Nie uwierzysz jak zdrowe są orzechy

Nie uwierzysz jak zdrowe są orzechy

Ogromna ilość badań stwierdza, że orzechy są jednymi z najzdrowszych pokarmów na świecie. I chociaż badanie te są całkiem nowe, to jednak orzechy już od dawna uważano za odżywcze pożywienie.

W rzeczywistości, ostatnie wykopaliska archeologiczne w Izraelu pokazały, że orzechy stanowiły główną część diety naszych przodków 780.000 lat temu. Naukowcy odkryli siedem odmian orzechów, wraz z kamiennymi narzędziami służącymi do ich otwierania. Te narzędzia kamienne są podobne do tych, które znajdują się w Stanach Zjednoczonych i Europie, a według archeologów mają od 4000 do 8000 lat.

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

Wielka różnorodność

Dziś wiele osób chętnie sięga po orzechy włoskie, migdały, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, nerkowce, pistacje, orzechy makadamia, orzechy laskowe czy popularne orzeszki ziemne, które tak naprawdę są strączkami.

Jednak dopiero zaczynamy doceniać ogromne korzyści, które oferują nam takie produkty. Są one bogate w wysokiej jakości białko, błonnik, minerały, fitosterole, witaminę E, witaminę B6, kwas foliowy oraz związki fenolowe. Badania epidemiologiczne łączą spożycie orzechów z obniżonym wskaźnikiem zachorowania na choroby serca czy kamicę żółciową. Poza tym orzechy korzystnie wpływają na nadciśnienie, zapobiegają nowotworom oraz stanom zapalnym w organizmie. Ostatnie doniesienia wskazują również, iż regularne spożywanie orzechów zapobiega cukrzycy typu 2.

Orzech Ci życie przedłuży – bodaj o 2 lata 🙂

Badanie Adwentystów Dnia Siódmego (wyznanie, w którym istotną kwestią jest zdrowy styl życia oraz dieta wegetariańska) wykazało, że te osoby, które jadły orzechy co najmniej 5 razy w tygodniu żyły średnio dwa lata dłużej. Regularnie spożywające orzechy osoby doświadczyły także zmniejszenia o 50% ryzyka wystąpienia choroby serca.

Inne trwające 30 lata badania na dużą skalę wykazały, że ludzie, którzy regularnie jedli 30 gram orzechów co najmniej siedem razy w tygodniu byli o 20 procent mniej narażeni na śmierć z jakiejkolwiek przyczyny, w porównaniu z osobami, które unikały orzechów w swojej diecie.

Orzechy a nowotwory

Spożywanie orzechów również zostało powiązane z obniżeniem ryzyka zachorowania na niektóre nowotwory. W badaniach uwzględniono dietę bogatą w orzechy włoskie. Odkryto, że ten rodzaj szczególnie chroni przed nowotworami piersi oraz prostaty.

Orzechy włoskie czy inne zawierają szereg silnych składników odżywczych, które to mogą pomagać w walce z rakiem oraz korzystnie wpływają na ogólny stan zdrowia. Należą do nich między innymi kwas elagowy, litochemicznym przeciwutleniacz oraz gamma-tokoferol czy witamina E. Te dwa ostatnie składniki mają silne działanie przeciwzapalne oraz chronią przed rakiem.

Badania kliniczne opublikowane w International Journal of Impotence Research poległy na podawaniu mężczyznom z zaburzeniami erekcji trzech do czterech garści pistacji dziennie przez trzy tygodnie. Po tym czasie zauważono znaczną poprawę przepływu krwi. Badacze doszli do wniosku, że trzy tygodnie z pistacjami “spowodowały znaczną poprawę erekcji i to bez żadnych skutków ubocznych.”

Ciesz się orzechami

W oparciu o badania, można powiedzieć, że jedzenie 30 do 60 gram orzechów przynajmniej pięć razy w tygodniu korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Możesz cieszyć się po prostu orzechami, z odrobiną soli, ich mieszanką, mleczkiem orzechowym czy dodając je do koktajli lub przygotowując orzechowe “sery”, a nawet posypkę do ciasta.

Ze względu na zawartość kwasów omega 3, najlepiej wybierać świeże orzechy. Można kupić dziadka do orzechów i rozłupać je samodzielnie lub dostać orzechy już łuskane. Jednak w tym przypadku najlepiej jeść je zaraz po zakupie bądź przechowywać w lodówce. Wszelkiego rodzaju orzechy potraktujmy jako zdrowe przekąski. Można je chrupać o każdej porze dnia.

Jeszcze więcej radości?

orzechy-z-czekoladaMamy dla Was dzisiaj także coś wyjątkowo dobrego: orzechy brazylijskie w surowej czekoladzie. Prawdziwa pycha, zwłaszcza, że czekolada, jeśli naturalna, także jest produktem zdrowym. Smakują wyśmienicie i pochodzą z upraw ekologicznych, więc w przeciwieństwie do tego co jest sprzedawane w marketach nie są zaśmiecone różnymi E, utwardzaczami itp. Możecie je kupić klikając tutaj.

Smacznego!

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.