Gorzki melon zabija do 98% z komórek nowotworowych i leczy cukrzycę

Gorzki melon zabija do 98% z komórek nowotworowych i leczy cukrzycę

Istnieje wiele naturalnych substancji, które są w stanie skutecznie niszczyć komórki nowotworowe m.in. resweratrol, zielona herbata oraz Seanol, które zabijają jedynie komórki rakowe i jednocześnie nie wyrządzają żadnych szkód w ludzkim organizmie.

Kolejną naturalną substancją, która jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia i wykazuje zdolność do „zagładzania” komórek rakowych porównywalną do działania szkodliwej chemioterapii, jest sok z gorzkiego melona, który jest szczególnie popularny wśród charakteryzujących się wyjątkową długowiecznością mieszkańców Okinawy i działa nawet na szczególnie trudne w leczeniu nowotwory trzustki.

Już 5% roztwór wodny soku z gorzkiego melona niezwykle silnie oddziałuje na komórki nowotworowe. W czasie badań substancję tą testowano na 4 różnych typach nowotworu trzustki, a efekty eksperymentu wykazały, że w dwóch przypadkach sok z gorzkiego melona zmniejszył aktywność komórek nowotworowych o 90%, a w pozostałych o 98% w zaskakująco krótkim czasie zaledwie 72 godzin!

Melon pozbawia komórki nowotworowe pokarmu

Działanie soku z gorzkiego melona pozwala pozbawić komórki nowotworowe podstawowego pokarmu, czyli glukozy i powoduje ich samoistne obumieranie z powodu braku niezbędnego do wzrostu pokarmu.

Co ważne badania te zostały przeprowadzone na żywych organizmach, a nie jedynie w warunkach laboratoryjnych! Naukowcy z Uniwersytetu w Colorado testowali gorzki melon na myszach, u których zaobserwowano 64% zmniejszenie wielkości guzów trzustki bez żadnych skutków ubocznych! Wynik badania znacznie przewyższył poziom skuteczności najczęściej stosowanych w leczeniu nowotworów leków. W badaniu na myszach zastosowano dawkę odpowiadającą 6 g proszku z gorzkiego melona – jest to optymalna dawka dla osoby dorosłej o wadze około 75 kg .

Przemysł farmaceutyczny stale dąży do wynalezienia skutecznego leku na raka i jego opatentowania w celu osiągnięcia niewyobrażalnych zysków, a jak widać wystarczy sięgnąć po w pełni naturalną i bezpieczną dla zdrowia substancję, aby pozbawić komórki nowotworowe niezbędnego im do wzrostu pokarmu.

Co więcej właściwości gorzkiego melona może także pomóc diabetykom. Naukowcy odkryli niedawno, że gorzki melon łagodzi prowadzący do rozwoju cukrzycy zespół metaboliczny przez jego korzystny wpływ na metabolizm glukozy.

Melon bardzo ważny, ale potrzebuje wspomagania

Wyniki badań na działanie gorzkiego melona są bardzo obiecujące i jasno dowodzą, że można szybko pokonać nawet najbardziej złośliwe postaci nowotworów, ale należy działać na wielu płaszczyznach.

Aby, zapobiegać tej strasznej chorobie należy przede wszystkim wspomagać pracę układu odpornościowego, stosować kuracje detoksykacyjne, leczyć infekcje stomatologiczne oraz zrezygnować z rakotwórczych i toksycznych materiałów stomatologicznych, alkalizować organizm, zapobiegać powstawaniu wolnych rodników tlenowych oraz dostarczać do organizmu wartościowe składniki odżywcze, aby utrudnić rozwój komórek nowotworowych.

gorzki-melon-swansonWszystkie komórki nowotworowe potrzebują do wzrostu pokarmu w postaci glukozy, a gorzki melon może skutecznie pozbawić je źródła energii. Co więcej, jest on powszechnie dostępny zarówno w sklepach ze zdrową żywnością, jak i w sklepach internetowych, a do jego zakupu nie potrzeba żadnych recept!

Gorzki melon można zakupić także w postaci kapsułek – tu polecamy produkty znanej firmy Swanson. W dobrej cenie możecie kupić je tutaj.

Podobne artykuły

 1. Agnieszka
  11 sierpnia 2016 o 10:47 Odpowiedz

  gorzki melon dostępny jest też w formie herbaty, można spróbować dzięki Ready herbs EU (www.readyherbs.eu). Na Tajwanie to tradycja

 2. wga
  11 sierpnia 2016 o 16:46 Odpowiedz

  A gdzie można znaleźć wyniki badań z tym melonem , na ilu ludziach dokonano tych badań?

 3. Basia
  23 sierpnia 2016 o 21:01 Odpowiedz

  Gorzki melon można kupić w sklepie internetowym littleindia.pl Jest stosowany od starożytności w Ayurwedzie najstarszym holistycznym systemie medycznym świata.

 4. Jola
  5 czerwca 2018 o 11:48 Odpowiedz

  Witam ! Czy jest ktoś kto używał i może podzielić się swoją opinią. Bardzo proszę o opinie.

 5. Stanisław
  15 kwietnia 2019 o 15:43 Odpowiedz

  Zażywam 1 tabletkę “Momordica Bitter Melon 200 mg ” dziennie od 2 tygodni i efekt działania na ewentualne obniżenie poziomu cukru jest zerowy.Nie wiem czy warto dalej
  łykać te pastylki.

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.