Negatywne schematy myślenia a choroby

Negatywne schematy myślenia a choroby

Nie od dziś wiadomo, że to, co dzieje się w naszej głowie odzwierciedla się w naszym ciele. Wzorce negatywnego myślenia, którymi posługujemy się na co dzień mogą doprowadzić nas do wielu poważnych chorób. Przepracowanie tych wzorców, a także uwolnienie się od skrywanych traum i urazów z przeszłości jest ważnym krokiem w kierunku zdrowia. 

Wielokrotnie poruszaliśmy wpływ psychiki i tego jak nasze myśli, mniej lub bardziej uświadomione, mogą powodować choroby. Tematem tym od wielu lat zajmuje się Louise L. Hay, która sama, dzięki przepracowaniu długo chowanych w psychice urazów, wyleczyła się z raka pochwy. W swojej książce „Lecz swoje ciało” w przejrzysty sposób przedstawia prawdopodobne przyczyny różnych dolegliwości, zarówno tych mniej jak i bardziej poważnych, a także wzorce myślenia, którymi należy zastąpić stare, chorobotwórcze schematy.

Książka trafiła do tak szerokiej rzeszy czytelników, że doczekała się czwartej wersji, znacznie poszerzonej o dodatkową wiedzę. Tę wersję możecie znaleźć w linku poniżej:

 

Podobne artykuły

Odpowiedz