Nowe badania przedstawione przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne (ADA) ujawniły niesamowite korzyści dla zdrowia jakie można zyskać dzięki regularnemu spożywaniu jabłek. Według badań, którego rezultaty opublikował uniwersytet z Michigan, jedzenie jabłek i produktów z jabłek zmniejsza stres oksydacyjny w organizmie, poprawia pracę serca i zdrowia oraz obniża ciśnienie krwi, a także poziom cholesterolu.

Na potrzeby tego badania naukowcy sprawdzili efekty działania pektyny z jabłek, związku bogatego w błonnik, który one zawierają. Badanie prowadzono na myszach, które były podatne na otyłość. Porównano myszy w grupach z dietą, w której otrzymywały one spore ilości jabłek oraz z innej karmionych standardową dietą bez jabłek. Wszystkie myszy spożywały te same ilości kalorii, cukrów i błonnika. Na końcu okresu testowego, myszy z grup z dietą z jabłek wykazywały znaczną poprawę ogólnego stanu zdrowia, miały mniej przypadków chorób serca niż te z grupy „bezjabłkowej”.

Gdy gryzonie skłonne do otyłości przeszły na dietę z podwyższoną zawartością tłuszczy – podobną do typowej amerykańskiej diety – i były dodatkowo karmione specjalnym preparatem z całych jabłek (w przybliżeniu dawka równa dwóm średnim jabłkom dziennie), wyniki wykazały, że korzyści dla zdrowia serca dalece wykraczały poza samo obniżenie poziomu cholesterolu (co do którego mamy i tak własne zdanie: zobacz „8 prawd o cholesterolu” – przyp. red.) – wyjaśnia dr Mitch Seymour, główny naukowiec nadzorujący badania.

Silne przeciwutleniacze i związki fitochemiczne w jabłkach przyczyniają się do zmniejszenia szkód spowodowanych przez wolne rodniki. W rezultacie wyniki kluczowych markerów typowych dla chorób serca ulegają poprawie. Jabłka są także korzystne dla układu pokarmowego, ponieważ dostarczają one do jelit zdrowych bakterii. Warto również dodać, że skórki od jabłka są bogate w związki, które zapobiegają tworzeniu się komórek nowotworowych!

Jaki z tego wniosek? Jedzmy polskie jabłka, najlepiej z upraw ekologicznych, bo to samo zdrowie!

Źródło: naturalnews.com

 

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.