Jak telefony komórkowe wpływają na nasz mózg?

Jak telefony komórkowe wpływają na nasz mózg?

Najnowsze badania kliniczne wykazały, że zaledwie 15 minut ekspozycji na promieniowanie z telefonów komórkowych w czasie rozmowy może zmieniać strukturę i funkcje mózgu, w tym aktywność fal mózgowych, które odpowiadają za procesy poznania, nastroju i zachowania.

W jednym z przeprowadzonych badań, 31 zdrowych kobiet wzięło udział w badaniu, opublikowanym w portalu Plos One – popularnym serwisie publikacji prac naukowych; wszyscy uczestnicy brali udział w teście dwukrotnie. Jednego dnia telefon komórkowy został przyczepiony do uszu kobiet , a atrapa telefonu została umieszczona przy klatce piersiowej. Drugiego dnia telefon komórkowy został umieszczony przy klatce piersiowej, a atrapa była przymocowana przy uchu. Podczas testów mierzono aktywność EEG i promieniowanie częstotliwości radiowej wydzielanej przez telefony.

Badania wykazały ciekawe rezultaty, szczególnie gdy telefon komórkowy został umieszczony obok ucha. Autorzy badań stwierdzili, że:

wyniki potwierdzają pogląd, że zmiany w zapisie EEG są związane z używaniem telefonów komórkowych i że efekt zależy od miejsca w którym trzyma się telefon. Zaledwie 15 minut ekspozycji telefonu komórkowego bezpośrednio do ucha “wiąże się ze zwiększoną aktywnością alfa, beta i pasma częstotliwości gamma w prawie każdym regionie mózgu.

Daleko idące skutki dla zdrowia

Konsekwencje tych badań są daleko idące. Ponieważ uważa się, że fale mózgowe określają nasze zachowanie, zmieniając ich aktywność można mieć wpływ na nasze zachowanie i świadomość. Aby się to stało ekspozycja musiałaby mieć miejsce przez dłuższy czas, ale jednak…

telefon-faleAgent nieruchomości Alan Znaki, który niezwykle często korzystał z telefonów komórkowych ma dziś guza mózgu, który umiejscowił się tuż obok miejsca, w którym zazwyczaj trzymał telefon komórkowy. Zaczął wykazywać zmiany zachowania się już kilka lat przed stwierdzeniem u niego guza – zaatakował on rejon mózgu odpowiedzialny za uczucia i rozsądek.

Poprzednie badania mózgu prowadzone przez Instytut Badania Mózgu przy uniwersytecie Swinburne w Melbourne wykazały, że promieniowanie telefonów komórkowych znacznie zwiększyły aktywność fal alfa w mózgu. Inne badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Loughborough i ich Centrum Badawczego Snu w Anglii pokazały, że nie tylko promieniowanie telefonów komórek może zmienić zachowanie danej osoby podczas rozmowy, ale wzorce fal mózgowych w dalszym ciągu mogą być zakłócone długo potem. Np. niektóre z badanych osób miały trudności z zasypianiem.

Obawy o skutki zdrowotne sieci komórkowych 4G

Technologia Czwartej generacji (4G) zyskuje na popularności bardzo szybko. Zaletą 4G jest to, że zapewnia użytkownikom znacznie zwiększone szybkości transmisji danych. Minusem jest to, że ta zwiększona wydajność może nie być najlepsza dla naszego zdrowia.

Badania z 2013 roku wykazały, że 30 minut ekspozycji na promieniowanie telefonów komórkowych 4G może zmieniać aktywność fal mózgowych bardziej niż w starszej technologii 3G. Ekspozycja na promieniowanie 4G wpłynęła na aktywność mózgu po obu jego stronach.

Dlaczego jest tak, że dopiero teraz słyszymy o potencjalnie śmiertelnych skutkach promieniowania telefonów komórkowych?

Wiele badań dotyczących narażenia telefonu komórkowego jest bez wniosków końcowych lub też są niejednoznaczne. Dlaczego? Według niezależnych badań przeprowadzonych przez dr Andrew Marino, 87% badań fal mózgowych dotyczących skutków promieniowania elektromagnetycznego z telefonów komórkowych jest finansowanych przez branżę telekomunikacyjną. I chyba wszystko jasne.

Na koniec kilka porad

Korzystajcie z telefonu komórkowego wtedy kiedy jest to konieczne. A najlepiej przez przewodowy zestaw słuchawkowy, gdyż wówczas mamy możliwość odsunięcia aparatu od głowy. Pamiętajcie też, że im gorszy zasięg tym telefon wykorzystuje więcej mocy, a więc jego wpływ na nas jest także większy. Kładąc się spać również nie trzymajmy telefonu tuż obok głowy, najlepiej zostawić go w pomieszczeniu obok.

Źródło: www.naturalnews.com. Zdjęcie: orgoneemfprotection.com

 

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.