Oczyszczanie na wielu poziomach – woda szungitowa

Oczyszczanie na wielu poziomach – woda szungitowa

Szungit to jeden z najstarszych z występujących na Ziemi minerałów zawierający węgiel. W odróżnieniu od diamentu i grafitu, posiada niezwykłą matrycę węglową. Molekuły takiego węgla, ze względu na swoją strukturę, są podobne do piłki futbolowej i są nazywane fullerenami.

Jak się okazało fullereny sa potężnym i długo działającym antyoksydantem, niektóre żródła podają, że nawet efektywniejszym od witaminy C i E. Szungity karelskie zalegają w najstarszych warstwach skorupy ziemskiej, a ich wiek przekracza 2 miliardy lat. Ze względu na wysoką koncentrację fullerenów można założyć ich kosmiczne pochodzenie. Takie same pozaziemskie fullereny zostały znalezione w meteorytach, które spadały na Ziemię.

Kamień ten ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Począwszy od zdolności oczyszczania wody oraz ludzkich dusz, poprzez zastosowanie w kosmetologii, aż do ochrony przed promieniowaniem .

Jeśli chodzi o wodę, to szungit jest jej naturalnym filtrem, za pomocą którego możemy się cieszyć i smakować krystalicznie czystą wodę, gdyż usuwa z niej wszelakie zanieczyszczenia. Między innymi:

 • metale ciężkie,
 • żelazo koloidalne z rur wodociągowych,
 • azotany i azotyny,
 • pestycydy,
 • dioksyny, fenole,
 • związki chloroorganiczne,
 • produkty naftowe,
 • wirusy oraz bakterie.

Okazało się, że przy współdziałaniu z szungitem woda nabiera również właściwości wspomagających zdrowie. Szungit ją strukturyzuje, przekazując swoją matrycę energetyczno-informacyjną. W wyniku tego woda szungitowa wspomaga pracę wszystkich struktur biologicznych organizmu, nie tłumiąc przy tym działania zdrowych komórek.

Jak się okazało, taka woda ma szerokie oddziaływanie na nasz organizm. Przynosi ulgę w wielu schorzeniach i jest pomocna między innymi w:

 • alergiach,
 • problemach skórnych;
 • schorzeniach stawów;
 • problemach z przemianą materii
 • nadkwasotą,
 • zapaleniu jelita grubego
 • przeziębieniach (grypie, zapaleniu oskrzeli)
 • leczeniu piasku w nerkach,
 • cukrzycy,
 • artretyzmie,

Dodatkowo możemy zaobserwować właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyhistaminowe takiej wody.

Przygotowanie wody szungitowej:

Przed pierwszym zastosowaniem należy kilka razy przemyć szungit pod bieżącą wodą. Pozostawić 150g szungitu w 2-3 l wody na 3 dni do zniknięcia mętności. W miarę zużycia dolewać wodę. Od czasu do czasu trzeba przemyć szungit, żeby usunąć z niego osady.

Wykorzystywać do picia, gotowania jedzenia, w celach kosmetycznych (skóra, włosy), podlewania roślin, a także w celach i sposobach opisanych w aukcji.

Należy jednak pamiętać, że z czasem ilość fullerenów wychodzących do wody pomniejsza się, a to powoduje osłabienie leczniczych właściwości szungitu. Dlatego najlepiej wymieniać „filtr szungitowy” raz na 3 miesiące.

Jako ciekawostkę i kolejne zastosowanie tego kamienia przytoczę jego działanie oczyszczające naszą strefę duchową. Otóż kamień ten usuwa stare wzorce emocjonalne, aby powstało miejsce na coś nowego w naszym życiu.

Szungit polecany jest dla osób chcących zacząć wszystko od nowa, rozpocząć nowy etap w życiu.

Szungit dostępny jest w Sklepie Polaku, lecz się sam w opakowaniach 150g (link) i 500g (link)

Podobne artykuły

 1. Irena
  24 maja 2016 o 20:40 Odpowiedz

  są dwa rodzaje szungitu: mętny i z połyskiem. Czy obydwa działają tak samo?

  1. Bartek
   10 marca 2018 o 15:49 Odpowiedz

   Ireno, ten szungit z połyskiem to tak zwany szlachetny – złoża tego szungitu szacowane są na około 1% i jest bardzo ciężko dostać go na rynku. Właściwości oczyszczające tego szungitu są kilkakrotnie lepsze i szybsze.

 2. Patrycja
  26 lutego 2018 o 22:06 Odpowiedz

  Dobry wieczór,
  prosze o informacje czy nalewamy wody z kranu czy przegotowanej? Czy szczelnie zakrywany słoik z wodą z szungitem czy raczej pozostawiamy lekko lub zupełnie nie przykrytą? Następnie po zlaniu do mniejszych butelek czy powinny one być zamykane?

 3. Mirek 61
  1 marca 2018 o 10:57 Odpowiedz

  Wtrącę swoje 6 groszy . Początek, ok należy kilka razy przemyć szungit pod bieżącą wodą. Pozostawić 150g szungitu w 2-3 l wody na 3 dni .Po tym zabiegu szungit jest czysty ( na tyle ) że już nie mętnieje woda .Cyt.W miarę zużycia dolewać wodę .Uważam że nie powinno się dolewać tylko około 4 cm wody zostawić w dzbanku żeby to zmętnienie pozostało na dnie.Szungit wypłukać ( powinien być drobnej frakcji żeby powierzchnia styku z wodą była jak największa ) i wysuszyć żeby się napowietrzył i powtórzyć proces .Te 150 gram powinno starczyć na około 8 miesięcy .Co do wody ,mieszkam na południu Polski .Jest taki przyrząd TDS do mierzenia PPM, skomplikowane ale nie o tym .Otóż woda z kranu u mnie ma 91 PPM a woda z butelki od 180 – 290 PPM . Jeśli woda ma 500 to nie nadaje się do picia .Wiem że są miasta w Polsce ( sprawdziłem ) że woda ma 450 ( czystość ) PPM.Reasumując ,leję wodę z kranu mam zwykły filtr bawełniany.To na tyle.

 4. Gosia
  25 marca 2018 o 23:26 Odpowiedz

  witam wszystkich. ja mam pytanie o smak tej wody, ponieważ ktoś, gdzieś napisał, że ma smak żródlanej wody, a dla mnie jest dziwny, trochę metaliczny, no i skąd mam mieć pewność, że kupiłam szungit?

 5. Ewa
  13 czerwca 2018 o 15:14 Odpowiedz

  No własnie jaka my mamy gwarancje ze kupujemy szungit?
  A czy w ciazy moge pic ja bez obaw? A malemu dziecku znaczy niemowleciu zamiast wody zrudlanej butelkowej ktora duzo mam uzywa do mleka modyfikowanego mozna uzyc szungitowej? Pozdrawiam

 6. Piotr
  24 czerwca 2018 o 23:28 Odpowiedz

  Do Ewy i Gosi: jeśli chodzi o smak i o niemowlęta => zróbcie eksperyment: nalejcie 2 rodzaje wody {jedna szungitowa a druga ta, co zwykle} do dwóch miseczek i dajcie do wypicia pieskowi lub kotkowi 🙂 => I zobaczcie, którą wypije (żeby nie było wątpliwości – proponuję powtórzyć 2-3 razy). Pozdrawiam

 7. Kasia
  2 lipca 2018 o 11:35 Odpowiedz

  Gosia ja użyłam 150 gram na 3 litry wody i woda ma dobry smak. Jak dołożyłam 100 gram szungitu jest smak metaliczny, zostanę przy pierwszym sposobie 🙂 Czy szungit jest prawdziwy można sprawdzić latarką – odkręcić tył gdzie jest bateria i przyłożyć tam szungit – jak świeci znaczy, że oryginalny. Szungit przewodzi prąd. Pozdrawiam

 8. Andrzej
  29 lipca 2018 o 19:39 Odpowiedz

  Witam – mam pytanie czy pić wodę szungitową
  piję od dwóch tygodni 3l wody/100g szungitu tego lepszego w słoju – piję dwie szklanki dziennie i dostałem czerwonych plam na nogach i trochę swędzi czy to przejściowe ? do szungitu dodałem 200g krzemienia czarnego
  czy za duża dawka. Syn pije i odczuwa ból pod żebrami – chyba woreczek żółciowy.
  co robić ?

 9. Mirosława
  11 sierpnia 2018 o 22:20 Odpowiedz

  Postawiłam wodę z szungitem i stoi już drugi dzień ale jest jakaś szara, na dnie pojawił się osad. Czy powinna być czysta do picia? Szungit kilka razy wypłukany pod bieżącą wodą

 10. ANDREW
  20 sierpnia 2018 o 08:40 Odpowiedz

  Oryginalny szungit nie przepakowywany można kupić w sklepie MojaNatura.pl

 11. Ula
  21 marca 2019 o 10:06 Odpowiedz

  Dowiedziałam się ,że do wody z szungitem należy wsypać szczyptę soli. Czy to prawda i jakie ma znaczenie?

 12. Ula
  21 marca 2019 o 10:07 Odpowiedz

  Dowiedziałam się ,że do wody z szungitem należy wsypać szczyptę soli. Czy to prawda i jakie ma znaczenie? Pozdrawiam

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.