślinnych. Co ciekawe jest zdejmowalna i można ją dzięki temu bezproblemowo wyczyścić:

Ponadto można sobie wybrać z jakiego rodzaju materiału jest wykonana wierzchnia warstwa: może być z dodatkiem aloesu lub kaszmiru. Ja wybrałem tę drugą wersję. Materiał jest miły w dotyku, sprawia wrażenie luksusowego. Trudno także przyczepić się w czymkolwiek do jakości wykonania. Początkowo miałem jedynie wrażenie, że jest większy niż zamówiony przez mnie wymiar – ledwo udało mi się go wcisnąć w stelaż łóżka, ale finalnie się udało i widzę, że dzięki temu jest solidnie zamocowany.

Jak się na tym leży i śpi?

Za mną dopiero pierwsze noce, ale mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami. Pierwsze to takie, że materac jest dość twardy, relatywnie mało się ugina. Rozmawiałem ze znajomym kręgarzem i potwierdził, że lepiej spać na twardszej powierzchni niż takiej która swobodnie się ugina. Mój poprzedni materac był zdecydowanie bardziej miękki, więc być może też takie moje odczucie. Na pewno jeśli śpicie z partnerem nie odczujecie, że przekręca się na drugi bok, a całe łóżko faluje – tu nie ma o tym mowy.

Pomimo pierwszego wrażenia większej twardości spałem całą noc i nie obudziłem się z bólem jakiejkolwiek części ciała – a to chyba dowód na subiektywność moich wrażeń. A wracając do nich – materac przez to, że jest dwuwarstwowy jest też nieco wyższy niż inne standardowe konstrukcje – miałem więc wrażenie, że śpię wyżej.

Jest wygodny – to kolejna myśl, która przyszła mi do głowy po pierwszym wskoczeniu na niego. Nie jest to więc twardość, od której czuje się dyskomfort.

Zdejmowalna wierzchnia warstwa – pisałem już o tym powyżej, jednak warto to poruszyć, bo nie jest to rynkowy standard. Łatwo się ją odpina – łączy się z dolną częścią za pomocą zamka – i można ją normalnie prać. Tak przynajmniej gwarantuje producent. A propos gwarancji – otrzymujemy aż 7-letnią gwarancję na materac. Miło 🙂

Ma dużo dobrych opinii w sieci

Na przetestowanie materaca zdecydowałem się także z uwagi na pozytywne opinie jakie zbiera w sieci, możecie je przeczytać choćby tutaj: https://www.facebook.com/pg/plantpur/reviews/ – za mną dopiero kilka nocy, więc dopiszę po około miesiącu moje kolejne wrażenia.

Znalazłem także w sieci kilkuminutowy filmik o wrażeniach ze spania na materacu:

Polski produkt

Materace są polskiej produkcji – to także miły element całości – jesteśmy w stanie produkować dobre jakościowo produkty, na dodatek ekologiczne i prozdrowotne. Producent dodatkowo daje wieloletnią gwarancję oraz 101 nocy na przetestowanie materaca, a jeśli nie będzie nam odpowiadał to… po prostu możemy go zwrócić. Są więc chyba pewni swojego produktu 🙂

Ostatni element to cena: zamówiony przez mnie kosztuje 1849zł za wersję 180x200cm. Jest to bardzo konkurencyjna cena jeśli popatrzymy na produkty podobne jakościowo. Oczywiście rozmiary są różne, najmniejszy to materac na pojedyncze łóżko o rozmiarach 80×200, wówczas kosztuje 839zł. Wysyłkę macie za darmo.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o materacach PlatPur lub zamówić sobie taki sam to zapraszam na stronę: http://sposobnabezsennosc.pl/materace-do-spania-plantpur/

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

close

Jak Skutecznie Poprawić Jakość Snu?

Zapisz się do bezpłatnego newslettera, dzięki czemu:

 • check
  Poznasz czynniki, które wpływają na pogorszenie jakości snu
 • check
  Dowiesz się co zrobić by szybko zasypiać oraz dobrze się wysypiać
 • check
  Otrzymasz zupełnie ZA DARMO ten eBook: 5 prostych sposobów na lepszy sen!

Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.