Normobaria – komora życia dr Pokrywki

Normobaria – komora życia dr Pokrywki

Historia wykorzystania podwyższonego cisnienia w celach leczniczych jest bardzo długa i fascynująca .Pierwsza komora hiperbaryczna została zbudowana już w 1662 roku w Anglii. Brytyjski lekarz i fizjolog,C Henshaw wykorzystywał ją do leczenia pacjentów w warunkach uzdrowiskowych. Najliczniejszymi pacjentami szybko rozwijajacej się metody terapii cisnieniowej byli nurkowie zagrożeni chorobą kesonową.

Początek  nowoczesnej terapii hiperbarycznej to lata 60-te dwudziestego wieku gdy badania holenderskich lekarzy nadały jej rozwojowi ,trwajacy do dziś  silny impuls.

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Czym jest terapia hiperbaryczna i jak to działa?

Istotą tego typu terapii jest umieszczenie pacjenta w pomieszczeniu terapeutycznym,najczesciej szczelnej komorze gdzie panuje podwyższone cisnienie , powyzej 2500 hPa .Co ważne pacjent oddycha w niej specjalną mieszanką gazową lub czystym tlenem. Efektem tych działań jest dostarczenie zwiększonej ilości tlenu do wszystkich komórek organizmu.Uruchamia to szereg bardzo korzystnych reakcji fizjologicznych w tym znaczne zwiększenie ilosci komórek macierzystych.Tak zwana hiperbaria tlenowa wymaga jednak specjalnego nadzoru podczas trwania terapii ze strony personelu medycznego. Zabieg trwa ok 1,5 godziny a czas pobytu w komorze nie może być przekroczony.

Dr Pokrywka i idea komory normobarycznej.

Jednym ze współczesnych pionierów rozwoju komór wysokocisnieniowych w celach terapeutycznych jest dolnośląski lekarz – Jan Pokrywka. Wynikiem jego wieloletnich prac jest zbudowanie pierwszego na świecie mieszkania (komory)  normobarycznnego w którym mieszka na co dzień od kilku lat.

Co pacjentom daje terapia w komorze normobarycznej?

Badania naukowe wykazują, że terapia podwyższonym ciśnieniem barycznym powoduje między innymi następujące pozytywne rezultaty:

 • Zwieksza produkcje komorek macierzystych / już po 1,5 godz. sesji ich ilość wzrośnie o 100% /
 • Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek
 • Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych
 • Pobudza regenerację nabłonków
 • Działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty. Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry
 • Spowolnia starzenie się organizmu
 • Znacząco zmniejsza obrzęk uszkodzonych tkanek
 • Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
 • Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała
 • Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania
 • Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek ciała

Terapia w komorze normobarycznej często przynosi spektakularne efekty. Wielu pacjentom oferuje zupełnie nowe możliwości zadbania o swoje zdrowie : w tym wydatne spowolnienie procesów starzenia się, odbudowanie komorek po urazach np. udarze mózgu oraz  w chorobach nowotworowych. Przekonało się już o tym wielu pacjentów z całego świata  odwiedzajacych komorę normobaryczną doktora Pokrywki w Szalejowie Górnym koło Polanicy Zdrój.

Webinar

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego w jakich schorzeniach może pomóc normobaria, jak można się lepiej leczyć i jakie jeszcze inne metody proponuje dr Pokrywka – to koniecznie weź udział w webinarze – udział jest BEZPŁATNY, a wszystko co trzeba zrobić to zarejestrować się klikając tutaj.

Podobne artykuły

Napisz komentarz