Domowe sposoby na refluks

Domowe sposoby na refluks

Nierównowaga soków trawiennych w żołądku może być przyczyną nieświeżego oddechu, nudności, bólu żołądka, zgagi oraz nawracających zaparć. Problem refluksu staje się coraz powszechniejszy i dotyczy on zarówno mężczyzn jak i kobiet.  Głównymi przyczynami jest zbyt duża ilość pikantnego jedzenia, niewłaściwe nawyki żywieniowe, nadmierny stres, a także nadmierne spożycie alkoholu.

Problematyczna jest również niedostateczna ilość owoców oraz warzyw. Na szczęście istnieje kilka domowych środków, które mogą pomóc w tego typu dolegliwościach.

Imbir

Ten zdrowy korzeń może łatwo rozwiązać problem refluksu, ponieważ stymuluje on produkcję większej ilości śliny w ustach. Warto więc pożuć kilka plastrów w ciągu dnia. Ewentualnie można się również rano napić herbaty imbirowej. W celu polepszenia smaku dodajmy do napoju miód lub

Liście bazylii

Liście bazylii zawierają pewne związki, które to stymulują produkcję śluzu, a przy tym wspaniale obniżają poziom kwasowości w żołądku. Wystarczy opłukać od 5 do 7 liści bazylii i zjeść je zaraz po skończonym posiłku. Jeżeli smak ten jest dla nas zbyt intensywny, to możemy też zmieszać 10 liści wraz z filiżanką letniej wody i wypić ją po posiłku.

Goździki

Innym sposobem jest spożywanie goździków, które podnoszą poziom soków trawiennych. Okazuje się bowiem, że ich zbyt niski poziom może przyczyniać się do refluksu. Warto więc żuć trzy goździki dziennie, aż do momentu, gdy puszczą one aromat.

Cynamon

To niesamowicie zdrowa przyprawa, która jest jednym z lepszych domowych leków na refluks. Działa bowiem zobojętniająco kwas i usuwa gromadzący się gaz w żołądku. Jeśli chcemy skorzystać z dobrodziejstw cynamonu, to wymieszać łyżeczkę proszku z wodą i dodać odrobinę miodu. Połączenie cynamonu i miodu pomaga w oczyszczeniu jelit i łagodzi objawy ewentualnej niestrawności.

Zmiana nawyków to jednak wciąż podstawa

Pamiętajmy, że chociaż powyższe sposoby są skuteczne, to aby pozbyć się na zawsze refluksu, należy odpowiednio zmienić nawyki. Przede wszystkim do diety trzeba wprowadzić więcej warzyw i owoców. Poza tym warto zrezygnować ze zbyt ostrych i tłustych potraw, a także zminimalizować ilość alkoholu. Do codziennej diety powinno się także wprowadzić więcej błonnika roślinnego, a także należy pić sporo wody. Szczególnie pamiętajmy też o systematycznej aktywności fizycznej, która powinna być każdego dnia. To wszystko korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Podobne artykuły

  1. Agata
    7 czerwca 2017 o 06:20 Odpowiedz

    A ja wyleczyłam się z refluksu sokiem z kapusty. Po miesiącu brania siatki leków od gastrologa, które bardziej szkodziły niż pomagały, przerzuciłam się na tę naturalną metodę. Codziennie piłam jedną szklankę soku z surowej kapusty. Po dwóch miesiącach kuracji cofanie treści żołądkowej i zgaga przeszły jak ręką odjął i więcej nie wróciły. Polecam wszystkim.

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.