Firma Essie czyli legendarna marka i kultowe kolory

Firma Essie czyli legendarna marka i kultowe kolory

Artykuł sponsorowany.

Zobacz legendarną markę lakierów do włosów, która odmieniła życie wielu kobiet.

Marka Essie to przed wszystkim jej słynna założycielka Essie Weingarten. Te nowatorskie lakiery, słynące ze swoich pięknych kolorów to efekt jej długoletniej fascynacji kolorami. Już w wieku 3 lat, odwiedzając wraz z mamą salon fryzjerski, zakochała się w manicure i możliwościach, jakie daje kobietom. To z tej miłości do paznokci i oryginalnych kolorów powstała marka Essie. Dziś w ofercie firmy możemy znaleźć 160 odcieni w linii profesjonalnej i 100 w linii masowej, którą możemy spotkać w wielu drogeriach, również w Polsce (popularna strona). Marka Essie jest u nas obecna od 2011 roku.

Te lakiery wyróżniają się swoimi kolorami, ale również pięknym kryciem, trwałością i łatwym nakładaniem, dzięki świetnej konsystencji. To lekka formuła, która sprawdzi się i w domu i w salonie kosmetycznym. Dla zastosowań profesjonalnych, stworzono odrębną linie, która zapewnia jeszcze większą precyzję i wytrzymałość aż do 7 dni. Lakiery Essie łatwo rozpoznasz po prostej buteleczce z wytłoczoną nazwą marki oraz białej nakrętce.

Marka stała się sławna głównie dzięki ciekawym odcieniom, które wypuszcza w każdym sezonie nieprzerwanie od ponad 30 lat. Znajdziemy tu mnóstwo inspirujących odcieni, które upiększały dłonie celebrytów, gwiazd, i redaktorek największych kobiecych pism. Wspomnijmy przynajmniej klika z nich, które są na liście bestsellerów Essie.

https://www.youtube.com/watch?v=9y5TfGdSwPg

https://www.youtube.com/watch?v=iafEgPazKrc

https://www.youtube.com/watch?v=Z0viHgq6DTA

Really Red to lakier, który kupimy w linii profesjonalnej link. To elegancka czerwień, dla stylowej kobiety. historia kolorów Essie jest bardzo ciekawa, wiele z nich spotkało się z zainteresowaniem ze strony gwiazd. Zerknijmy więc na kultowe odcienie Essie.

really-red

W 1981 roku premierę ma pierwszych 12 odcieni marki Essie, w tym EBlanc, Bordeaux i Baby’s Breath, które są w ofercie marki do dzisiaj. W 1983 roku lakier Essie pojawił się na paznokciach gwiazdy telewizji Joan Rivers w Tonight Show. Wybrała ona czerwony odcień Apple. Ballett Slippers to delikatny róż, który zdobył uznanie samej królowej angielskiej Elżbiety II w 1989 roku. Odcień Mademoiselle powstał w 1998 roku przy współpracy z amerykańskim pismem dla kobiet o tej samej nazwie. Ten transparentny odcień różu wywodzi się z kolekcji ślubnej. Merino Cool powstał 5 lat temu, ta zgaszona śliwka pojawiła się na paznokciach Lady Gagi. Klasyczny ocień Blanc, czyli śnieżna biel od lat jest topowym odcieniem w ofercie firmy. Przydymiony brąz Smokin’ Hot to pierwszy wybór gwiazd i celebrytek. W 2005 roku powstał najdroższy lakier premium marki, przy współpracy z Platinum Guild International (PGI): I Do to piękny, wyrazisty róż. Lakier Essie wybrała również do swojej ślubnej stylizacji Kate Middelton. Dla uczczenia królewskiego ślubu wybrany przez nią biało-różowy kolor został nazwany Royal Blessing.

Oprócz pięknych kolorów w kolekcji Essie nie zabrakło również profesjonalnych produktów do zabezpieczania paznokci i utrwalania lakieru. Są one obecne w ofercie marki od 1982 roku i wciąż ulepszane. To doskonałe bazy i preparaty nawierzchniowe, jak np. topowy produkt marki good to go! czyli ultraszybkoschnący lakier nawierzchniowy, który sprawia, że perfekcyjny manicure przetrwa jeszcze dłużej.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.