Normobaria – komora życia dr Pokrywki

Normobaria – komora życia dr Pokrywki

Historia wykorzystania podwyższonego cisnienia w celach leczniczych jest bardzo długa i fascynująca .Pierwsza komora hiperbaryczna została zbudowana już w 1662 roku w Anglii. Brytyjski lekarz i fizjolog,C Henshaw wykorzystywał ją do leczenia pacjentów w warunkach uzdrowiskowych. Najliczniejszymi pacjentami szybko rozwijajacej się metody terapii cisnieniowej byli nurkowie zagrożeni chorobą kesonową.

Początek  nowoczesnej terapii hiperbarycznej to lata 60-te dwudziestego wieku gdy badania holenderskich lekarzy nadały jej rozwojowi ,trwajacy do dziś  silny impuls.

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

Czym jest terapia hiperbaryczna i jak to działa?

Istotą tego typu terapii jest umieszczenie pacjenta w pomieszczeniu terapeutycznym,najczesciej szczelnej komorze gdzie panuje podwyższone cisnienie , powyzej 2500 hPa .Co ważne pacjent oddycha w niej specjalną mieszanką gazową lub czystym tlenem. Efektem tych działań jest dostarczenie zwiększonej ilości tlenu do wszystkich komórek organizmu.Uruchamia to szereg bardzo korzystnych reakcji fizjologicznych w tym znaczne zwiększenie ilosci komórek macierzystych.Tak zwana hiperbaria tlenowa wymaga jednak specjalnego nadzoru podczas trwania terapii ze strony personelu medycznego. Zabieg trwa ok 1,5 godziny a czas pobytu w komorze nie może być przekroczony.

Dr Pokrywka i idea komory normobarycznej.

Jednym ze współczesnych pionierów rozwoju komór wysokocisnieniowych w celach terapeutycznych jest dolnośląski lekarz – Jan Pokrywka. Wynikiem jego wieloletnich prac jest zbudowanie pierwszego na świecie mieszkania (komory)  normobarycznnego w którym mieszka na co dzień od kilku lat.

Co pacjentom daje terapia w komorze normobarycznej?

Badania naukowe wykazują, że terapia podwyższonym ciśnieniem barycznym powoduje między innymi następujące pozytywne rezultaty:

 • Zwieksza produkcje komorek macierzystych / już po 1,5 godz. sesji ich ilość wzrośnie o 100% /
 • Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek
 • Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych
 • Pobudza regenerację nabłonków
 • Działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty. Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry
 • Spowolnia starzenie się organizmu
 • Znacząco zmniejsza obrzęk uszkodzonych tkanek
 • Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
 • Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała
 • Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania
 • Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek ciała

Terapia w komorze normobarycznej często przynosi spektakularne efekty. Wielu pacjentom oferuje zupełnie nowe możliwości zadbania o swoje zdrowie : w tym wydatne spowolnienie procesów starzenia się, odbudowanie komorek po urazach np. udarze mózgu oraz  w chorobach nowotworowych. Przekonało się już o tym wielu pacjentów z całego świata  odwiedzajacych komorę normobaryczną doktora Pokrywki w Szalejowie Górnym koło Polanicy Zdrój.

Webinar

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego w jakich schorzeniach może pomóc normobaria, jak można się lepiej leczyć i jakie jeszcze inne metody proponuje dr Pokrywka – to koniecznie weź udział w webinarze – udział jest BEZPŁATNY, a wszystko co trzeba zrobić to zarejestrować się klikając tutaj.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.